Uzależnienie od alkoholu to choroba, która wkrada się w życie podstępnie i powoli. Na samym początku osoba uzależniona nie zauważa, że alkohol stopniowo przejmuje kontrolę nad jej życiem, a swoje zachowanie traktuje jak normalne zachowanie, które nie odbiega od normy.
Alkoholizm można najczęściej dostrzec w momencie, gdy jest już na bardziej zaawansowanym etapie. Niestety, gdy uzależnienie jest już poważniejsze, trudniej będzie je wyleczyć, będzie trwało dłużej i będzie wymagało większego poświęcenia od osoby uzależnionej. Na szczęście nie ma takiego przypadku choroby alkoholowej, którego nie dałoby się wyleczyć, gdy alkoholik chce zmiany i opiekują się nim odpowiednio wykwalifikowani specjaliści.
Droga do zdrowia bywa trudna i żmudna, jednak odzyskanie kontroli nad własnym życiem, a także odbudowanie relacji ze swoimi najbliższymi jest bezcenne i warte poświęcenia każdego dnia, tygodnia oraz miesiąca. Terapia odwykowa obejmuje metody farmakologiczne oraz terapeutyczne, a do najpopularniejszej metody farmakologicznej zaliczyć już od lat można wszywkę alkoholową Esperal.
W jaki sposób działa aktywny składnik wszywki alkoholowej?
Główną substancją tabletek wszywki alkoholowej jest Disulfiram i to on odpowiada za tak skuteczne działanie wszywki. Disulfiram znajdujący się w ciele człowieka, zaburza prawidłowe działanie metabolizmu alkoholu etylowego, co powoduje wystąpienie objawów przypominających ostre zatrucie alkoholowe. Już po około kwadransie od napicia się małej ilości alkoholu, alkoholik zaczyna odczuwać silnego óle głowy i brzucha, nudności, skoki ciśnienia, nadmiernie się poci, spada jego nastrój oraz kondycja fizyczna. Te i inne objawy pozostają z osobą uzależnioną nawet do 10 godzin i występować będą za każdym razem gdy zdecyduje się ona sięgnąć po nawet minimalną ilość alkoholu.
Jakie są zalety Esperalu?
Wszywka alkoholowa Gdynia ma wiele zalet, do których zaliczyć można niewątpliwie poniższe punkty:
- długość działania – od 8 do aż 12 miesięcy;
- skuteczne wspieranie abstynencji;
- działanie za każdym razem, gdy w ciele pojawi się alkohol etylowy;
- brak konieczności pamiętania o przyjmowaniu codziennych dawek leku;
- niewygórowana cena zabiegu wraz z lekiem;
- możliwość powtórzenia zabiegu, jeżeli zajdzie taka konieczność.
Czy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową Esperal?
Środowisko terapeutów podzieliło się w kwestii stosowania wszywki alkoholowej jako pomoc w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Część specjalistów uważa, że wszywka nie jest terapeutyczna i etyczna, a jej działanie to tylko straszak na alkohol. Jednak zdecydowana większość uważa, że Esperal Gdynia to duże wsparcie, zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją drogę ku zdrowiu i które potrzebują dodatkowego wsparcia w pozostaniu w abstynencji.
Obecnie wiele miejsc oferuje zabieg wszycia wszywki alkoholowej, a jednym z nichjest nasz prywatny gabinet https://esperalgdansk.com/wszywka-alkoholowa-esperal-gdynia/.Dzięki współpracy z profesjonalistami, a także nowocześnie wyposażonemu gabinetowi, pacjenci mają pewność, że zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest całkowicie bezpieczny i skuteczny.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej trwa około pół godziny i jest mało inwazyjny. Przed jego przeprowadzeniem lekarz przeprowadza wywiad medyczny, na podstawie którego jest w stanie ustalić jaką ilość leku należy podać pacjentowi, a także czy nie istnieją ku temu żadne przeciwwskazania.
Wszycie wszywki alkoholowej odbywa się na znieczuleniu miejscowym, by pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo. Lekarz chirurg nacina skórę na pośladku lub w okolicy łopatki, a następnie umieszcza w nacięciu tabletki z Disulfiramem. Zabieg kończy założenie szwów oraz opatrunku. Jeżeli pacjent zdecydował się na szwy nierozpuszczalne, po około tygodniu powinien zjawić się na wizytę kontrolną oraz na zdjęcie szwów.
Wszywka alkoholowa Esperal jako pomocna metoda w ramach kompleksowego leczenia odwykowego
Wszywka alkoholowa Esperal już od wielu lat wspiera większość osób uzależnionych od alkoholu, które podejmują się kompleksowego leczenia swojej choroby. Należy mieć świadomość, że samo wszycie wszywki alkoholowej nie rozwiąże problemu alkoholizmu. Nie wystarczy jedynie zaprzestać picia, by wyzdrowieć, gdyż choroba alkoholowa dotyka również psychiki osoby chorej. W związku z tym bardzo ważne jest podjęcie całościowego leczenia uzależnienia, które obejmuje również szeroko pojęta psychoterapia. W trakcie leczenia pacjent uczęszcza na sesje terapeutyczne indywidualne i grupowe, a także na różnego rodzaju warsztaty. Wszywka alkoholowa to skuteczna pomoc, która zwłaszcza na początku leczenia pozwala na pozostanie w trzeźwości. Tabletki z Disulfiramem działają w ciele pacjenta od 8 do aż 12 miesięcy, a więc wystarczająco długo, by alkoholik mógł skutecznie rozpocząć dalsze leczenie i by rozpoczął zmiany w swoim dotychczasowym życiu.
Powikłania po zabiegu wszycia Esperalu
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to procedura bezpieczna, która przeprowadzona w odpowiednich warunkach oraz przez doświadczonego lekarza nie stwarza zagrożeń dla życia oraz zdrowia pacjenta. Powikłania po zabiegu dotyczą najczęściej rany, gdy pacjent nie dba o nią odpowiednio i nie stosuje się do zasad higieny osobistej. Wówczas spodziewać się można zakażenia lub nieprawidłowego gojenia się rany.
Pozostałe powikłania to te, które wywołane są poprzez spożycie alkoholu przez osobę uzależniona, a więc są to objawy przypominające zatrucie alkoholowe, które pojawiają się niejako na życzenie samego alkoholika.
Przeciwwskazania do zabiegu
Poniżej została przedstawiona lista przeciwwskazań, które najczęściej wykluczają z przeprowadzenia zabiegu wszycia wszywki alkoholowej:
- nadwrażliwość na składniki tabletek wszywki;
- ciąża oraz okres laktacji;
- niewydolności krążeniowe;
- choroby nerek oraz wątroby;
- zaburzenia natury psychicznej, głównie psychozy oraz stany depresyjne;
- nadciśnienie tętnicze;
- zawały lub udary przebyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
- stan wskazujący na spożycie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem.
Wszywka alkoholowa Esperal jako farmakologiczna forma leczenia alkoholizmu
Alkoholizm to złożona choroba, która dosięga ciała oraz umysłu osoby uzależnionej. W związku z tym należy podejmować wiele kroków i metod, by móc skutecznie i w pełni wyjść z uzależnienia i zmienić swoje życie na lepsze. Wszywka alkoholowa Esperal zaraz obok odtruwania alkoholowego to metoda, która pomaga osobom uzależnionym zachować trzeźwość, która jest warunkiem koniecznym w uczestniczeniu w leczeniu odwykowym.
Wszywka alkoholowa to metoda farmakologiczna, która zaliczana jest do metod awersyjnych. Co to oznacza? Metoda awersyjna to metoda, która polega na wywołaniu negatywnych odczuć w stosunku do substancji lub czynności, w tym przypadku do spożywania alkoholu etylowego. Warto wiedzieć, że samo wszycie wszywki alkoholowej nie gwarantuje zachowania trzeźwości. Jeżeli osoba uzależniona nie będzie odpowiednio zmotywowana i nie będzie chciała zmian w swoim życiu, będzie pić w trakcie terapii wszywką, a po jej zakończeniu nie będzie kontynuować leczenia i powróci do ciągów alkoholowych.