Urządzenia do czyszczenia zębów

Dbałość o higienę jamy ustnej jest niezwykle istotna i tak samo ważna, jak zachowanie czystości całego ciała.

Higiena jamy ustnej

Dzieciom od najmłodszych lat rodzice, opiekunowie, a także lekarze stomatolodzy wpajają, że mycie zębów po każdym posiłku jest skutecznym zabezpieczeniem się przed wieloma chorobami, nie tylko zębów, jamy ustnej czy dziąseł, ale dużo bardziej groźnych jak chorób serca, mózgu czy innych narządów wewnętrznych. Bakterie gromadzące się w jamie ustnej, a nie usuwane lub neutralizowane, z łatwością mogą przeniknąć w głąb ciała powodując różne, nieraz bardzo groźne stany chorobowe.

Urządzenia do perfekcyjnego czyszczenia zębów

Do prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej służą odpowiednie preparaty i sprzęty, a najpopularniejsze z nich to szczoteczka i pasta do zębów.Zwykła ręczna szczoteczka do zębów nie zawsze dokładnie wywiązuje się ze swojej funkcji – często jej włosie jest tak wyprofilowane, że nie dosięga do najdalszych zakamarków w zębach, pozostawiając resztki jedzenia. Często również nie jest na tyle silna by usunąć nagromadzoną płytkę nazębną, tworzącą się w wyniku spożywanego posiłku. O wiele skuteczniejsza jest szczoteczka elektryczna, zasilana akumulatorem lub bateriami, która dzięki wprawianej w ruch główki z włosiem dużo skuteczniej czyści zęby, jednak najlepszym produktem, wykazującym dużą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej jest szczoteczka soniczna.

Szczoteczki soniczne

Pierwszym tego typu urządzeniem była szczoteczka skonstruowana na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz z problemami ortodontycznymi. Nie zdobyła ona wtedy specjalnego zainteresowania, a prawdziwe uznanie znalazła dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku, kiedy weszła do masowej produkcji i powszechnego użycia.Szczoteczka soniczna budową przypomina zwykłą szczoteczkę, lecz jest od niej znacznie cięższa, a to za sprawą mechanizmu ukrytego w rękojeści. Zasilana jest akumulatorem, którym steruje panel sterowniczy umieszczony na zewnętrznej stronie rękojeści. Szczoteczka ma główkę z nylonowym włosiem, która pod wpływem wytwarzanych fal dźwiękowych zostaje wprowadzona w drgania o wysokiej częstotliwości. Dzięki tym falom tworzą się maleńkie pęcherzyki powietrza, które wnikają w najmniejsze szczeliny zębów rozbijając płytkę nazębną i usuwając bakterie. Szczoteczka soniczna wykazuje bardzo wysoki poziom skuteczności, a dzięki szczególnej technice mycia jest bardzo prosta w obsłudze.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
2 lat temu

te szczoteczki są na prawde rewelacyjne.