Konta osobiste online – jak założyć rachunek bez wychodzenia z domu?

Gdzie znaleźć najlepsze konto bankowe? Odpowiedź jest prosta – w internecie. Korzystając z rankingu kont osobistych online, możesz przyjrzeć się i porównać dostępne oferty. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto i założyć rachunek bez wychodzenia z domu!

--- REKLAMA ---

Na rynku dostępnych jest wiele ofert kont bankowych – od tych całkowicie darmowych, po takie, za które musisz zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przy wyborze odpowiedniego konta należy się kierować kilkoma ważnymi zasadami, o których przeczytasz poniżej. Warto również poznać aktualne promocje bankowe kont osobistych, dzięki którym możesz zyskać nawet kilkaset złotych! Sprawdź szczegóły.

Po pierwsze, wybierz rachunek dopasowany do swoich potrzeb

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste? Przede wszystkim, określ, w jaki sposób chcesz korzystać z rachunku – zależy Ci na wykonywaniu transakcji przez internet, czy stacjonarnie w oddziale banku? Zwróć uwagę na opłaty za przelewy – w złotówkach oraz w walucie obcej i przemyśl, ile przelewów miesięcznie wykonujesz. Kolejną ważną kwestią jest koszt wydania oraz obsługi karty do konta – ważne, by był on jak najniższy. Często jest uzależniony od liczby płatności kartą w miesiącu lub wysokości wpływów na konto. Zapoznaj się również z liczbą dostępnych bankomatów w Twojej okolicy oraz funkcjonalnościami dodatkowymi, które mogą Ci się przydać.

Po drugie, sprawdź aktualny ranking kont osobistych

Ranking kont osobistych to zestawienie aktualnych ofert z różnych banków. Dzięki temu będziesz mógł wybrać konto dopasowane do Twoich potrzeb. W rankingu znajdziesz rachunki wraz z ich funkcjonalnościami oraz wyszczególnionymi opłatami za korzystanie z konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, wykonywanie przelewów czy wypłaty i wpłaty środków z bankomatów. To duże uproszczenie, ponieważ nie musisz samodzielnie porównywać ofert dostępnych w bankach działających w naszym kraju – wszystko znajduje się w jednym miejscu i masz do tego dostęp przez całą dobę! Internetowe porównywarki kont bankowych to zdecydowanie oszczędność czasu oraz pieniędzy – możesz wybrać rachunek, za który zapłacisz jak najmniej lub będzie on całkowicie darmowy.

Po trzecie, złóż wniosek o konto online

Jeśli wybrałeś już odpowiedni rachunek, teraz czeka Cię najprostsze zadanie, a mianowicie złożenie wniosku online. Wnioskowanie o otwarcie konta jest całkowicie online – możesz to zrobić, siedząc wygodnie na sofie, bez wychodzenia z domu. Przygotuj swój dowód osobisty – resztę informacji na pewno znasz na pamięć.

  • Wybierz konto bankowe, które chcesz otworzyć
  • Złóż wniosek o otwarcie rachunku
  • Uzupełnij informacje we wniosku: wpisz swoje dane osobowe, dane kontaktowe, serię i numer dowodu osobistego oraz nazwisko panieńskie matki
  • Potwierdź swoją tożsamość: w zależności od banku będzie to np. wykonanie selfie lub przedstawienie dokumentu kurierowi.
  • Poczekaj na kartę: możesz wybrać dostarczenie karty oraz umowy za pośrednictwem kuriera, który zjawi się w wyznaczonym przez Ciebie czasie i miejscu.
  • Gotowe! Twoje konto osobiste zostało otwarte.

Rachunek osobisty online, to niezwykłe ułatwienie oraz oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. To również bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż cały proces odbywa się przez internet.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments