Żaluzje do domu – lepsze aluminiowe czy drewniane?

Żaluzje to jedna z opcji, gdy chcemy zakupić osłony okienne. Najczęściej wybieramy je w wariancie wewnętrznym, czyli montowane są one od wewnątrz pomieszczenia. Wówczas do wyboru są dwa typy żaluzji – aluminiowe oraz drewniane. Co warto kupić?

--- REKLAMA ---

Estetyczne, funkcjonalne, a przy tym także wszechstronne – żaluzje to osłony okienne, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Świetnie nadają się do domów i mieszkań, ale wybierane są też do biur oraz budynków o charakterze komercyjnym czy edukacyjnym. Firmy oferujące żaluzje Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/ to jedno z miast, gdzie możemy skorzystać z ich usług, mogą zaproponować klientom dostęp do dwóch typów tych osłon. Są to:

  • żaluzje aluminiowe

  • żaluzje drewniane

Czym te dwa typy żaluzji różnią się pomiędzy sobą? Na które z nich warto zdecydować się do domu i mieszkania? Zapraszamy do sprawdzenia!

Żaluzje aluminiowe

Przez długi czas były jednym typem żaluzji dostępnym w sprzedaży. Ich lamelki, czyli poziome elementy wykonane są z cienkich listków aluminium. Może mieć ono różne kolory – srebrzysty, miedziany czy złotawy, ale dostępne są także lamelki wykańczane na inne kolory oraz wzorzyste, na przykład w kolorze białym, czarnym, przypominające drewno. Żaluzje aluminiowe posiadają lamelki węższe niż drewniane. Najczęściej są lekko zaokrąglone na bokach dla większego bezpieczeństwa. Można sterować nimi z użyciem sznurków umieszczonych po boku żaluzji. Są także przystępne cenowo. Ich głównym minusem jest podatność na uszkodzenia mechaniczne. Gdy żaluzja będzie zagięta, wówczas trudno będzie ją odgiąć do poprzedniego kształtu – pozostanie na niej widoczne zagięcie.

Żaluzje drewniane

Te żaluzje cieszą się coraz większym powodzeniem i możemy coraz częściej zobaczyć je w polskich domach i mieszkaniach. Głównym plusem takich żaluzji jest ich estetyka. Lamele wykonane są wtedy z cienkich drewienek, które mogą posiadać naturalne wybarwienie lub mogą być malowane na różne kolory, na przykład kolor biały. Żaluzje drewniane dostępne są w różnych wariantach szerokości lameli. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się te bardzo szerokie, które nadają wnętrzom luksusowego wymiaru. Głównym minusem żaluzji drewnianych jest ich dość wysoka cena w porównaniu z żaluzjami aluminiowymi. Jeśli jednak szukamy eleganckiej i trwałej propozycji do domu czy mieszkania, warto na nie postawić!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments