Wszywka alkoholowa Esperal działa w krwiobiegu nieprzerwanie przez kilka miesięcy i jest bezpieczna dla życia człowieka
Alkoholizm to niewątpliwie poważna choroba, która polega na uzależnieniu od substancji psychoaktywnej pod względem fizycznym oraz psychicznym. Alkoholik odczuwa silny przymus spożywania alkoholu, powoli wyniszczając swój organizm. Przez chorobę alkoholową cierpi również najbliższe otoczenie uzależnionego, gdyż zaniedbuje on wszystkie swoje obowiązki, staje się drażliwy oraz agresywny lub wręcz przeciwnie całkowicie obojętny, ma problemy w pracy, wydaje wszystkie pieniądze na alkohol, wchodzi w konflikty z prawem oraz innymi członkami społeczeństwa.
Chorobę alkoholową należy leczyć, gdyż pozostawianie pod jej dyktandem przez długi czas, powoduje trwałe uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych, a ostatecznie prowadzi do śmierci osoby uzależnionej.
Wszywka alkoholowa Łódź – czym jest Esperal?
Alkoholizm to złożona choroba, której leczenie przebiega na wielu etapach. Jednym z nich może być zdecydowanie się na wszywkę alkoholową Esperal, która ma za zadanie utrzymać osobę uzależnioną w trzeźwości przez długie miesiące. Wszywka alkoholowa choć ma postać tabletek z lekiem, sama w sobie nie jest lekarstwem na alkoholizm, a jedynie skuteczną pomocą w jego leczeniu. Dzięki niej wielu uzależnionych mogło podjąć się dalszego leczenia, które zakończyło się sukcesem.
Wszywka alkoholowa zaliczana jest to metod awersyjnych, gdyż jej działanie odstrasza i zniechęca alkoholika do spożywania alkoholu. Należy pamiętać, że nie zmniejsza ona głodu alkoholowego, a jedynie tworzy w głowie odpowiednie mechanizmy, które powodują, że alkoholik zmienia swoje podejście i myślenie o alkoholu etylowym.
Jak działa Esperal Łódź?
Wszywka alkoholowa ma postać tabletek z substancją czynną. Disulfiram jest substancją, która w połączeniu z alkoholem etylowym, powoduje zaburzenie metabolizmu w ciele człowieka. Takie działanie powoduje uniemożliwienie bezpiecznego pozbycia się alkoholu z krwiobiegu, co wywołuje wystąpienie objawów przypominających zatrucie toksynami alkoholowymi.
Już po kilku-kilkunastu minutach alkoholik zaczyna żałować swojej decyzji o napiciu się alkoholu. Poniżej wymienione objawy potrafią pozostać z nim nawet przez 4-10 godzin, a są to przede wszystkim:
- problemy z równowagą;
- zaburzenia rytmu serca oraz skoki ciśnienia;
- zaczerwienienie twarzy oraz zwiększona ilość wydzielanego potu;
- silne bóle brzucha z nudnościami i wymiotami;
- zawroty głowy;
- ogólne osłabienie nastroju;
- stany lękowe.
W przypadku spożycia dużej ilości alkoholu etylowego, poza powyższymi objawami, może dojść do poważniejszych powikłań takich jak:
- zaburzenia mowy;
- utrata wzroku;
- zawał mięśnia sercowego;
- utrata przytomności;
- marskość wątroby;
- uszkodzenie nerek lub układu nerwowego;
- śmierć.
Przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal
Wszycie wszywki alkoholowej jest zabiegiem chirurgicznym, a więc przed jego przeprowadzeniem niezbędna jest konsultacja medyczna. W trakcie takiej konsultacji, lekarz będzie pytał o stan zdrowia, przebyte choroby, alergie oraz o przebieg choroby alkoholowej, po to, by móc ustalić czy nie występują żadne przeciwwskazania do wszycia Disulfiramu. Podczas wywiadu lekarskiego należy być całkowicie szczerym, gdyż zatajenie jakiejkolwiek informacji na swój temat, może mieć po zaszyciu wszywki przykre konsekwencje.
Po zakwalifikowaniu się do zabiegu, zostaje ustalana dokładna dawka leku, ostateczna cena za cały zabieg oraz jego termin. W dzień zabiegu należy stawić się w stanie całkowitej trzeźwości, gdyż wykryta nawet minimalna ilość alkoholu wyklucza z zabiegu.
Lekarz chirurg przeprowadzający zabieg aplikuje znieczulenie miejscowe na pośladku lub w okolicy łopatki, gdyż w jednym z tych dwóch miejsc zostanie umieszczona wszywka. Następnie nacina skórę, by głęboko tuż przy mięśniu umieścić tabletki z lekiem. Na koniec zakłada szwy na ranę – rozpuszczalne bądź nie – oraz opatrunek. Jeżeli pacjent zdecydował się na szwy nierozpuszczalne, musi stawić się na wizytę kontrolną w 7-10 dniu po zabiegu, w celu sprawdzenia jak goi się rana oraz zdjęcia szwów.
Nasz prywatny gabinet http://esperallodz.pl/jest wyposażony tylko w najnowszy i specjalistyczny sprzęt, a nasi lekarze to wykwalifikowani specjaliści, którzy zapewniają pełne bezpieczeństwo pacjenta w trakcie całego zabiegu. Stawiamy na dyskrecję oraz przyjazną atmosferę, gdyż wiemy jak ważne są te aspekty dla naszych pacjentów. Wiemy również, że wizyta w gabinecie może być dużym stresem dla pacjenta, dlatego wykazujemy się bardzo dużą dozą empatii i zrozumienia.
Wszywka alkoholowa Łódź – przeciwwskazania zabiegowe
Choć wszywka alkoholowa jest dużym wsparciem w trakcie leczenia alkoholowego, to niestety nie każda z osób może poddać się zabiegowi. Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, należy przeprowadzić wywiad lekarski, by sprawdzić czy pacjent może mieć umieszczony w ciele Disulfiram. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają do wykonania zabiegu, a należą do nich:
- wiek poniżej 18 roku życia;
- okres ciąży lub karmienia piersią;
- stan nietrzeźwości w dzień zabiegu oraz stan wskazujący na wypicie alkoholu na minimum 24 godziny przed planowanym zabiegiem;
- niektóre choroby serca, układu krążeniowego, nadciśnienie tętnicze;
- cukrzyca;
- padaczka,
- przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi;
- choroby o podłożu psychicznym takie jak psychozy, depresja;
- uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek;
- brak wyrażenia pisemnej zgody na przeprowadzenie zabiegu.
Zalety wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa Łódź jak każda metoda leczenia ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przeciwnicy wszywki twierdzą, że jej działanie jest nieetyczne i nie powoduje zmiany podejścia osoby uzależnionej do alkoholu, a jedynie strach przed jego wypiciem. Natomiast zwolennicy podają szereg zalet zdecydowania się na zabieg wszywki alkoholowej. Główne zalety wymieniane przez terapeutów, którzy wszywkę polecają podajemy poniżej.
- Wszywka alkoholowa podparta odpowiednią motywacją pacjenta, pozawala na pozostanie w trzeźwości przez cały czas jej działania, co więcej, dzięki niej pacjent może skutecznie wejść w kolejne etapy leczenia alkoholizmu. Wiadomym jest, że jeżeli alkoholik nie będzie chciał się leczyć, to wszywka nie będzie skuteczna.
- Wszywka traktowana jest przez osobę, która świadomie się na nią zdecydowała jak strażnika swojej trzeźwości. Dzięki niej alkoholik może znów spojrzeć na świat trzeźwymi oczami, przyzwyczaić się do życia w trzeźwości oraz rozpocząć zmianę swoich nawyków i przyzwyczajeń, które powstały w trakcie trwania choroby.
- Odpowiednio przeprowadzony zabieg, podparty innymi metodami, takimi jak na przykład psychoterapia, pozwala na skuteczne wyjście z uzależnienia alkoholowego. Pacjent wraca do zdrowia psychicznego oraz fizycznego, może rozpocząć odbudowywanie relacji z najbliższymi, ma czas na podjęcie nowych wyzwań, hobby czy zainteresowań.