Popularne rodzaje kont bankowych

Banki pełnią różne funkcje, ale jedną z podstawowych jest przechowywanie naszych środków pieniężnych. Nic dziwnego, że ich oferty wciąż są poszerzane, nawet w tym podstawowym zakresie. Dodatkowo umożliwiają różne sposoby oszczędzania – m.in. poprzez lokaty, rachunek oszczędnościowy, obligacje skarbowe i inne produkty. Konto bankowe za zero nadal jest jednak podstawowym produktem bankowym, mimo że rodzajów kont jest kilka w każdej bankowej instytucji.

Mając konto bankowe, możemy wygodnie zarządzać swoimi pieniędzmi, kontrolować wydatki, dokonywać transakcji. Oferta banków jest na bieżąco aktualizowana, aby spełniała nasze oczekiwania i odpowiadała na różne potrzeby klientów. Większość z nas ma różne konta, m.in. oszczędnościowe, osobiste czy inne, gdyż pozwalają one przechowywać, a często także pomnażać środki. Poniżej najpopularniejsze ich rodzaje, w tym konto bankowe za zero złotych.

Najpopularniejsze rodzaje kont bankowych

Osobiste konto bankowe. Za zero albo za miesięczną opłatę – zależnie od banku. Warto poszukać dobrej oferty i znaleźć takie, za którego prowadzenie nie należy płacić. To dobry wybór dla osób, które często korzystają z usług bankowości. Warto jednak wczytać się w zasady, gdyż oferty różnych banków różnią się od siebie.

Konto bankowe za zero to najpopularniejszy rachunek z całej oferty. Może jednak okazać się, że bezpłatne prowadzenie rachunku jest uwarunkowane posiadaniem do niego karty, darmowe są wypłaty z bankomatów jedynie danego banku itd. Sprawdź też, czy nie ma opłat dodatkowych za przelewy internetowe czy zlecenia stałe.

Konto oszczędnościowe. Konto bankowe za zero jest zwykle naszym pierwszym rachunkiem osobistym, ale wiele osób decyduje się też na dodatkowe konto oszczędnościowe. Jest to propozycja dla klientów indywidualnych, aby mogli pomnażać przechowywane środki – oprocentowanie nie jest wysokie, ale można z nich skorzystać w każdej chwili, co jest ich przewagą nad lokatą. Konto oszczędnościowe łączy jej zalety oraz plusy konta osobistego – gwarantuje swobodny dostęp do pieniędzy, ale bez utraty odsetek.

Konto firmowe. Dedykowane przedsiębiorcom oraz spółkom prawa handlowego, które mają obowiązek posiadać rachunek firmowy, na którym gromadzone są środki z tytułu prowadzonej działalności. To właśnie z niego osoba upoważniona realizuje różne firmowe zobowiązania, np. wobec pracowników. Popularne są obecnie także konta firmowe z linią kredytową.

Konto walutowe. To wygoda dla osób często podróżujących – turystycznie czy zawodowo. Pozwala na wygodne realizowanie transakcji w obcej walucie. Gdy otrzymujemy lub wypłacamy środki, nie jesteśmy obciążani kosztami przewalutowania. Najpopularniejsze są rachunki w EUR, USD, GBP i CHF. Dla osób lub firm, które otrzymują środki w obcej walucie, jest to dobre rozwiązanie. Przydaje się też w razie częstych zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Zyskuje coraz większą popularność wśród Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę, ale też podróżników.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments