Park rozrywki Mandoria – idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku

Parki rozrywki to ulubione miejsce dzieci i dorosłych. To tutaj można oddać się szaleństwu zabawy, spędzić godziny w miłej, radosnej atmosferze, rozładować napięcie. Czy to jedyne korzyści, jaki przynosi pobyt w parku rozrywki? Dlaczego warto wybrać rodzinny park rozrywki Mandoria?

Co daje pobyt w parku rozrywki?

Parki rozrywki cieszą się niesłabnącą popularnością. Pozwalają na chwilę oderwać się od codzienności, dorośli mogą wrócić do lat dzieciństwa, a dzieci oddać beztroskiej zabawie. Pobyt w takim miejscu może przynieść wiele korzyści. Dzieci uwielbiają odkrywać nowe miejsca, dlatego wyjazd do parku na pewno sprawi im przyjemność, zachęci do próbowania nowych atrakcji. Dzieci, które przełamią swoje obawy, zmierzą się ze słabościami i wejdą na karuzelę czy inną atrakcję, wzmocnią swoją samoocenę i poczują, że świat stoi przed nimi otworem. Zabawy ćwiczą zdolności manualne oraz motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, uczą podzielności uwagi czy skupienia. Oczywiście trzeba znaleźć park, który spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, takie, jak Mandoria. Wizyta w parku gwarantuje dziecku szereg różnych emocji, tj. radość, duma, ciekawość, pragnienie, a to ma pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych. Czekanie na swoją kolej ćwiczy cierpliwość, która u dzieci nie jest zazwyczaj dobrze rozwinięta. Kolejną zaletą parków rozrywki jest możliwość spędzenia wspólnie czasu. Dzieci mogą bawić się z rodzicami, a to sprzyja zacieśnieniu więzi rodzinnych. Plusem jest to, że całe rodziny spędzają czas aktywnie, odrywają się od wszechobecnej elektroniki, a potem cieszą wspomnieniami i wspólnie przeżytymi chwilami.

--- REKLAMA ---

Na co zwrócić uwagę wybierając park rozrywki?

Dzień spędzony w parku rozrywki może być wspaniałą atrakcją i przeżyciem dla całej rodziny. Aby ten dzień na długo zapisał się w pamięci, warto zastanowić się, jakie miejsce wybrać. Najlepiej zapytać dzieci, jakie atrakcje preferują, co chciałyby robić w parku. Warto również sprawdzić, dla jakiej grupy przeznaczone są atrakcje na wesołym miasteczku. Może się okazać, że z większości mogą korzystać starsze dzieci, a wtedy maluchy mogą czuć się rozczarowane. Aby nie przeoczyć żadnej ciekawej atrakcji, można przygotować listę rzeczy, które chce się zobaczyć. Przed wyjazdem warto poczytać opinie o danym miejscu, sprawdzić, co mówią o nim znajomi. Ważne, aby park był bezpieczny, spełnił wszystkie standardy. Dobrze, jeżeli w parku są restauracje lub inne miejsca, gdzie można zjeść posiłek i odpocząć po wielogodzinnej zabawie. Aby nie tracić czasu na stanie w kolejce, warto wcześniej zarezerwować bilet, a jeżeli park jest oddalony od miejsca zamieszkania, znaleźć nocleg. Wszystkie warunki spełnia Mandoria Miasto Przygód. 

Parki rozrywki Mandoria – miejsce, które warto odwiedzić

W Polsce działa wiele różnych parków rozrywki. Jednym z nich jest Mandoria Miasto Przygód, miejsce, które warto odwiedzić. To całoroczny park rozrywki, który znajduje się w centralnej Polsce, w województwie łódzkim, w Rzgowie. Powstał w 2021 roku, przyciąga rzesze osób spragnionych wrażeń. Nowy park rozrywki znajduje się na terenie miasta mody Ptak, przypomina renesansowe miasto handlowe, we wnętrzu są łodzie z towarami z całego świata, kamienice i stylowe ławeczki. Ale to oczywiście nic, w porównaniu z tym, co oferuje rodzinny park rozrywki Łódź. Do głównych atrakcji,  jakie czekają na gości Miasta Przygód Mandoria należą:

  • Merkant, czyli najdłuższy w Polsce roller-coaster pod dachem.
  • Galeon – to olbrzymi okręt wirujący, który unosi nad portem.
  • Rybak Bartek – to niezwykła karuzela, w której są pływające po wodzie łódki,
  • Latarnia Leonarda – to karuzela typu magiczne rowery. Po wprawieniu w ruch za pomocą pedałów unosi się nad ziemią.
  • Barbakan – to rodzinna ogromna zjeżdżalnia z 6-cioma torami. Można na niej rywalizować i sprawdzać, kto szybciej znajdzie się na dole.
  • Karawana – to dwupoziomowa karuzela wenecka, idealna dla całym rodzin.
  • Mroczny Dwór – to roller-coaster, który jeździ w ciemności. Dla dzieci już od 95 cm wzrostu.
  • Ratusz – ogromny figloraj, którym dzieci na pewno będą zachwycone.
  • Strzelnica – to wyjątkowa strzelnica, na której można strzelać historycznymi karabinami.
  • Skarbiec – świetny, ogromny lustrzany labirynt, w którym dobrze będą bawić się dorośli i dzieci.

Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na gości. Są jeszcze klasyczne karuzele, rowerki wodne, familijne roller coastery, tematyczne karuzele itp. Większość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci, które mają co najmniej 90 cm wzrostu, w niektórych przypadkach minimum to 100 cm.  Dzieci mające mniej mogą korzystać z atrakcji pod opieką opiekunów. 

Kto będzie dobrze czuł się w Mieście Przygód Mandoria?

Park rozrywki Łódź to doskonałe miejsce dla rodzin z młodszymi dziećmi. Wszystkie atrakcje dostosowane są dla maluchów, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się o ich bezpieczeństwo. Kilkulatki na pewno będą zadowolone i szczęśliwe, będą mogły biegać od atrakcji do atrakcji i odkrywać kolejne niezwykle przygody. Na pewno zaciekawi je Mroczny Dwór czy Bal Butów. Uwaga, warto pamiętać, że nazwa często bywa myląca i atrakcja jest czymś innym, niż sugeruje nazwa. Dostępne są liczne gry zręcznościowe, a w trakcie zabaw można spotkać ważne mandoriańskie osobistości. Rodzice też znajdą coś dla siebie. A po zabawie i młodsi i starsi będą mogli odpocząć i skorzystać z oferty restauracji rodzinnej, baru z domowym jedzeniem czy włoskiej pizzerii. Park zaprasza mieszkańców centrum Polski oraz wszystkich turystów, którzy uwielbiają dobrą zabawę. Oferuje bezpłatny parking. Bilety kosztują 99 zł,  a dzieci poniżej 85 cm wzrostu mają wstęp bezpłatny. W parku można zrealizować bon turystyczny. 

Mandoria Miasto Przygód w miejscowości Rzgów to rodzinny park rozrywki, który warto odwiedzić. Na pewno nikt nie będzie się tu nudził, dzieci wybawią się za wszystkie czasu, dorośli odpoczną i wrócą do lat dzieciństwa. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments