Jak przebiega współpraca z multiagencją ubezpieczeniową?

Co robić, gdy chcemy wybrać ubezpieczenie, a nie mamy pojęcia, na jaką ofertę ostatecznie się zdecydować? Poza poszukiwaniem samodzielnie informacji w internecie możemy także zasięgnąć porady w multiagencji ubezpieczeniowej. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym jest multiagencja ubezpieczeniowa?

W największym skrócie multiagencja to firma, która zajmuje się pośrednictwem w zawieraniu umów ubezpieczeniowych. Co jednak istotne, agencja tego typu ma w swojej ofercie propozycje co kilku-kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu może je szybko ze sobą porównać i doradzić klientowi, która z nich będzie dla niego najkorzystniejsza. Ponadto istotna jest kwestia doradztwa, którego nie jesteśmy często w stanie uzyskać przez internet. W siedzibie multiagencji spotkamy specjalistów, którzy doskonale znają rynek ubezpieczeń i wiedzą, jakie wątpliwości targają potencjalnego klienta. 

--- REKLAMA ---

Jak wygląda współpraca?

Pierwszą, niezwykle istotną sprawą podczas wizyty w multiagencji jest przedstawienie swoich oczekiwań i możliwości. Dobrym przykładem obrazującym cały proces będzie wybór polisy na życie. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają nierzadko wiele wariantów w ofercie. Oznacza to, że umowa może mieć różne parametry, takie jak zakres czy suma ubezpieczenia. Istnieją również polisy inwestycyjne czy posagowe, które spełniają nieco inną funkcję. Klient musi więc określić, czego tak naprawdę potrzebuje, np. zabezpieczenia bytu rodziny w razie swojej śmierci. Ważnym elementem polisy będzie więc wysokość sumy ubezpieczenia. W przypadku polisy na życie im jest ona większa, tym większa jest składka, którą klient musi opłacać co miesiąc lub w innym odstępie czasu. To również ważna informacja dla agenta – ile klient jest w stanie miesięcznie wydać na ubezpieczenie. Jednocześnie jest to także doskonały moment na zadawanie pytań i rozwiewanie wątpliwości co do zasad funkcjonowania polisy. Na tym etapie może się pojawić ich całkiem sporo, jednak dzięki wszystkim informacjom agent wybierze dla klienta taką propozycję, która spełni jego oczekiwania. Podpisanie umowy nie wiąże się z żadnymi kosztami – multiagencja otrzymuje prowizję z towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Dlaczego warto?

Współpraca z multiagencją ma wiele zalet, ale kluczową z nich jest oszczędność czasu. Samodzielnie wyszukiwanie informacji w internecie i porównywanie ofert jest zwyczajnie czasochłonne. W multiagencji możemy otrzymać propozycję w kilkanaście minut, podpisać stosowne dokumenty i wrócić do swoich zajęć. W Eurofinance tak właśnie wygląda współpraca z klientem bez względu na to, czy chodzi o obowiązkowe OC, ubezpieczenie majątkowe domu czy polisę na życie. Wiąże się to z oszczędnością pieniędzy. Niedoświadczeni klienci, którzy nigdy wcześniej nie zawierali tego typu umów, są w stanie zgodzić się na pierwszą ofertę. Nie mają pojęcia, że mogą wybrać zdecydowanie korzystniej, co zapewni im np. wyższe odszkodowanie w razie wystąpienia szkody czy niższą składkę ubezpieczeniową. Dlatego warto skontaktować się z Eurofinance, aby uzyskać możliwie najlepsze rozwiązanie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments