Jakie rolety wybrać na balkon w bloku?

Rolety okienne to znakomity sposób na ochronę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, intensywnym promieniowaniem słonecznym czy światłem księżyca w nocy. Mieszkasz w bloku i szukasz odpowiedniej rolety na balkon? Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze do tego typu budynku? Sprawdź nasze inspiracje i porady!

---REKLAMA ---

Rolety na balkon – funkcjonalne i estetyczne

Znajdujące się z reguły w salonie okno balkonowe charakteryzuje się dużą powierzchnią, którą warto osłonić estetyczną i współgrającą z wystrojem wnętrza roletą. Z racji swojej wielkości, okno balkonowe sporo odsłania, co nie zawsze działa na korzyść. Osoby mieszkające w blokach chcą zachować prywatność, dlatego inwestują w rozmaite rozwiązania osłaniające okna. Jakimi kryteriami należy kierować się przy wybieraniu odpowiedniego modelu rolety?

Warto pamiętać przede wszystkim o walorach funkcjonalnych – rolety na balkon powinny chronić domowników nie tylko przed spojrzeniami sąsiadów czy światłem, ale także łatwo się podnosić.

Ważna jest również wytrzymałość – codziennie podnoszone i opuszczane szybko ulegają eksploatacji i mogą się zepsuć. Właśnie dlatego najlepiej wybierać sprawdzone modele od renomowanych producentów, a także zwracać szczególną uwagę na jakość akcesoriów i części.

Nie mniej istotna jest także estetyka rolety na balkon – warto zwrócić uwagę, żeby była utrzymana w stylu, w którym urządzone jest pomieszczenie, wówczas będzie stanowić spójną całość i idealnie uzupełniać wystrój wnętrza.

Rolety zaciemniające czy typu dzień-noc?

Dużo pracujesz w domu i szukasz rolet, które ochronią Cię przed intensywnym promieniowaniem słonecznym? Rolety zaciemniające to doskonały pomysł – na rynku znajduje się wiele modeli, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Dostępne w sprzedaży produkty wykonane są z grubego, podgumowanego materiału i zapewniają znakomitą ochronę przed ostrym światłem, które może utrudnić pracę przy komputerze.

Inną ciekawą opcją są rolety dzień-noc, które obecnie biją rekordy popularności. Na czym polega ich fenomen? Model ten składa się z naprzemiennie ułożonych pasów, które można swobodnie przesuwać, regulując w ten sposób natężenie padającego światła. Jest to szczególnie ważne w przypadku okien balkonowych, które charakteryzują się dużą powierzchnią i przepuszczają sporo promieni słonecznych czy światła księżyca lub latarni w nocy. Jeśli zatem chcesz swobodnie regulować ilość wpadającego światła, rolety dzień-noc pozwolą Ci osiągnąć idealny efekt.

A może nie interesują Cię rolety zaciemniające, tylko tradycyjne, półprzepuszczające modele, które będą świetnie współgrać z wystrojem wnętrza nowoczesnego mieszkania, a jednocześnie ochronią Cię przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów? Na rynku dostępnych jest wiele modeli materiałowych rolet, które kosztują niewiele, a świetnie spełniają swoją rolę.

REKLAMA