Zumba fitness – czy zumba jest dobra na odchudzanie?

Już od kilku lat trwa boom na zumbę fitness. Zajęcia tego typu znajdziemy niemal w każdym klubie fitness. Pewnie każdy też zna osobę, która miała swoją przygodę właśnie z zumbą. Postanowiliśmy sprawdzić, czy zumba jest dobra na odchudzanie. Jakie są efekty trenowania zumby? Zobaczcie nasze wnioski!

--- REKLAMA ---

Zumba na odchudzanie | Spalanie kalorii tanecznym krokiem

Zumba fitness jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na odchudzanie (o ile nie najskuteczniejszym). Głównym założeniem treningu jest wykonywanie energicznych ruchów i ćwiczeń w rytm muzyki. Najczęściej przewijają się melodie salsy, tanga, rumby czy mambo. Taki model wykonywania ćwiczeń pozwala zakwalifikować zumbę jako trening cardio. Charakteryzuje się umiarkowaną intensywnością oraz tętnem 60-70% HRmax. Tym samym jest to tzw. „fat burnig zone” (ang. strefa spalania tłuszczu). Organizm ma większe zapotrzebowanie na tlen. To sprawia, że energia zaczyna być pozyskiwana właśnie z tłuszczów. W efekcie następuje przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej. Mamy więc odpowiedź na pytanie: czy zumba jest dobra na odchudzanie – TAK!

Jednocześnie, dzięki treningom zumby fitness mamy szansę na unormowanie gospodarki hormonalnej. Przykładowo, usprawnienie produkcji insuliny czy somatotropiny przekłada się na efektywniejszy proces przemiany materii.

Zumba na odchudzanie w liczbach – jak się skutecznie odchudzić?

Większość osób planujących odchudzanie zwraca uwagę na liczby. W takim razie zobaczymy, jak to wygląda w przypadku zumby fitness:

  • 1h treningu zumby = około 450 kcal
  • 1h zumba tonnig = około 600 kcal
  • 1h aqua zumba = około 800 kcal

Należy pamiętać, że warunkiem zauważenia efektów jest właściwe rozplanowanie treningu. Pamiętaj, żeby każda sesja treningowa zumby trwała między 30 a 60 minut. Takie treningi zumby fitness należy powtarzać co najmniej 3 razy w tygodniu.

Psychologiczne zalety trenowania zumby fitness

Dzięki treningom zumby zyskuje nie tylko ciało. Ta metoda jest połączeniem ćwiczeń aerobowych i tańca. Tym samym ćwiczący mają szansę na zwiększenie świadomości własnego ciała. Zyskuje sposób poruszania się. Dzięki treningom zumby ruchy zyskują płynność i seksowny charakter. A to przekłada się na większą pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu. Sam trening zumby fitness jest doskonałym sposobem na odstresowanie. Wszystkie ćwiczenia wymagają pełnej koncentracji. Konieczne jest stałe obserwowanie ruchów wykonywanych przez instruktora. To pozwala zapomnieć o problemach czy zobowiązaniach. Trening zumby gwarantuje więc pełen relaks i niwelowanie stresu. Co więcej, sam trening zumby fitness nie nudzi i mija w mgnieniu oka. A to za sprawą dynamiki i różnorodności ćwiczeń. Z treningu zumby fitness wychodzi się w pełni naładowanym pozytywną energią. Poza tym – zumba jest bardzo dobra na odchudzanie!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments