Zegarek dla biegacza

zegarek dla biegacza

Jakbyśmy na to nie spojrzeli, uprawianie aktywności fizycznej po prostu leży w naszym interesie. To nie tylko możliwość zadbania o swoją sylwetkę i spalanie zbędnych kalorii. To również, a może przede wszystkim, dbałość o całościowe zdrowie i samopoczucie. Uprawianie bowiem aktywności fizycznej to zwyczajnie działanie, by nasze zdrowie było lepsze. Zwiększamy w ten sposób wydajność płuc, siłę naszych mięśni oraz układu kostnego, funkcjonowanie układu krążenia. Pozytywnych aspektów uprawiania aktywności jest oczywiście znacznie więcej. Zdecydowana większość osób jest tego świadomych, co widać na podstawie trendów zakupowych oraz modowych. Najpopularniejszą aktywnością są zdecydowanie biegi. Jest to bowiem aktywność mająca tą zaletę, że nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy też udawania się w specjalne miejsce. Możemy się ubrać i zacząć aktywność po wyjściu z domu lub mieszkania. Wbrew pozorom sprawa jednak nie jest taka prosta. W końcu nie każdemu udaje się zmobilizować do treningu. Często również mamy problemy z dopasowaniem intensywności treningu do naszego stażu biegacza. Możemy w ten sposób łatwo się przeciążyć i w rezultacie zniechęcić jeszcze bardziej. Dlatego też wiele mówi się o opiece merytorycznej trenera nad danym treningiem i dostosowywanie go do konkretnej osoby, która trenuje. Oczywiście nie każdego stać na taki komfort, tak jak nie każdy potrzebuje aż takiego wsparcia, zwłaszcza, jeśli nie musi osiągnąć konkretnego celu w określonym czasie. Dlatego dla wielu z nas lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w zegarek sportowy. Czym jednak charakteryzuje się taki sprzęt? Przyjrzyjmy się mu bliżej oraz poznajmy jego funkcjonalności.

--- REKLAMA ---

Zegarek do biegania

Zegarek dla biegacza opiera się o jedno z dwóch, najczęściej użytkowanych rozwiązań. Z jednej strony może to być standardowy zegarek do biegania, zaś z drugiej smartwatchy do biegania. Jak się okazuje, to wcale nie jest to samo rozwiązanie.

Standardowy zegarek dla biegacz to urządzenie, które nie zawsze ma wiele wspólnego ze smartwatchem. Granicą jest tu silnie zatarta, czego warto mieć świadomość. Wyróżniamy bowiem zegarki do biegania w ujęciu tradycyjnym. Są to zegarki, często z elektronicznym wyświetlaczem, które jednakże nie mają wielu funkcjonalności, obecnych w smartwatchach.

Mają za to wiele innych. Taki zegarek dla biegacz może bowiem posiadać wbudowany moduł GPS, który monitoruje wysokość oraz długość trasy. Rozwiązanie te posiada również resztę, najważniejszych funkcji. Mamy pulsometr, często miernik jakości snu oraz wiele innych. Mamy również licznik kroków, system przypomnieć o aktywności oraz monitoringu jej jakości. Słowem – wszystko to, co jest nam niezbędne dla zdrowego uprawiania biegów. Zegarek zadba, byśmy nie zapomnieli o aktywności oraz byśmy stale poprawiał swoje osiągnięcia.    

zegarek do biegania

Z kolei smartwatch dla biegacza ma znacznie więcej funkcjonalności. Oprócz większości funkcji wymienionych przez zegarek, posiada również możliwość łączenia z aplikacją do zarządzania treningami za pomocą wi-fi, monitorować przychodzące na połączony telefon połączenia, maile oraz wiadomości, a także umożliwia robienie zdjęć. Zdecydowanie zatem funkcji jest zdecydowanie więcej. Czy to czyni smartwatche do biegania wyborem lepszym? Niekoniecznie.

Zegarki sportowe są bowiem dedykowane do uprawiania sportu. Smartwatche z kolei są rozwiązaniem, które z założenia ma szerszą funkcjonalność. Do samego uprawiania sportu zatem są mniej dedykowane. Objawia się to tym, że zegarki sportowe często mają dodatkowe czujniki, które możemy dopiąć do klatki piersiowej. Znacznie poprawia to rzetelność samych wyników pomiarów. Ponadto zegarki sportowe dają dokładniejsze pomiary, działają dłużej na jednej baterii i często mają większą wytrzymałość na wilgoć lub pył. Smartwatch z kolei pozwala lepiej monitorować zmiany i poprawę osiągów. Co zatem wybrać?

Sugerujemy zadać sobie pytanie o swoje potrzeby oraz budżet. Żadna z opcji nie jest złym lub gorszym wyborem – całość różni się zasadniczo tylko funkcjonalnością. Jeśli chcesz mieć dokładniejsze wyniki – postaw na zegarek. Jeśli dokładniejsze opracowania – postaw na smartwatch.

Wyborem pośrednim może okazać się opaska fit lub tak zwany Smart band. Jest to często rozwiązanie z dotykowym ekranem, które łączy wiele plusów smartwatchy z plusami zegarków sportowych. Dobra opaska fit ma i GPS, i miernik osiągów, i potrafi rzetelnie podawać wyniki pomiarów, a także posiada wiele innych usprawnień, takich jak dedykowana odporność na kurz, pył i wilgoć, a także wiele liczników. Równocześnie opaska fit może być połączona ze smartfonem i powiadamiać nas o połączeniach oraz wiadomościach.

Zdajemy sobie sprawę, że informacji jest dużo, a wybór trudny. Sugerujemy zatem odwiedzenie strony https://twoja-elektronika.pl i przyjrzenie się omawianym modelom różnych rozwiązań i ich funkcjonalnościom.

zegarki do biegania opinie

To opinie, jakie mają zegarki dla biegaczy, pozwolą nam pełniej poznać ten sprzęt. Dlatego też zweryfikowaliśmy, jak zegarki dla biegaczy prezentują się w świetle wypowiedzi użytkowników. Czy jest jakaś kwestia, na którą szczególnie zwraca się uwagę? Jak się okazuje, to tak.

zegarki do biegania opinie

Zegarki dla biegaczy, pochodzące od nieznanego producenta, mają gorsze opinie. Okazuje się bowiem, że sprzęt ten zyskał ogromną wręcz popularność. Dlatego wielu producentów niskiej jakości sprzętu również wypuszcza swoje zegarki dla biegaczy. Czy faktycznie są one dużo gorsze lub wręcz niefunkcjonalne?

Niestety tak. Użytkownicy donoszą o gorszych wynikach pomiarów oraz gorszej wytrzymałości, ale przede wszystkim największy problem jest z wytrzymałością baterii. Jest to najtrudniejszy do wykonania element, dlatego na nim oszczędza się zawsze najwięcej, tworząc tańszą wersję produktu. Otrzymując takie rozwiązanie doskonale wiemy, że nie spełni ono naszych oczekiwań, gdyż wytrzymałość baterii jest krótsza, często nie jest ona wymienna, a potrafi się zepsuć już po kilku tygodniach zwykłej eksploatacji, czyniąc urządzenie całkowicie bezużytecznym. Zamiast zatem oszczędności, tracimy na zakupie kolejnego zegarka.

Rozwiązania topowych producentów są w tym zakresie dużo lepsze, co widać bardzo szybko, użytkując przez moment zarówno jeden, jak i drugi sprzęt.

zegarek do biegania damski

Zegarek do biegania damski w wielu przypadkach niczym nie różni się od męskiego. Dla smartbandów zmiana w głównej mierze dotyczy koloru paska. Tak samo przy smartwatchach, choć tutaj można zdecydować się na mniejszy model. Sam zegarek do biegania damski również może być, jak smartwatch, nieco drobniejszej budowy. Są to jednakże jedyne różnice. Sama funkcjonalność oraz możliwości pozostają niezmienne.

zegarek do biegania damski

Jak można podsumować tego rodzaju opracowanie? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dobry zegarek sportowy dla biegacza, to często podstawa udanego treningu. Da się biegać oczywiście bez tego rodzaju wyposażenia, jednakże jest to zdecydowanie trudniejsze i bardziej żmudne, a osiągi często mniejsze. I wymaga ogromnego samozaparcia. W przeciwieństwie do treningu z zegarkiem sportowym, który dba o to, byśmy zawsze poprawiał swoje osiągi, ale również byśmy nie przesadzali. Taki nasz prywatny trener.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments