Odtrucie alkoholowe Łódź – na czym polega? Kiedy jest konieczne?

Odtrucie alkoholowe stosuje się przy zatruciu etanolem, do którego dochodzi na skutek spożycia zbyt dużej ilości alkoholu

Choroba alkoholowa to bardzo poważny problem XXI wieku. Szacuje się, że ponad 2,5 miliona naszych rodaków boryka się z tym problemem, a liczba z roku na rok wzrasta. Choroba daje o sobie najczęściej znać już w zaawansowanym stadium, dlatego jest tak trudna do wykrycia na początku.

W walce z uzależnieniem przychodzi odtruwanie alkoholowe, które może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia nowego życia bez alkoholu. Odtrucie alkoholowe możliwe jest w jednym z naszych specjalistycznych gabinetów.

Czym jest kac?

Po suto zakrapianej imprezie, na następny dzień najczęściej dopada nas kac. Jest to zespół objawów, spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Alkohol zaburza procesy metaboliczne w naszym organizmie, przez co na następny dzień odczuwamy nieprzyjemne objawy, takie jak bóle głowy, brak apetytu, nudności oraz wymioty, ogólne złe samopoczucie i brak sił witalnych. Mechanizm powstania kaca nie jest do końca poznany, jednak powyższe objawy przypisuje się przede wszystkim odwodnieniu organizmu, do którego dochodzi po nadmiernym wypiciu alkoholu etylowego. Kaca powodować mogą również zaburzenia gospodarki elektrolitowej, wahania glikemii czy nadmierne pobudzenie układu nerwowego. 

Na objawy kaca znacznie bardziej narażone są kobiety niż mężczyźni. Wynika to z faktu, że kobiecy organizm charakteryzuje się większą ilością tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie ma w sobie mniej wody i szybciej dochodzi u niego do zaburzeń gospodarki wodnej. Co więcej, kobiety wytwarzają zazwyczaj mniej enzymu odpowiedzialnego za rozkład alkoholu etylowego niż mężczyźni.

Odtruwanie alkoholowe – odetchnij od alkoholu!

Wśród wszystkich Polaków, którzy zadeklarowali, że są alkoholikami, tylko 10%  z nich pozostaje w stałej abstynencji. Oznacza to, że w dalszym ciągu bardzo dużo osób wymaga leczenia, by powrócić do zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Z pomocą przychodzi odtruwanie alkoholowe, które oferujemy w naszym gabinecie. Jest ono skuteczne nie tylko w przypadku chęci przerwania ciągu alkoholowego, pomaga również uporać się ze złym samopoczuciem dzień po imprezie.

Detoks alkoholowy przeprowadzany jest pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, niezależnie od poziomu zatrucia alkoholem. Dzięki indywidualnie dobieranym składnikom kroplówek, gwarantujemy skuteczność przeprowadzonego odtrucia!

Odtrucie alkoholowe – regenerujące odtrucie alkoholowe

Leczenie alkoholizmu wymaga wiele poświęcenia i silnej woli, najczęściej trwa całymi miesiącami, a nawet latami. Okazjonalne picie może przerodzić się w poważny nałóg zagrażający Twojemu zdrowiu, a nawet życiu! W naszym gabinecie udzielamy wsparcia każdej osobie, która chce oczyścić swój organizm z nagromadzonych toksyn alkoholowych, niezależnie od tego czy ma za sobą długotrwały ciąg alkoholowy czy jednorazowe wyskoki i zwykłego kaca. 

Dzięki odtruwaniu alkoholowemu przerwanie ciągu picia staje się łatwiejsze. Dzieje się tak, gdyż organizm pozbywa się toksyn, a równocześnie zostaje „nakarmiony” niezbędnymi witaminami i minerałami. Szybko poprawia się stan fizyczny oraz psychiczny, uzależniony unika również nieprzyjemnych skutków zespołu odstawiennego, przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo sięgnięcia po alkohol zaraz po wyjściu z detoksu. Próby odtruwania alkoholowego domowy sposobami najczęściej kończą się niepowodzeniem i zniechęceniem do rozpoczęcia leczenia. Profesjonalnie wykonane odtruwanie charakteryzuje się natomiast 100% skutecznością, co daje dalszą motywację do wyjścia z nałogu alkoholowego. 

Odtruwanie alkoholowe  – precyzyjne oczyszczanie ciała i umysłu

W naszym gabinecie https://odtruwanielodz.com/ przyjmujemy nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, ale również pacjentów, którzy chcą złagodzić nieprzyjemne skutki kaca. Kac, choć na pozór niegroźny, może skutecznie zaburzyć funkcjonowanie, powodując poważne nieprzyjemne skutki w życiu zawodowym czy rodzinnym.

Osoby uzależnione od alkoholu najczęściej decydują się na odtrucie alkoholowe, gdy chcą rozpocząć leczenie i przerwać ciąg alkoholowy. Również chęć wszycia wszywki alkoholowej staje się powodem odwiedzenia naszego gabinetu, gdyż przed wszyciem Esperalu zaleca się przejście odtruwania alkoholowego.

Kac a przebieg odtruwania alkoholowego:

Pacjenci, którzy przychodzą do naszego gabinetu, by przejść odtrucie ze względu na kaca, zostają poddani następującym procedurom:

 • przeprowadzenie wywiadu medycznego,
 • badanie ogólne stanu zdrowia,
 • poinformowanie pacjenta o przebiegu odtrucia alkoholowego oraz jego skutków,
 • indywidualne dopasowanie do potrzeb pacjenta,
 • podanie dożylnej kroplówki oraz regeneracja i oczyszczenie organizmu.

Odtruwanie po jednorazowym nadużyciu alkoholowym trwa zazwyczaj do 3 godzin, gdyż wymaga podania tylko jednej kroplówki, by pacjent powrócił do pełni sił witalnych.

Ciąg alkoholowy – leczenie odtruciem alkoholowym

W przypadku pacjentów uzależnionych od alkoholu, chcących przerwać ciąg alkoholowy procedury przedstawiają się następująco:

 • przeprowadzenie wywiadu medycznego z pacjentem oraz badanie podstawowych parametrów życiowych,
 • ocena stanu psychiki pacjenta,
 • poinformowanie pacjenta o następstwach odtruwania alkoholowego,
 • przygotowanie kroplówki lub serii kroplówek indywidualnie do potrzeb pacjenta,
 • podanie kroplówki lub serii kroplówek,
 • regeneracja i stabilizacja pacjenta po odtruciu alkoholowym (zazwyczaj ok 12-24 godziny).

Zabieg odtruwania alkoholowego nie wymaga podania znieczulenia. Dzięki odpowiednio dobranym witaminom, minerałom i elektrolitom podanym dożylnie, organizm szybko się regeneruje. W przypadku silnego zatrucia alkoholowego zdarza się podanie leków przeciwwymiotnych, przeciwbólowych i uspokajających również drogą dożylną. 

Odtruwanie w warunkach domowych – bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru toksyn i resztek napojów wyskokowych

Odtruwanie alkoholowe bezsprzecznie jest metodą, która pozwala na szybkie pozbycie się nagromadzonych toksyn alkoholowych w ciele. Kolejną jego zaletą jest to, że nie wymaga hospitalizacji i daje naprawdę szybkie efekty.

Zdecydowanie się na odtrucie alkoholowe w domu, jest metodą, która wykazuje dużą skuteczność w przypadkach incydentalnego spożywania alkoholu – po imprezach towarzyskich czy szalonych wieczorach ze znajomymi. Niestety, w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, metoda odtruwania alkoholowego wykonywana w domu pacjenta nie zawsze da oczekiwany skutek. Gdy mamy do czynienia z alkoholikiem, znacznie lepiej jest przeprowadzić odtruwanie bezpośrednio w naszym gabinecie.

Dlaczego nie można lekceważyć problemów alkoholowych?

Uzależnienie od alkoholu niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Są to między innymi pogorszenie stanu zdrowia psychicznego i fizycznego, utrata dawnego życia towarzyskiego a nawet rodzinnego, a w najgorszym przypadku śmierć. Warto pomyśleć zatem o odtruwaniu alkoholowym, które niesie ze sobą wiele korzyści. Pacjent odzyskuje siły witalne, jest w stanie myśleć racjonalnie, dzięki poprawie stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Dzięki detoksowi jest w stanie podjąć dalszą walkę z nałogiem.

Należy pamiętać jednak, że odtrucie alkoholowe powinno przebiec tylko w specjalistycznym gabinecie. Tylko wtedy masz pewność, że odtruwanie przyniesie oczekiwane skutki i będziesz mógł z większą skutecznością podjąć się dalszego leczenie uzależnienia. Nie podejmuj się odtruwania alkoholowego na własną rękę domowymi metodami, gdyż jest ono nieskuteczne i może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. 

W naszym gabinecie https://odtruwanielodz.com/ indywidualnie dobrane kroplówki pozwalają na skuteczne pozbycie się toksyn alkoholowych z organizmu, równocześnie łagodząc wszelkie objawy odstawienia alkoholu. Pamiętaj, że odtrucie alkoholowe może być pierwszym poważnym krokiem do Twojego powrotu do zdrowia!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments