Aluminiowa pergola – nowoczesna alternatywa dla drewna

Pergole najczęściej buduje się z drewna, jednak tego typu zabudowa może być wykonana także z innych typów materiałów. Dzisiaj bardzo popularne są pergole aluminiowe, które mogą być wyposażone w składany dach i ściany. Co warto wiedzieć przed zamówieniem takiej pergoli?

---REKLAMA ---

Ogrodowa pergola to nie tylko doskonałe miejsce do wypoczynku, ale również może stać się atrakcyjnym zakątkiem pełnym zieleni – posadzone przy niej rośliny pnące mogą pokryć ją liśćmi i kwiatami. Teraz jednak do dyspozycji są także inne pergole, które stanowią alternatywę dla zabudowy porośniętej roślinami. Aluminiowe pergole mogą przypaść do gustu tym osobom, które preferują nowoczesny styl i funkcjonalność.

Pergola aluminiowa – budowa

Aluminiowe pergole ogrodowe to ciekawa alternatywa dla pergoli drewnianych. Do wykonania takiej zabudowy stosowane są profile aluminiowe – odporne na korodowanie. Aby wyglądały efektownie, są także malowane proszkowo, na przykład na kolor szary, czarny. Nowoczesna pergola aluminiowa najczęściej ma kształt sześcianu albo prostopadłościanu. Jej dach mogą tworzyć umieszczone na niej belki, ale także może być ona wykończona specjalnym dachem otwieranym i zamykanym wyprodukowanym z tkaniny. To wygodna opcja, ponieważ taki dach zabezpiecza przed nadmiernym nasłonecznieniem i jednocześnie może chronić przed opadami, gdy podczas przebywania na dworze pojawi się deszcz. Dodatkowo ściany pergoli mogą być uzupełnione o kotary tworzące dekoracyjne wykończenie całości. Na ramie lub na dachu montuje się też oświetlenie.

Dlaczego warto zamówić pergolę aluminiową?

Aluminiowe pergole ogrodowe to kapitalna propozycja dla osób, którym zależy na stworzeniu w ogrodzie miejsca, w którym będzie można komfortowo wypoczywać – także wtedy, gdy pogoda jest nieco gorsza.

Najważniejsze zalety pergoli aluminiowych:

  • odporne na warunki atmosferyczne

  • mogą być wyposażone w praktyczny dach

  • opcja wykonania ozdobnych ścian

  • wysoka trwałość i wytrzymałość

  • brak potrzeby czasochłonnej konserwacji

  • możliwość zastosowania oświetlenia

Jak wykonać pergolę aluminiową w ogrodzie?

Najlepszym rozwiązaniem, aby stać się właścicielem nowoczesnej zabudowy jak pergola aluminiowa, jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się realizacją takich zleceń. Obecnie działają one na terenie całego kraju. Obsługa jest wtedy kompleksowa i obejmuje ona wykonanie pomiarów na miejscu, gdzie pergola aluminiowa ma być ustawiona, a następnie na przygotowaniu jej projektu. Tutaj firma może dopasować zabudowę indywidualnie do potrzeb klienta, dlatego pergola może być spełnieniem jego marzeń pod każdym względem. Firmy zajmują się również wykonaniem montażu pergoli u klienta. W internecie można już teraz znaleźć strony firm wykonujących pergole aluminiowe na wymiar, aby zapoznać się z przykładowymi realizacjami i zainspirować się przed złożeniem własnego zamówienia.

REKLAMA