Jak dobrać odpowiednią wannę narożną do swojej łazienki?

Wiele osób lubi spędzać długie godziny w wannie. Nic tak bowiem nie odpręża, jak długa i relaksacyjna kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli i olejków eterycznych. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia wanna. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są wanny narożne. Jak znaleźć właściwy model? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego właśnie wanna narożna?

Narożne wanny cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na swój uniwersalny charakter. Sprawdzają się bowiem zarówno w małych, jak i większych łazienkach. Ich kształt umożliwia dowolne wkomponowanie ich w dostępną przestrzeń. Dopasowują się do każdego narożnika, dzięki czemu znacząco zaoszczędzają przestrzeń. Poza tym odchodzi się od kanciastych modeli. Najczęściej w sklepach można spotkać warianty opływowe, które zdecydowanie lepiej wyglądają. Modne są nadto wanny asymetryczne. One stosowane są przede wszystkim w nowoczesnych, designerskich łazienkach. Narożne wanny oferują duży komfort ich użytkowania. Można odbywać w nich kąpiel zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Sprawdza się u osób, mających ograniczoną sprawność ruchową, jak i podczas kąpieli dzieci. W takiej wannie miło jest poczytać książkę albo oddać się rozmyślaniu.

Jaki kształt wanny narożnej?

Decydując się na zakup narożnej wanny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wymiary oraz kształt. Warto starannie zmierzyć dostępną przestrzeń w łazience, by później uniknąć przykrych niespodzianek. Najpopularniejsze są narożne wanny w wersji trójkątnej. Przy czym niektórzy stawiają na modele symetryczne, a inni asymetryczne. Wybierając któryś w tych wariantów najlepiej kierować się indywidualnymi potrzebami oraz projektem łazienki. Wannę należy dopasować do pozostałej, obecnej w tym pomieszczeniu infrastruktury, czyli szafek łazienkowych, umywalki, toalety i pozostałych elementów. Dobór odpowiedniej wanny narożnej jest szczególnie ważny w małych przestrzeniach o ograniczonej powierzchni. Tam bowiem znaczenie ma każdy centymetr.

Wanna narożna akrylowa czy stalowa?

Na rynku dominują dwa typy narożnych wanien – stalowe i akrylowe. Który jest lepszy? Polecamy w szczególności narożne wanny akrylowe. Zostały one stworzone z plastycznego tworzywa, które umożliwia jego dowolne kształtowanie. Akryl jest przy tym przyjemny w dotyku, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Nie da się go łatwo zarysować lub w inny sposób uszkodzić. Ma również właściwości antybakteryjne. Narożne wanny akrylowe nie sprawiają także problemów w zakresie utrzymania ich w czystości.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments