Wygodna i higieniczna łazienka – wybierz miskę wiszącą z funkcją bidetu

Projektowanie i wykańczanie łazienki, toalety czy salonu kąpielowego to liczne decyzje do podjęcia. Jedną z nich jest wybór typu miski wc. Warto również na etapie projektowania rozważyć instalację bidetu. Niezdecydowani bądź mający niewielką przestrzeń do zagospodarowania mogą wybrać wc z dodatkową funkcjonalnością bidetu. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Bidet w łazience – poznaj zalety ceramiki wielofunkcyjnej

Nowoczesne rozwiązanie łączące dwie funkcje w jednym urządzeniu, czyli miska wisząca z funkcją bidetu ma liczne zalety zarówno bidetu, jak i podwieszanej toalety. Wbudowana dysza ułatwia codzienną higienę. Podwieszana konstrukcja to natomiast bardziej przestronne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości wnętrze. Współczesne projekty łazienek bardzo często uwzględniają takie rozwiązania. 

Wielowymiarowa higiena przede wszystkim

Bidet w łazience umożliwia łatwe podmycie się po każdorazowym korzystaniu z toalety. Takie dbanie o higienę intymną sprzyja zachowaniu zdrowia, uniemożliwia zakażenia bakteryjne wywołane między innymi korzystaniem z papieru toaletowego. Dla kobiet jest to szczególnie ważne w czasie menstruacji czy w trakcie ciąży i połogu. Bidet i toaleta w jednym to dodatkowa wygoda, bo nawet nie trzeba przechodzić od jednego urządzenia do drugiego, rozwiązanie jest również doceniane przez osoby niepełnosprawne. Ale miska wisząca z funkcją bidetu zapewnia również czystość w łazience – brak zakamarków do mycia pomiędzy miską a podłogą, cała instalacja ukryta w zabudowie. Podłogę wokół oraz pod miską wiszącą w łatwy sposób można zmywać, a samą toaletę utrzymywać w pełnej higienie.

Estetyka i funkcjonalność

Ceramika łazienkowa dostępna jest w wielu liniach produktów od różnych dostawców. Bardzo często toalety pełniące również funkcję bidetu można skompletować z innymi elementami wyposażenia łazienki, tworząc spójną całość. Nawet najprostszy model miski wiszącej z funkcją bidetu stanowi estetyczne rozwiązanie dzięki montażowi na specjalnym stelażu podtynkowym z przyciskiem, który po kompletnej instalacji jest zakrywany lekką zabudową.

Instalacja miski wiszącej z funkcją bidetu

Montaż toalety z funkcją podmywania różni się nieco od standardowej miski wc podwieszanej. Wymaga bowiem doprowadzenia nie tylko zimnej, ale również ciepłej wody. Instalacja przewiduje także mieszacz umożliwiający regulację temperatury i ciśnienia wody płynącej z dyszy. W zależności od zestawu może być montowany w różnych miejscach – być częścią toalety lub umiejscowiony podtynkowo, na ścianie w wybranym miejscu. 

Każda miska wisząca z funkcją bidetu to toaleta z zapewnioną pełną higieną. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie przy projektowaniu nowej lub remontowaniu starej łazienki.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments