Rewazektomia – sposób na przywrócenie drożności nasieniowodów

Rewazektomia to zabieg, który pozwala na przywrócenie drożności nasieniowodów po wazektomii, czyli zabiegu mającego na celu doprowadzenie u mężczyzn do niepłodności. Odwrócenie wazektomii to zabieg skomplikowany, jednak przynoszący zadowalające skutki.

  1. Rewazektomia – na czym dokładnie polega?
  2. Zabieg rewazektomii – czy jest skuteczny?

Wazektomia, czyli legalny w Polsce zabieg polegający na podwiązaniu nasieniowodów, jest zabiegiem, który ma na celu doprowadzenie do niepłodności u mężczyzn. Stosowany jest jako forma antykoncepcji. Taki zabieg nie wpływa jednak negatywnie na funkcję jąder, jaką jest produkowanie plemników.  Co ważne odwrócenie wazektomii jest możliwe. Dzieje się to podczas zabiegu rewazektomii. Na czym ten zabieg polega? W jakich warunkach się go wykonuje? A co najbardziej istotne – czy jest on skuteczny? Odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Rewazektomia – na czym dokładnie polega?

Jak już wcześniej wspomniano, zabieg rewazektomii to przywrócenie płodności u mężczyzn, którzy wcześniej poddali się zabiegowi podwiązania nasieniowodów. Zabieg ten to zadanie wymagające niezwykłej precyzji, dlatego warto wybrać klinikę, która w rewazektomii się specjalizuje. Rewazektomia odbywa się na sali chirurgicznej, a sama operacja trwa około czterech godzin. Odwrócenie wazektomii wymaga nacięcia moszny z dwóch stron, wydobycia z niej końców nasieniowodów, by potem usunąć z nich bliznowato zmienione części. Zabieg kończy się dwuwarstwowym zespoleniem końcówek nasieniowodów, co ma na celu przywrócenie przepływu plemników w czasie ejakulacji, a tym samym – przywrócenie płodności. Do przeprowadzenia rewazektomii nie ma żadnych przeciwwskazań, dlatego każdy mężczyzna, który chce przywrócić swoją płodność, bez wahania może się mu poddać. Odwrócenie wazektomii odbywa się w znieczuleniu, więc jest bezbolesne. Jednak zabieg wymaga pewnych przygotowań. Należą do nich: wykonanie badań krwi, próby wątrobowej i układu krzepnięcia krwi. Tuż przed zabiegiem należy dokładnie ogolić mosznę, trzeba też pamiętać o tym, by ostatni posiłek zjeść na cztery godziny przed operacją.

Zabieg rewazektomii – czy jest skuteczny?

Zabieg rewazektomii powinien być wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów, gdyż wymaga on jeszcze większej precyzji niż wazektomia. Tylko profesjonalne odwrócenie wazektomii zapewnia powodzenie operacji, czyli przywrócenie płodności. Skuteczne odwrócenie wazektomii zależy także od czasu, jaki od zabiegu podwiązania nasieniowodów upłynął. W przypadku trzech lat powodzenie zabiegu wynosi aż 97 procent.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments