Szybka wymiana nawet w kilkanaście minut – jak to działa i czy warto?

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób operujących obcymi walutami. Jeśli ktoś szuka miejsca pozwalającego na szybką wymianę wybranych walut po atrakcyjnych kursach, to nie będzie musiał nawet wychodzić z domu, wszystko można załatwiać przez Internet, temu właśnie służy e-kantor. W przeciwieństwie do wariantu stacjonarnego jest on czynny całodobowo, można też liczyć na szeroki wachlarz wyboru i rozmaite udogodnienia. Niektóre kantory online oferują nawet możliwość zbierania punktów w programach partnerskich, zapewniają zerowy spread, nie pobierają wysokich dodatkowych kosztów. Korzystanie z tego rozwiązania ma wiele zalet, które warto poznać.

W jaki sposób działają kantory internetowe?

Kilkadziesiąt lat temu możliwe było wymianie waluty wyłącznie w instytucjach bankowych i kantorach stacjonarnych. Obecnie uległo to zmianie i do dyspozycji jest zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Przyczynił się do tego ogromny postęp technologiczny i rozpowszechnienie Internetu. Możliwe stało się wymienieni niemalże każdej waluty bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie i miejscu, z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. Z usług kantoru internetowego krosta coraz więcej osób i bardzo chwalą sobie one to innowacyjne rozwiązanie. Taka internetowa forma kantoru walutowego pozwala na dokonywanie transakcji wymiany walut za pośrednictwem platformy www lub bankowości internetowej. Warto od razu zaznaczyć, że ich działanie jest nadzorowane i opiera się na takich samych normach prawnych, co w przypadku punktów stacjonarnych.

--- REKLAMA ---

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie konta w jednym z dostępnych e-kantorów, co jednak nie wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, podobnie jak jego prowadzenie. Kolejnym krokiem będzie wpłacenie pieniędzy na indywidualne konto walutowe, które zakłada się w e-kantorze. Potem zleca się wymianę potrzebnej kwoty pieniędzy, co przebiega niezwykle szybko. W wielu przypadkach środki po przewalutowaniu są dostępne na podanym rachunku w kilkanaście minut. Czasem trzeba poczekać kilka godzin, maksymalnie do dwóch dni. Często można nawet wybrać, po jakim kursie chce się dokonać wymiany waluty. Może to odbyć się po kursie aktualnym lub po mniejszym od tego, który wybrał klient. Płatności w internetowym kantorze mogą mieć postać przelewu tradycyjnego lub natychmiastowego. W celu wymienienia waluty w ten sposób konieczne jest podanie danych z dowodu osobistego wraz jego numerem.

Czy warto skorzystać e-kantorów?

Korzystanie z kantorów internetowych wiąże się z wieloma korzyściami. Można zaoszczędzić sporo pieniędzy, bo nie trzeba nigdzie dojeżdżać, spready są niezwykle niskie w porównaniu z kantorami stacjonarnymi i bankami. Co więcej, możliwe jest negocjowanie kursu walut z dealerem, ustawienie własnej stawki i czekanie na pojawienie się idealnego momentu na dokonanie wymiany. Co więcej w e-kantorach nie brakuje czasowych promocji, co przekłada się na jeszcze większe oszczędności. Korzystanie z kantoru online jest bardzo wygodne, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu., wszystko załatwia się zdalnie, bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie i miejscu. E-kantory są dostępne przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Do zalet zaliczyć można też wysoki stopień bezpieczeństwa, ułatwione rozliczanie, szybką realizację transakcji.

Jaki wybrać kantor internetowy?

Do wyboru jest obecnie wiele kantorów internetowych, co przekłada się na konkurencyjne oferty. Bardzo ceniony jest Walutomat, który działa już od 2009 roku i ma na swoim koncie liczne nagrody. Prowadzenie konta jest darmowe, obsługuje następujące waluty: PLN, EUR, USD, CHF, GBP. Kolejnym popularnym kantorem polskim jest Internetowy Kantor, dzięki któremu można szybko i tanio robić przelewy w aż 21 walutach. E-kantor działa od 2010 roku, pozwala na błyskawiczne i wygodne wpłaty, a opłata za konto wynosi 0 złotych. Godny polecenia jest też XKantor ze względu na pozytywne opinie, masową wymianę walut, możliwość integracji z programem księgowym, konto VIP. Obsługiwanymi walutami są PLN, EUR, USD, GBP, CHF, RUB. Działa na rynku od 2016 roku. Natomiast aktualny ranking kantorów online znajdziemy na https://kursy-walut.info.pl/kalkulator-walut/

Ciekawą opcją jest również Amronet, który umożliwia wykonanie przelewu do dowolnego kraju na świecie i to w ciągu dwóch dni, a od krajów europejskich do 24 godzin. Do zalet zaliczyć można też brak spreadu, niską prowizję, obsługę pięciu walut, bezpłatne prowadzenie konta. Jest obecny na rynku od 2013 roku. Aż 16 walut obsługuje Lider Walut, czyli polski kantor założony w 2011 roku. Można w nim wymienić następujące waluty: PLN, EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, CAD, AUD, RUB, JPY, CNY, CZK, TRY, HUF. Kolejną korzyścią jest zbieranie punktów w Programie Partnerskim i wykorzystywanie ich podczas wymieniania waluty. Polecić można również Trejdoo, czyli kantor pozwalający na negocjowanie kursu, gwarantujący ekspresowe przelewy. Do wyboru jest aż 17 walut, kantor działa od 2011 roku.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments