Wersalki nadal w modzie?

Choć niektórym może wydawać się, że kanapa to współczesny zamiennik wersalki, nie jest to prawdą. Ale o tym za chwilę. Może też wydawać się, że ten rodzaj mebla wypoczynkowego odchodzi do lamusa, ale i to nie do końca jest prawdą.

--- REKLAMA ---

Czy kanapa i wersalka to jedno i to samo?

Te dwie nazwy nie są synonimami na określenie tego samego przedmiotu. Określają dwie zupełnie różne rzeczy. Podczas gdy historia sofy, czy kanapy sięga XVII i XVIII wieku, dzieje wersalki są najbardziej współczesne. W obecnej formie rozpowszechniła się ona dopiero w II połowie XX wieku. Pochodzi od wielofunkcyjnych mebli do siedzenia lub spania, takich, jak amerykanka, czy tapczan. Swoje tryumfy w naszym kraju święciła w latach PRL-u, kiedy każdy chciał mieć swoje małe, ale własne M2. Najważniejsza wówczas była oszczędność miejsca. Tymczasem kanapa kojarzy się z meblem wygodnym, ale też obszernym, wymagającym sporej przestrzeni. Główną różnicą między kanapą a wersalką jest system rozkładania. Pierwsza ma wysuwany stelaż i zdejmowane poduszki (jeśli w ogóle ma funkcję spania), a druga po prostu się rozkłada („przewraca” się oparcie, które zmienia położenie z pionu na poziom). Ponadto kanapa może być przeznaczona dla więcej niż trzech osób, a stała długość wersalki nie pozwala na więcej. Do niedawna cechą wyróżniającą ten mebel był także brak boków, czy podłokietników. Obecnie jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane przy wersalkach. To sprawia, że wizualnie coraz mniej różni się ona od większości kanap.

Nowoczesne wzornictwo i modna kolorystyka

Przełom XX i XXI wieku przyniósł niebywały rozwój w dziedzinach projektowania, urządzania i dekorowania wnętrz. Dziś każde pomieszczenie w domu ma spełniać nie tylko funkcje praktyczne, ale także wyróżniać się pięknem i tworzyć komfort dla relaksu. Meble zyskują zatem nowe życie dzięki nowoczesnym formom, innowacyjnej technologii i zastosowaniu najmodniejszej kolorystyki. Właśnie dlatego współcześnie wersalka w niczym już nie przypomina prostego tapczanu z czasów Polski Ludowej. W niepamięć odchodzą obicia we wzorzyste tkaniny, zestawienia jaskrawych kolorów, czy brak boków. Ich miejsce zajmuje wygląd przypominający kanapę, jednolite, gustowne zestawienia barw ziemi (beż, biel, czerń, brąz, piaskowy żółty, écru, ale nie tylko) i najmodniejszych odcieni szarości (wersalka Gordia, Kolder i Kolder II, Euforia, czy Kwadrat i Kwadrat lux). Sprawdź na mebline.pl i przekonaj się, że kupując wersalkę możesz stworzyć nowoczesną i modną aranżację wnętrza. Jednocześnie oszczędzasz miejsce i zapewniasz sobie oraz swojej rodzinie komfort użytkowania takiego mebla. Gwarantuje on bowiem zmianę swojej funkcji w zaledwie dwie sekundy, jednym ruchem ręki.

Zobacz koniecznie: https://mebline.pl/4251-sofy-kanapy-wersalki

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments