Gdy sprzęt audiowizualny się psuje…

Projektory, wyświetlacze, mniejsze lub większe ekrany, to systemy, bez których większość firm nie wyobraża już sobie dzisiaj poprowadzenia konferencji, seminarium, warsztatów, a nawet większego firmowego spotkania. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy sprzęt odmawia współpracy?

  1. Serwis projektów nie opłaca się w każdej sytuacji, zawsze jednak warto go rozważyć, zamiast kupować nowy sprzęt.
  2. Kupując systemy audiowizualne warto zwrócić uwagę na okres gwarancji i czas serwisowania.

Mądry Polak przed szkodą

O ewentualnych problemach związanych ze sprzętem, który nie działa tak jak powinien, warto pomyśleć jeszcze przed jego zakupem. Nie ma tutaj miejsca na to, aby szczegółowo omówić istotne parametry sprzętu audiowizualnego, które należy wziąć pod uwagę przy jego zakupie, natomiast o jednej rzeczy pamiętać trzeba koniecznie. Nie warto decydować się na nieco tańszy sprzęt, który nie jest objęty odpowiednią gwarancją ani zapewnionym serwisem ze strony producenta lub dystrybutora. Koszty naprawy sprzętu, które w takiej sytuacji musi ponieść klient, często znacznie przewyższają oszczędności poczynione przy zakupie. Lepiej więc postawić na nieco lepszy sprzęt, z zagwarantowanym serwisem przez określoną liczbę lat. Sprzęt ulega zniszczeniu w trakcie eksploatacji, jeśli jednak psuje się niedługo po zakupie, nie ma żadnych powodów, aby to klient ponosił koszty jego naprawy.

Serwis projektorów czy zakup nowego?

Systemy audiowizualne nie są bezawaryjne. Liczyć się więc trzeba z tym, że z czasem, po dłuższym okresie eksploatacji, staną się one po prostu awaryjne. Są oczywiście takie ich elementy, których wymiana jest prosta i szybka, natomiast spora część wymaga fachowej wiedzy i pomocy. Wiele osób twierdzi, że zamiast dzwonić po serwis projektorów, lepiej kupić nowy sprzęt. Oczywiście w przypadku części urządzeń teza ta jest prawdziwa, ponieważ koszt części zamiennych, szczególnie starszych urządzeń, przewyższa koszt zakupu nowego projektora. Jeśli jednak w firmie zainstalowany jest cały system audiowizualny, projektowy zamontowane są do ścian i sufitów, tworzą całość z systemem nagłaśniającym i ekranem, być może warto postawić na serwis projektorów. Przyczyną awaryjności systemu audiowizualnego może być drobne spięcie lub pozornie nieistotny błąd, który doprowadza do tego, że nie działa cała struktura. Zanim więc postanowisz, że należy kupić nowy projektor, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, który powiedzą ci, czy warto inwestować w nowy sprzęt, czy dobrym rozwiązaniem jest próba jego naprawy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments