Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

W 2019 roku 20 milionów Polaków zaplanowało wakacyjny wyjazd, z czego prawie połowa uda się zagranicę. Najpopularniejsze kierunki to Chorwacja i Grecja, ale dużą popularnością cieszą się również Hiszpania, Bułgaria czy Włochy. Około 70% podróżnych zamierza wykupić odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd, które gwarantuje spokojne wakacje. Jak wybrać najlepszą polisę na wyjazd zagranicę?

Porównaj jak najwięcej ofert

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd za granicę warto zapoznać się z jak największą liczbą ofert. Polisy znacznie różnią się między innymi ceną, wartością, ale również zakresem usług. Nie bez znaczenia pozostaje również renoma i sprawność działania towarzystwa ubezpieczeniowego, które może okazać się kluczowa, gdy rzeczywiście zachorujemy, odniesiemy kontuzję lub natrafimy na poważny problem. Odwiedzając punkt sprzedaży ubezpieczeń czy zapoznając się z ofertami kilku znanych towarzystw, z pewnością nie uzyskamy pełnego spektrum ofert. Dlatego ubezpieczenie na wyjazd zagranicę najlepiej wybierać online, korzystając z porównywarki takiej jak Kiosk Polis, gdzie zgromadzono oferty kilkunastu wiodących towarzystw ubezpieczeniowych.

Rekomendowane polisy i ich wartość

Z tym narzędziem staje się to prostsze, ponieważ wystarczy wypełnienie krótkiego formularza. Podajemy w nim między innymi dane uczestników wyjazdu i jego destynację. W dalszej kolejności ukażą nam się oferty, które możemy wygodnie porównać. Absolutną podstawą polisy powinny być koszty leczenia, ale równie ważne bywa ratownictwo medyczne, zwłaszcza jeśli planujemy aktywności, takie jak trekking. Ponadto warto ubezpieczyć się także od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chociaż kilkadziesiąt tysięcy złotych w kontekście kosztów leczenia może wydawać się niebagatelną sumą, w rzeczywistości leczenie zagranicą bywa znacznie droższe, zwłaszcza gdy konieczne okazuje się transport chorego do kraju lub leczenie specjalistyczne.

Na terenie Europy warto więc wykupić polisę o wartości przynajmniej 200 tys. zł, a udając się dalej dużo wyższą. Taką samą zasadą warto kierować się szacując odpowiednią wartość polisy NNW i dotyczącej ratownictwa medycznego. Przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by szczegółowo poznać jego zakres i ewentualnego wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. W niektórych sytuacjach przydatne może okazać się także ubezpieczenie bagażu, a również ubezpieczenie OC staje się obecnie standardem.

Dostosuj polisę do swoich potrzeb

Polisę należy dostosować do swoich realnych potrzeb. Jeśli pragniemy w trakcie wyjazdu uprawiać wyczynowo sport lub podejmować pracę, należy już na wstępie zaznaczyć to w formularzu porównywarki. Dzięki temu możemy czuć się zagranicą naprawdę bezpiecznie. W dokumencie OWU znajdziemy także szczegóły polisy, które mogą okazać się kluczowe. Niektóre z nich pokrywają koszty pobytu osoby towarzyszącej w przypadku naszego cięższego zachowania lub kontuzji. Opinie dotychczasowych klientów pozwolą nam natomiast zweryfikować, czy dana polisa działa sprawnie, a kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym jest dobry.

Taniej, szybciej i wygodniej przez internet

Kupując ubezpieczenie na wyjazd zagranicę przy pomocy porównywarki zyskujemy nie tylko możliwość porównania wielu ofert. Decydując się na konkretną polisę otrzymujemy ją natychmiast, nawet tuż przed wylotem na wakacje, jest to bardzo wygodne. Nie bez znaczenia pozostaje oszczędność czasu, zwłaszcza w gorącym przedurlopowym okresie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments