Urodziny, imieniny, Mikołaj, Gwiazdka oraz kilkadziesiąt innych okazji podczas których najmłodsi z nadzieją oczekują na wymarzone prezenty. Taka sytuacja to duże wyzwanie dla rodziców i bliskich, tym bardziej że wymagania maluchów rosną, a bogata oferta rynkowa wbrew pozorom nie ułatwia wyboru. Dziś już, by zobaczyć uśmiech malucha, nie wystarczy pośpiesznie wybrana zabawka. Podarunek powinien być wyjątkowy, dostosowany do zainteresowań, a w miarę możliwości również na tyle kreatywny, by rozwijać zdolności dziecka. Jak i gdzie szukać takich prezentów?
Rozwój przez zabawę
Zacznijmy od artykułów dla najmłodszych. Prezenty dla niemowląt to wprawdzie w dużej mierze podarunki dla ich rodziców, jednak fakt ten wcale nie ułatwia zadania. Pierwsze miesiące życia z jednej strony charakteryzują się bardzo szybkim rozwojem, z drugiej oznaczają szereg zmian dotykających całą rodzinę. Tu warto pokusić się o podarunki o praktycznym i użytkowym charakterze. Mogą to być zarówno zabawki przeznaczone do wieszania nad łóżeczkami, jak i kompletne łóżeczka, czy też kojce. Ciekawą propozycję stanowią stoliczki edukacyjne wyposażone w grzechotki i interaktywne zabawki oferujące feerię wrażeń świetlnych i dźwiękowych. Poza zabawą wspierają one rozwój najmłodszych i doskonale wpływają na proces poznawania świata.
Wraz z upływem czasu grzechotki i proste zabawki lądują w szufladach, a ich miejsce zajmują propozycje nieco bardziej złożone. Oferta rynkowa jest bardzo bogata, przebierając wśród niezliczonych propozycji, warto pamiętać o potencjalnych walorach edukacyjnych. Duża drewniana tablica wyposażona w przesuwne liczydło i zestaw kolorowej kredy z powodzeniem przygotuje dzieci do nadchodzącego okresu nauki, a przy tym zapewni sporo kreatywnej rozrywki. Elektroniczne gadżety w postaci zabawkowych laptopów nie tylko odciągną uwagę maluchów od komputerów ich rodziców, ale też pomogą w nauce liter i budowaniu pierwszych wyrazów. Co ważne, zabawki tego typu są atrakcyjne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.
Propozycją, która nigdy się nie zestarzeje, są klocki. W przypadku młodszych dzieci sprawdzą się kolorowe zestawy z drewna, pozwalające na tworzenie prostych konstrukcji. Z czasem zapewne zostaną one zastąpione klockami plastikowymi, co otwiera praktycznie nieograniczone pole do realizacji pomysłów małych architektów. Zestawy mogą rosnąć wraz z dzieckiem, a dodatki w postaci coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, takich jak choćby elektryczne silniczki, pozwolą na łatwe poznanie zasad fizyki, odegrają też ważną rolę w rozwoju dziecka. Co ważne, budowanie coraz bardziej złożonych konstrukcji, to zabawa dla całej rodziny i doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu.
Gdzie szukać inspiracji?
Miejscem oferującym szybki i wygodny dostęp do wielu propozycji jest internet. Tu na szczególną uwagę zasługuje sklep niecodziennegadzety.pl. Wyróżnia go staranny dobór produktów, nacisk na wysoką jakość oraz wygodna forma realizacji zakupów. Jeśli dodamy do tego przystępne ceny i szybką realizację dostaw, to okaże się, że właśnie znaleźliśmy odpowiedź na pytanie, gdzie i jak kupować zabawki dla dzieci.