Jak leczyć azs?

Atopowe zapalenie skóry, zwane w skrócie AZS to dolegliwość, która dotyka osoby w różnym wieku. Schorzenie to powoduje nieprzyjemne uczucie swędzenia oraz pieczenia skóry. Naskórek pozostaje również zaczerwieniony. Na szczęście ze schorzeniem tym, mimo iż ma ono tendencję do nawrotów, można skutecznie walczyć. Terapia musi być jednak prowadzona pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty dermatologa.

--- REKLAMA ---

Jakie są tradycyjne metody leczenia azs?

Jeżeli podejrzewamy u siebie atopowe zapalenie skóry, koniecznie udajmy się do lekarza specjalisty. Konsultacja diagnostyczna pomoże nam w ustaleniu tego, czy faktycznie w naszym przypadku można mówić o AZS. Jeżeli objawy choroby są dla nas uciążliwe, zostanie nam zalecona odpowiednia terapia. Przede wszystkim lekarz może nam przepisać preparaty do smarowania na skórę. Mogą one mieć formę maści lub żeli.

Przede wszystkim stosowane są leki intensywnie natłuszczające i ochraniające skórę. Konieczne może okazać się również leczenie wewnętrzne. Specjalista może zalecić nam suplementację kwasów Omega – 3 lub Omega – 6. Bardzo istotne są bowiem właściwe proporcje tych kwasów w naszym organizmie. Lekarza może zalecić nam również fototerapię. Leczenie światłem może w znaczący sposób poprawić kondycję naszej skóry i zapobiec dalszemu rozwojowi dermatozy skórnej.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że efekty terapii nie pojawią się od razu. Należałoby uzbroić się w cierpliwość, bo w przeciwnym razie rezultaty, na których nam zależy, nie będą miały szansy się pojawić.

Jak wspomóc terapię domowymi sposobami?

Jak już zostało wspomniane powyżej, leczenie atopowego zapalenia skóry powinno odbywać się pod czujnym okiem doświadczonego oraz wykwalifikowanego specjalisty. Przede wszystkim należałoby więc stosować się do zaleceń lekarskich. Na pewno warto zainteresować się również sposobami domowymi.
Pomocne mogą okazać się, chociażby zioła, które wzmocnią nasz organizm od wewnątrz. Godny polecenia będzie przede wszystkim rumianek lekarski, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Co więcej, dzięki rumiankowi uspokoimy się również, a trzeba pamiętać, że wysoki poziom stresu sprzyja rozwojowi dermatoz skórnych, w tym także AZS. Oczywiście rumianek możemy zastosować także zewnętrznie, w formie okładów.

Nie ulega wątpliwości, że interesującym ziołem jest także wiesiołek. Ta roślina również ma silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Warto rozważyć także terapię ziołową z wykorzystaniem prawoślazu. Działa on silnie nawilżająco, dlatego oprócz zastosowania wewnętrznego warto wykonywać okłady z tej dobroczynnej rośliny. Wszystkie zioła powinny być stosowane systematycznie, a efekty pojawią się po mniej więcej dwóch tygodniach.

Warto byłoby również rozważyć stosowanie specjalistycznej pielęgnacji. Specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji skóry dotkniętej atopowym zapaleniem skóry zakupimy w większości aptek. Dobrze byłoby postawić przede wszystkim na łagodny żel myjący oraz na intensywnie natłuszczający balsam.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.febumed.com.pl/Leczenie-atopowego-zapalenia-skory-blog-pol-1507545265.html

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments