Czy połączenie kilku kredytów w jeden, a dzięki temu obniżenie wysokości rat to dobry pomysł? Zdecydowanie tak, lecz powstaje pytanie, jak to zrobić?
Konsolidacja – czy warto? Oczywiście, że tak!
Konsolidacja kredytu to doskonałe rozwiązanie dla osób mających kilka zobowiązań finansowych, zwłaszcza w różnych bankach. Przez różne placówki, w których spłacamy kredyt, możemy zapomnieć o zapłacie jakiejś raty i narobić sobie kłopotów. Tak naprawdę nietrudno o takie zapominalstwo, więc zamiast się tym zamartwiać, lepiej zdecydować się na konsolidację zobowiązań i spać spokojnie.
Konsolidacja to praktycznie same korzyści
Łączenie kredytów to same zalety. Pierwsza, o której już wspomnieliśmy – płacimy tylko jedną ratę, zamiast kilku. Druga – nie jesteśmy zmuszeni pilnować mnóstwa terminów, bo dzięki konsolidacji pozostaje nam tylko jeden. To jednocześnie wiąże się z płaceniem niższych rat. Jak przekonują eksperci – za sprawą konsolidacji możemy obniżyć swoją miesięczną ratę nawet o 1/3 względem tego, ile musieliśmy płacić przed połączeniem zobowiązań. A wszystko to wpływa na większą swobodę, mniej stresów. Opłat jest mniej, zmniejsza się też ich wysokość, łatwiej więc zaplanować budżet.
Jak skorzystać z tej możliwości?
Oferta jest, co prawda, skierowana do wszystkich osób mających kilka zobowiązań, ale nie każdy może z takiej opcji skorzystać. Żeby to się udało, należy przede wszystkim wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Innym koniecznym warunkiem jest posiadanie hipoteki, na jaką bank nakłada hipotekę. Dopiero wtedy instytucje finansowe mogą udzielić wysokiego kredytu na dłuższy czas przy jednoczesnym atrakcyjnym oprocentowaniu.
Bank musi mieć zabezpieczenie, w innym wypadku o konsolidację może być trudno. Warto też sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych na Meritum, by przekonać się, jakie są dostępne propozycje i jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać konsolidację.
Jak więc widzimy, kredyt konsolidacyjny to bardzo atrakcyjny produkt finansowy pozwalający na wygodne spłacanie comiesięcznych zobowiązań. To możliwe nie tylko dzięki zebraniu wszystkich zobowiązań w jedną ratę, ale również przez zdecydowanie korzystniejsze oprocentowanie. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto wziąć ją pod uwagę.