Zmień swoje nawyki żywieniowe trzymając się kilku prostych zasad. Może sprawdź również dietę pudełkową?

Zdrowy tryb życia nie powinien być udręką, a przyjemnym wyborem. Dość często jednak powielane są mity z nim związane, które mogą jedynie zaszkodzić zdrowiu. Mowa o restrykcyjnych i katorżniczych dietach, czy też oczyszczających organizm głodówkach, jakie są polecane w ramach odnalezienia nowej drogi. Nie jest to zarówno zdrowe, jak i bezpieczne, ponieważ negatywne następstwa w postaci chorób mogą się ciągnąć za człowiekiem latami. Z tego względu warto zadbać o zdrowy i zbilansowany jadłospis, dzięki któremu Twój organizm będzie mógł normalnie funkcjonować.

Jak powinien wyglądać zbilansowany jadłospis?

Codzienny jadłospis, który będzie zarówno zdrowy, jak i zbilansowany to nic innego, jak połączenie i zestawienie produktów z różnych kategorii żywieniowych. Największe znaczenie ma tu ilość i proporcje, z jakich się korzysta, ponieważ to właśnie one wpływają na kaloryczność danego posiłku. W codziennym menu nie może zabraknąć zbożowych produktów, które są bogate w błonnik i zawierają ogrom składników odżywczych. Należą do nich:

---REKLAMA ---

● makarony;

● kasze;

● pieczywo.

Warto jednak zaznaczyć, iż powinny być one pełnoziarniste, ponieważ są zdrowsze. W Twoim jadłospisie muszą się znaleźć warzywa i owoce. Dzienne zapotrzebowanie każdego człowieka to co najmniej 400 g, dzięki czemu nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o ich spożywanie. Równie ważne są przetwory mleczne, np. kefir, czy jogurt naturalny, które są niezbędne, aby budować odporność. Należy jednak pamiętać, że istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy. Z tego względu warto najpierw zapoznać się z reakcją organizmu na dany produkt, zanim włączy się go na stałe do diety. Twoje codzienne menu powinno zawierać ryby, mięso i jaja, ponieważ dostarczają one niezbędne do funkcjonowania białko. Tutaj dobrze sprawdza się dieta śródziemnomorska, która jest uznawana za bardzo zdrową. To właśnie ona jest bardzo bogata w ryby, które są cenne dla organizmu.

Jak zmienić codzienny jadłospis na lepszy?

Zmiana nawyków żywieniowych może wydawać się dla niektórych tragedią. Szczególnie można to zauważyć u osób, które dotychczas nie zwracały uwagi na to, co ląduje w ich żołądku. Choć ogrom wiedzy i informacji, z którymi należy się zapoznać, może być zniechęcający, warto zrobić ten pierwszy krok po to, aby osiągnąć zamierzone efekty. Nawet najmniejsze zmiany w postaci zwiększenia ilości spożywanych warzyw, czy też wyłączenie z jadłospisu przetworzonych produktów to ogromny krok w lepszym kierunku.

Skorzystaj z diety pudełkowej!

Zdrowy tryb życia nie musi być równoważny z codziennym liczeniem kalorii i ważeniem poszczególnych składników, aby uzyskać odpowiednią ilość makroskładników. Dla osób, które nie przepadają za gotowaniem lub przyrządzaniem zdrowych i zbilansowanych posiłków, świetnym rozwiązaniem będzie fit catering. Catering dietetyczny bydgoszcz to ogrom korzyści i zalet nie tylko w postaci oszczędności czasu, lecz również pieniędzy. Jest to też szansa dla początkujących, aby mogli poznać nowe produkty i wyrobić w sobie regularność spożywanych posiłków. Fit catering zapewni Ci wygodę, jak również będziesz odżywiać się w sposób, jaki byś chciał. Osoby z różnego rodzaju nietolerancjami nie muszą się martwić, ponieważ diety pudełkowe są dopasowywane do potrzeb użytkowników, którzy z niej korzystają.

REKLAMA