Motyw królika na ścianę – plakaty i obrazy z motywem królika

Materiał zewnętrzny

Długouchy zwierzak może się nam kojarzyć przede wszystkim z Wielkanocą, bo to właśnie jego sylwetka zdobi większość świątecznych dekoracji. Tymczasem chcemy go zaprosić do całorocznego wystroju wnętrza, by stworzyć w ten sposób oryginalną i miłą dla oka aranżację.

Obraz czy plakat z królikiem to bardzo prosty przepis na to, by wprowadzić do mieszkania odrobinę natury. W świecie aranżacji wnętrz od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się akcenty dekoracyjne inspirowane właśnie przyrodą, a szczególnie leśne motywy. Dlatego uprzedzając wszelkie pytania, czy takie ścienne dekoracje nie prezentują się zbyt infantylnie, odpowiadamy – nie.

---REKLAMA ---

Obok wzorów o typowo dziecięcym charakterze znajdują się także przedstawienia utrzymane na przykład w minimalistycznym stylu bądź w estetyce retro. To właśnie sprawia, że nie tylko w pokoju dziecka może zagościć królik. Obrazy i plakaty, które zostały wybrane na potrzeby tego artykułu, to zaledwie kilka przykładów z bardzo szerokiego wachlarza możliwości, a więcej propozycji znajduje się na stronie Redro.pl: https://redro.pl/plakaty/temat/kroliki/.

Inspirowany naturą plakat: królik na przyrodniczej rycinie

Jeśli komuś brakuje natury w codziennym życiu, bo miasto otacza nas przede wszystkim ruchliwymi ulicami i blokami z betonu, wówczas najlepszym, co można zrobić, jest zaproszenie do swojego mieszkania ściennych dekoracji inspirowanych przyrodą. W ten sposób uda się zmienić klimat panujący w wystroju, co przełoży się także na nasze lepsze samopoczucie w domowym zaciszu.

Najszybszym i jednocześnie efektownym pomysłem będzie ozdoba przedstawiająca leśne zwierzęta. Postawmy na plakat. Królik w czarno-białym wydaniu, zaprezentowany jak na dawnej rycinie przyrodniczej, to znakomity pomysł, by i ozdobić przestrzeń, i nadać jej przytulnego charakteru. Taki wzór będzie pasował jak ulał nie tylko do wystroju retro. Starodawnie prezentujący się plakat pozwoli przełamać nowoczesną aranżację, dzięki czemu nabierze o wiele ciekawszego wyglądu.

Taki motyw dekoracyjny sprawdzi się również w wystroju eko, który cieszy się dużym zainteresowaniem, a także w eleganckiej stylizacji glamour.

Królik w minimalistycznym wydaniu do nowoczesnego wnętrza

Miłośnikom współczesnych aranżacji mogą przypaść do gustu nowoczesne w wyrazie obrazy. Królik nie musi być ukazany realistycznie z zachowaniem wszystkich detali. Jeśli szukamy ozdoby, która wpasuje się w minimalistyczny wystrój, warto postawić na wzór prezentujący tylko kontury zwierzaka – na przykład czarne na białym tle. W ten sposób w przestrzeni pojawi się akcent inspirowany przyrodą, ale będzie on idealnie pasować do dotychczasowej estetyki mieszkania.

Szukając ozdoby, która ożywi wystrój, można także zdecydować się na geometryczny obraz. Króliki złożone z różnych figur, przypominając swoim wyglądem origami, staną się akcentem wystroju, który od razu będzie przyciągał wzrok. W przypadku przestronnego wnętrza atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem może być stworzenie tryptyku z trzech obrazów, na których poza królikiem znajdą się także inne leśne zwierzęta – jeleń, lis, sowa czy niedźwiedź.

Bajkowy królik – obrazy ze zwierzakami idealne do pokoju dziecka

Wśród ściennych dekoracji na uwagę zasługują również bajkowe, idealne dla dzieci obrazy i plakaty. Króliczek z pewnością będzie pasował do pokoju noworodka, ale odpowiednio dobrany wzór można wykorzystać także w pokoju większego szkraba. Zaletą takich ściennych dekoracji jest to, że będą pasować i do dziewczęcej, i do chłopięcej aranżacji, dzięki czemu można takim obrazem ozdobić pokój, które dzieli ze sobą siostra i brat.

W przypadku całkiem małych szkrabów świetne okażą się urocze przedstawienia puchatych króliczków. Przedstawienia utrzymane w pastelowej tonacji to pomysł idealny dla dziewczynki, z kolei u chłopca sprawdzi się fotografia z szaraczkiem, który skrywa się w zielonej trawie. Do aranżacji nieco większego dziecka można wprowadzić nowocześniejszy w wyrazie wzór – minimalistyczną bądź geometryczną kompozycję przywołaną w kontekście nowoczesnych wnętrz. Takie rozwiązanie będzie pasować do stylizacji utrzymanej w skandynawskim stylu. W malutkim pokoju z kolei możemy polecić oryginalny obraz, na którym znajdą się tylko długie, królicze uszy i nic więcej.

W związku z tym, że większość maluchów uwielbia zwierzęta, dobrym pomysłem do przestronnego pokoju będzie tzw. gallery wall, gdzie obok obrazów z królikami znajdą się także sylwetki innych leśnych mieszkańców. Jeśli wciąż zastanawiamy się, jaki króliczy wzór wybrać, tutaj znajduje się więcej propozycji: https://redro.pl.

Zwierzęce motywy w świecie aranżacji wnętrz pozwolą zaprosić pod swój dach odrobinę natury i sprawią, że przestrzeń stanie się wyjątkowa. Dzięki nim w swoim mieszkaniu poczujemy się tak, jakbyśmy wcale nie mieszkali w centrum miasta!

5 1 vote
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments