Lekarze alarmują, że już prawie połowa Polaków ma krótkowzroczność. Aby świat nabrał ostrości niezbędne jest noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Jednak dzisiejsza technologia pozwala na leczenie wad wzroku za pomocą lasera. Już w 15 minut możemy polepszyć komfort życia i zrezygnować z noszenia okularów!
Prosty zabieg przywracający ostrość widzenia
Laserowa korekcja wzroku jest doskonałą alternatywą dla soczewek kontaktowych i tradycyjnych okularów, które nierzadko przeszkadzają nam w uprawianiu sportu i oddawaniu się swojemu hobby. Należy pamiętać, że szkła jedynie korygują wadę wzroku, a laser pozwala przywrócić pełną ostrość widzenia. W tym przypadku ratunkiem dla oczu jest chirurgia refrakcyjna pozwalająca na korekcję dalekowzroczności, krótkowzroczności i astygmatyzmu. Operację laserową wzroku można przeprowadzić niemal u wszystkich pacjentów, którzy mają ustabilizowaną wadę (po 20 roku życia).
Ogromną zaletą korygowania wzroku przez laser jest brak konieczności powtarzania zabiegu u większości pacjentów z ustabilizowaną wadą. Wciąż wiele osób ma złe przeświadczenie na temat korekcji laserowej wzroku. Jeden z mitów głosi, że jeżeli pacjent się poruszy podczas zabiegu, to operacja nie uda się. Nic bardziej mylnego! Nowoczesny sprzęt idealnie spełnia swoją rolę zapewniając powodzenie operacji. Kolejny mit dotyczy bezpieczeństwa. Jednak operacja laserowa jest jedną z najczęściej wykonywanych i najbezpieczniejszych metod korekcji wzroku.
Na czym polega operacja laserowa wzroku?
Zabieg jest bezbolesny, dzięki miejscowemu znieczuleniu za pomocą kropli. Pacjent cały czas zachowuje przytomność i ma kontakt z lekarzem. Operacja pozwala przywrócić ostrość widzenia u osób, których wada wzroku oscyluje w granicach od -12 dioptrii do +6 dioptrii. O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista po wykonaniu serii badań – ustaleniu ostrości widzenia, testów na widzenie przestrzenne oraz widzenie barw. Ponadto zostaje przeprowadzony wywiad z pacjentem na temat jego ewentualnych chorób, czy zażywanych leków.
W przypadku osób, które noszą soczewki kontaktowe lekarz zaleca zaprzestanie ich używania na co najmniej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. A jak wygląda sam zabieg? Lekarz ma za zadanie zmienić krzywiznę rogówki, poprzez wiązki światła laserowego. W ten sposób można precyzyjnie wymodelować jej kształt, by ostatecznie doprowadzić do odpowiedniego skupiania ich na siatkówce. Efektem jest natychmiastowa poprawa ostrości widzenia.
Więcej na: https://vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/