Szczoteczka soniczna czy elektryczna – która lepsza?

Szczoteczka do zębów to podstawowe narzędzie, niezbędne do prawidłowej higieny jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje szczoteczek, począwszy od manualnych, a na sonicznych skończywszy. Zasadniczą różnicą jest prędkość obrotów – nietrudno zauważyć, że największe obroty posiada szczoteczka soniczna.

Jeszcze do niedawna hitem były szczoteczki elektryczne, które skutecznie zastąpiły rozwiązania manualne, przede wszystkim ze względu na jakość czyszczenia oraz ilość obrotów. Nietrudno zauważyć, że ilość obrotów w istotny sposób przekłada się na jakość czyszczenia – zęby stają się zdrowsze i bielsze. Warto dodać, że szczoteczkę elektryczną mogą używać zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród propozycji można znaleźć szczoteczki elektryczne rotacyjne, czyli obrotowe – nazwa wiąże się bezpośrednio ze sposobem poruszania się okrągłej główki, która wykonuje ruch na przemian w prawo i w lewo. Są także modele, które charakteryzują się ruchem pulsacyjnym, czyli dociskaniem włosia do zębów. W porównaniu z klasyczną szczoteczka manualną znacznie lepszym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, warto jednak podkreślić, że na rynku pojawiły się także szczoteczki soniczne, w których przypadku ilość obrotów jest jeszcze większa. Skuteczniejszy jest też ruch włosia jakim poruszają się szczoteczki. Jest to ruch wymiatający, pozwalający na skuteczniejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co w konsekwencji prowadzi do skuteczniejszej higieny jamy ustnej.

 

Szczoteczki soniczne i ich charakter

Główka szczoteczki sonicznej przypomina kształtem tradycyjną szczoteczkę manualną – jest podłużna i między innymi ta cecha różni ją od wspomnianych wcześniej szczoteczek elektrycznych. Szczoteczkę soniczną należy przyłożyć do zębów podobnie jak manualną, nie ma jednak konieczności wykonywania ruchów ręką w celu czyszczenia zębów – szczoteczka soniczna porusza się sama, wykonując ruchy wymiatające, czyli przemieszcza się z góry na dół i z powrotem. Zdaniem stomatologów codzienna pielęgnacja zębów za pomocą szczoteczki sonicznej jest jak najbardziej pożądana dla zdrowia i urody – jej stosowanie zapewnia optymalne bezpieczeństwo dziąseł oraz doskonałe efekty wizualno-estetyczne. Wybierając szczoteczkę do zębów zdecydowanie lepiej zainwestować większą kwotę i wybrać soniczną, np. Seysso Professional. Szczotka ta jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia pożądane efekty czyszczące, a docelowo bielsze zęby. Godna uwagi jest rączka szczoteczki, wykonana z matowego materiału, nie wyślizguje się z ręki podczas użytkowania, a dodatkowo jest bardzo przyjemna w dotyku. Kolejną zaletą szczoteczek sonicznych jest możliwość indywidualnego ustalania prędkości – większość produktów posiada trzy programy, odpowiadające różnym ilościom ruchów. Warto pamiętać, że wyjątkowo szybkie ruchy wymiatające wywołują efekt kawitacji, w którego wyniku powstają tysiące mikrobąbelków, które sprawiają, że składniki pasty do zębów oraz tlen docierają nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Godny podkreślenia jest także długi czas pracy szczoteczki, który może wynosić nawet sześć tygodni. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w domu, jak i podczas podróży. Więcej…

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments