Na co zwrócić uwagę wybierając syrop do herbaty?

Herbata jest jednym z najpopularniejszych ciepłych napojów jakie pijemy na co dzień. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów herbat od czarnych, przez zielone aż po czerwone i białe. Każda z nich ma inne właściwości i każdą możemy podawać z różnymi dodatkami. Świetnie sprawdzą się tutaj syropy owocowe.

Powody, dla których warto pić herbatę

 

Bez wątpienia jest ich mnóstwo. Herbata pomaga się odprężyć po ciężkim dniu, przyjemnie rozgrzewa i oczywiście pysznie smakuje. To jednak nie wszystko. Praktycznie wszystkie herbaty mogą nam pomóc w zwalczaniu tak zwanych wolnych rodników. Dodatkowo, mimo tego, że herbata ma w swoim składzie kofeinę, pomaga w nawodnieniu organizmu. Herbata zawiera także przeciwutleniacze – dzięki temu uważa się, że pełni ona niejako funkcję ochronną przed ciężkimi chorobami. Każda herbata spełnia inną funkcję. W zależności od tego, jaki rodzaj tego napoju pijemy najczęściej, korzystamy z konkretnych jego właściwości. Zielona oczyszcza organizm, czarna pobudza, biała niesamowicie orzeźwia, zaś czerwona będzie świetna dla osób, które walczą z dodatkowymi kilogramami. Jeśli chcemy skorzystać z prawie magicznych właściwości liści herbaty, powinniśmy dobrać odpowiedni ich rodzaj do własnych potrzeb.

 

Z dodatkami

 

Herbatę często pije się z cukrem lub miodem. Oczywiście druga opcja jest dużo zdrowsza i to po nią powinniśmy częściej sięgać. Popularnym dodatkiem do herbaty jest także syrop owocowy. On także ma rozmaite właściwości – jeśli zależy nam na „wzmocnieniu” herbaty syropami, powinniśmy się z nimi zapoznać. Należy zawsze jednak pamiętać, aby nie wlewać syropu owocowego do wrzącej wody – straci wtedy zawarte w nim pożyteczne związki organiczne. Z kolei, gdy chcemy po prostu wykorzystać go do zmiany smaku napoju, to jaki syrop owocowy wybierzemy nie ma większego znaczenia. Do grupy najczęściej wybieranych zaliczamy sok malinowy. Najlepiej sprawdza się w okresach zachorowań na grypę, ponieważ bardzo dobrze wpływa na nasz układ odpornościowy. Podobnie jest w przypadku czarnej porzeczki.

Zanim zdecydujemy się na zakup syropu owocowego zapoznajmy się z jego składnikami. Większość produktów ze sklepowych półek zawiera cukier, jednak niektóre mają go dużo mniej. Oczywiście pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest sama długość składu. Im mniej informacji tam widnieje tym lepiej.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments