Białe podłogi – które drewno wybrać?

Białe podłogi coraz częściej goszczą w najmodniejszych wnętrzach i trzeba przyznać, że stanowią niezwykle ciekawą alternatywę dla klasycznych, naturalnych wybarwień drewna. Dzięki nim można rozjaśnić wnętrze, przełamać ciemny kolor mebli, dodać aranżacji oryginalności. Oczywiście biała podłoga drewniana nie zawsze wygląda tak samo – wiele zależy od gatunku surowca, z jakiego została wykonana. Jakie cechy mają zatem białe podłogi w drewnie?

---REKLAMA ---

Białe podłogi z drewna dębowego

Podłoga dębowa może kojarzyć się z jasnym wybarwieniem brązu i wzorem jodełki, które można było w przeszłości spotkać w wielu wnętrzach. Współczesne techniki obróbki pozwalają jednak uzyskać wiele innych kolorów tego gatunku drewna. Aby odkryć szeroką paletę barw, wystarczy zapoznać się z ofertą czołowego producenta na rynku – marki Barlinek. Odcienie bieli jak Jesion Lemon Sorbet Grande, Dąb Cappuccino Molti, Dąb White Truffle Grande, Dąb Tender czy Dąb Gentle to tylko niektóre odmiany utrzymane bielonej tonacji. Różnią się one między sobą szerokością, lamelowością i usłojeniem, które na każdej desce ma swój unikalny zarys.

Białe podłogi drewniane z jesionu

Jesion to również dobry materiał materiał na podłogę. Można uzyskać dzięki niemu nie tylko piękny wygląda, ale i trwałość na lata. Deski jesionowe mają inny rysunek słojów i sęków niż drewno dębowe. W wersji bielonej taka podłoga jesionowa jest bardziej delikatna. Wzór usłojenia nadal pozostaje widoczny, ale mniej intensywny. Białe podłogi drewniane z jesionowych desek z powodzeniem mogą być układane w salonie, czy jadalni. Tam zarówno z białymi, jak i ciemniejszymi meblami stworzą spójną i atrakcyjną całość. Stawiając na białe odcienie jesionu, można więc stworzyć intrygujące wnętrze z użyciem nowoczesnych technologii i najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych.

JAKI KOLOR ŚCIAN DO JASNEJ PODŁOGI?

Wszystko zależy od efektu, który chcemy osiągnąć, wykorzystując w aranżacji jasną podłogę. Farby oraz tapety w bieli oraz innych delikatnych, pastelowych barwach optycznie powiększą wnętrze i nadadzą mu harmonii. Naturalny kolor ścian w połączeniu z jasną drewnianą deską stworzy przytulne, spokojne wnętrze, w którym można łatwo zregenerować siły. Jednak to nie koniec subtelnych aranżacji z jasną podłogą. Energetyczny i ożywczy klimat w pomieszczeniu można zbudować, łącząc bieloną deskę podłogową ze ścianami w chłodnym odcieniu, np. rozbielonym błękicie. Żółte, delikatne ściany natomiast w połączeniu z jasną podłogą z naturalnego drewna stworzą rozświetloną, przytulną aranżację.

Bardzo efektownie prezentują się również zestawienia delikatnej barwy desek i ciemnych ścian. Ciekawie wygląda choćby połączenie naturalnego jasnego drewna z brązowymi ścianami, które dobrze sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach. Dzięki jasnej podłodze wnętrze z ciemnymi ścianami nadal wydaje się przytulne i przestronne. Jasna podłoga drewniana interesująco prezentuje się także w połączeniu z różnymi odcieniami fioletu, szarości i niebieskiego. Takie zestawianie pozwala łatwo stworzyć stylową aranżacje o zdecydowanym charakterze.

Zdjęcie: Dąb White Trulle Grande – Barlinek

REKLAMA