Wyjazd firmowy. Czemu warto wynająć autokar?

Wynajem autokaru to najlepszy sposób na zapewnienie transportu na wyjazd firmowy. Jak jednak wybrać firmę, która udostępni autobus? Jak uniknąć przykrych pomyłek?

Prowadzisz firmę i dobrze wiesz, że jej największą siłą są pracownicy. By ściągnąć najlepszych specjalistów, starasz się zaoferować im jak najlepsze warunki – wynagrodzenie wyższe niż u konkurentów, pakiet socjalny i dodatkowe korzyści. Wiesz także jednak, że nawet najlepsze pensje nie skłonią pracowników do pozostania w firmie, jeśli będzie w niej panować zła atmosfera, a poszczególni członkowie załogi niewiele o sobie będą wiedzieli.

By tego uniknąć, postanawiasz regularnie organizować wyjazdy firmowe. To świetny sposób na to, by zapewnić swoim pracownikom rozrywkę, która poprawi ich nastroje i pomoże w budowaniu między nimi odpowiednich relacji. Jak jednak poradzić sobie z tym zadaniem, by wyjazdy nie nadwyrężyły firmowego budżetu, a jednocześnie nie okazały się źródłem problemów?

Jak zorganizować transport?

Rezerwacja miejsc w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym, wykupienie pakietu wyżywienia oraz zapewnienie pracownikom ciekawych atrakcji… Przy organizacji wyjazdu firmowego czeka cię mnóstwo pracy. Przy załatwianiu wszystkich formalności nie powinieneś jednak zapomnieć także o transporcie. Możesz wprawdzie pozostawić dojazd na miejsce w gestii pracowników, ale wówczas powinieneś również zapewnić im zwrot jego kosztów – a to może być sporym wydatkiem.

Korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się zwykle wynajem autokaru lub, jeśli w wyjeździe bierze udział tylko kilkunastu pracowników – busa. W ten sposób nie tylko ułatwisz sobie organizację wyjazdu, ale również zadbasz o optymalizację kosztów i komfort uczestników imprezy. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedniego przewoźnika.

Jak wybrać przewoźnika?

Wbrew pozorom bowiem znalezienie najlepszej oferty może okazać się nie lada wyzwaniem. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby przewoźnik zapewnił ci wysoki komfort podróżowania przy jak najniższych kosztach. Przeglądając ogłoszenia nie powinieneś jednak nadmiernej wagi przykładać do ceny usługi, bo ta, jak nietrudno się domyślić, w zdecydowanej większości przypadków idzie w parze z jakością.

Wybierając podejrzanie tanią ofertę, musisz więc liczyć się z tym, że podróż odbędzie się w niezbyt komfortowych warunkach. Przewoźnicy proponujący naprawdę tani transport autokarowy zazwyczaj korzystają bowiem ze starszych pojazdów. To będzie problemem zwłaszcza na długich trasach, bo twoi pracownicy nie skorzystają z takich udogodnień jak klimatyzacja, toaleta czy rozkładane fotele.

Czy opłaca się oszczędzać?

Wygoda to jednak nie wszystko. Wybierając najtańszą ofertę musisz przecież pamiętać także o tym, że starsze autokary to też większe ryzyko kolizji. Niebezpieczeństwo jest wprawdzie niewielkie, bo firmy dbają o to, by nawet wiekowe pojazdy były całkowicie sprawne, a według statystyk z winy usterek autokarów dochodzi rocznie to zaledwie 100 wypadków, ale i tak warto zachować ostrożność.

Tymczasem korzystając z ofert takich jak ta dostępna na www.m-bus.com.pl – wynajem autokarów Kraków zapewniasz sobie i pracownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale też absolutną wygodę. Wystarczy, że zdecydujesz się wydać nieco większą sumę, a na miejsce dotrzecie klimatyzowanym autokarem wyposażonym między innymi w Wi-Fi i wtyczki USB umożliwiające doładowania smartfona. A to naprawdę ważne, bo wyjazd firmowy dla jego uczestników ma być przede wszystkim przyjemnością.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments