Finanse firmy w dobrych rękach. Jak wybrać Biuro Rachunkowe na lata?

Znalezienie dobrego Biura Rachunkowego nie należy do łatwych. Rynek oferuje nam wiele podmiotów, które świadczą tego typu usługi. Część z nich przyciąga do siebie klientów atrakcyjną ceną. Prawdą jest, że Biuro Rachunkowe z pozytywnymi opiniami nie musi martwić się o współpracę z przedsiębiorcami. Co w sytuacji, gdy jest to nasz pierwszy biznes i nie mamy wiedzy na temat działalności branży księgowości? Przeczytaj ten krótki poradnik, aby znaleźć dobrą księgową, dzięki której finanse firmy będą bezpieczne.

Outsourcing księgowości czy zatrudnienie księgowej na etat?

Związanie się umową z Biurem Rachunkowym czy poszukanie księgowej na stałe do firmy? Odpowiedź na to pytanie nie jest skomplikowana. Zatrudnienie księgowej na pełen etat to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Firmy, które zatrudniają kilkadziesiąt pracowników mają inne potrzeby, niż jednoosobowe działalności gospodarcze. Wpływ na taką decyzję ma wielkość przedsiębiorstwa. To w dużych firmach powstają działy księgowe. Warto o tym pamiętać, że oprócz kosztu wypłaty wynagrodzenia i odprowadzenia składek ZUS, przedsiębiorstwo ponosić będzie koszty związane z zakupem odpowiednich programów i licencji.

--- REKLAMA ---

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że wszelkie niezbędne dokumenty firmowe będą dostępne pod ręką. A zatrudniona księgowa na etacie skupi się tylko i wyłącznie na księgowości swojego przedsiębiorstwa. Jednak outsourcing usług księgowych będzie najlepszą opcją dla małych firm i samodzielnych przedsiębiorców. Z czasem, gdy biznes będzie odnosił sukcesy, zatrudniał znacznie więcej pracowników, warto pomyśleć o stworzeniu działu księgowości.

Jak znaleźć Biuro Rachunkowe i zacząć udaną współpracę?

Przede wszystkim dobre Biuro Rachunkowe oferuje swoim klientom pewną obsługę księgowości, dopasowując ofertę do potrzeb i rodzaju działalności. Do kompleksowej obsługi księgowej zaliczamy, m.in. prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów, wsparcie z zakresu kadr i płac, wspomaganie przedsiębiorstw w rozliczeniach podatkowych oraz przy prowadzeniu pełnej księgowości. Doświadczona księgowa będzie w taniej sytuacji nieocenionym wsparciem.

Jak wybrać dobre Biuro Rachunkowe? Księgowa Wrocław, która będzie prowadziła naszą rachunkowość, powinna posiadać odpowiednie certyfikaty, potwierdzające jej kompetencje i doświadczenie. Przepisy podatkowe zmieniają się  co jakiś czas. Nastaje rewolucja związana z Polskim Ładem. Z tego powodu księgowa musi być na bieżąco, aby móc doradzić swoim klientom najlepsze możliwe rozwiązanie.

Doświadczenie i pozycja na rynku ma duże znaczenie przy wyborze Biura Rachunkowego. Pozytywne opinie klientów, którzy zadowoleni są ze współpracy, mogą zainteresować kolejnych chętnych. My, jako przedsiębiorca, dzięki nim mamy pewność, że znaleźliśmy godną zaufania księgową, która będzie podchodzić do swoich obowiązków rzetelnie i profesjonalnie. Terminowość i dobry kontakt zaowocuje współpracą na wiele lat.

Szukasz godnej zaufania księgowości? Biuro Rachunkowe Wrocław zajmuje się kompleksową obsługą mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie z niezwykłą dokładnością i przyjętymi standardami. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments