Lampy sufitowe natynkowe – w poszukiwaniu lampy nowoczesnej, modnej i praktycznej

fot. materiały prasowe

Systemy oświetleniowe do pomieszczeń mieszkalnych to sprawnie rozwijająca się branża. Z roku na rok przybywa rozwiązań udostępnianych szerokim rzeszom odbiorców. Nowych pomysłów na oświetlenie poszukują zarówno osoby urządzające po raz pierwszy w życiu swoje cztery kąty, jak i przeprowadzające remont. Jeśli szukasz pomysłu na nowoczesne oświetlenie sufitowe – poniżej podpowiadamy po jakie rodzaje lamp natynkowych warto sięgnąć.

---REKLAMA ---

Lampa „lampie” nierówna – czyli jaką lampę sufitową warto wybrać

Coraz częściej w oświetleniu sufitowym wykorzystuje się technologię LED. Daje ona olbrzymie możliwości – nie tylko pozwala na obniżenie wydatków na światło (żarówki LED zużywają mniej energii niż żarówki energooszczędne), ale również na precyzyjne sterowanie pracą całej lampy.

Lampy takie stosuje się zarówno w oświetlaniu pomieszczeń dziennych jak i sypialni, korytarzy, przedsionków. Są również z powodzeniem wykorzystywane jako lampy do jadalni – gdzie instalowane są bezpośrednio nad powierzchnią blatu stołowego, który czynią wyraźnie widocznym.

Lampy sufitowe to ponadto swoiste „dzieła sztuki” – wiele dostępnych lamp prezentuje wysoki poziom estetyczny, a swoją formą i kształtem może przypominać eksponaty sztuki nowoczesnej. Do takich należą lampy Aqform na tomix.pl; w ich projektowaniu inspirowano się najnowocześniejszymi stylami – minimalistycznym, skandynawskim oraz loftowym. W rezultacie – powstały lampy o schludnym, prostym wyglądzie, łączącym w sobie elementy estetyczne technologii użytkowej oraz futuryzmu.

Nowoczesne lampy sufitowe – rozwiązanie dla twojego domu i mieszkania

Do szczególnie polecanych typów lamp należy lampa natynkowa Squares next, marki Aqform. Jest to lampa o modernistycznym stylu, zamontowana w obudowie o kształcie prostopadłościanu. Schludny, oszczędny i prosty design kładzie nacisk na eksponowanie równych krawędzi, matematycznych proporcji oraz geometrycznych brył. Dzięki temu lampa wywołuje przyjemne odczucia estetyczne, dodaje pomieszczeniu elegancji oraz podkreśla jego nowoczesny styl.

Lampa Tuba next to kolejny popularny model marki Aqform. Podobnie jak poprzednia, jest to rodzaj punktowej lampy sufitowej. Kształtem przypomina proporcjonalny walec o wyraźnych krawędziach oraz prostej bryle. W jego wnętrzu umieszczony jest system oświetleniowy, który po uruchomieniu tworzy wyjątkowo przyjemny efekt. Z czarnej, walcowatej obudowy, wydobywa się wówczas intensywny strumień jasnego światła.

Lampa wisząca Pet next mini 12 od Aqform to wybór dla osób poszukujących atrakcyjnych, modernistycznych lamp do pomieszczeń o wysokim stropie. Kształtem, przypomina papierowy lub tekturowy rulon, zwinięty do postaci grubej tuby. W jego wnętrzu znajduje się oprawa LED, emitująca punktowe oświetlenie. Lampy te nadają się do pomieszczeń urządzonych w różnym stylu – zarówno nowoczesnym jak i eleganckim.

Do zyskujących na popularności należą również oprawy natynkowe Sleek – pozwalające na montaż kilku ulokowanych obok siebie źródeł światła. Oprawy takie świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach podłużnych – korytarzach, przedpokojach, biurach, salach wykładowych. W oprawach tych można stosować zarówno żarówki LED jak i halogenowe, a także regulować ich kąt nachylenia oraz moc działania.

REKLAMA