Systemy akustyczne w przestrzeni biurowej i domowej

Systemy akustyczne stają się coraz popularniejsze. Ich dostępność w ostatnich latach mocno się zwiększa, dlatego wiele osób korzysta z ich funkcjonalności nie tylko w studiach nagraniowych, ale również poza nimi. Doskonale sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie natężenie dźwięków jest tak duże, że zaczyna irytować użytkowników pomieszczenia. Z pomocą systemów akustycznych możliwe jest skuteczne ograniczenie hałasu lub znalezienie równowagi pomiędzy przenikaniem i pochłanianiem dźwięków.

Nie tylko systemy akustyczne

Tłumienie dźwięków otoczenia może być jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne dzięki zastosowaniu specjalnych mebli wykorzystujących technologie systemowe. Meble tłumiące hałas wykonane są ze specjalnych tkanin i materiałów, które umożliwiają uzyskanie odpowiedniej proporcji pomiędzy chłonięciem a przenikaniem dźwięków. Są pokrywane filcem – dostępnym w różnych kolorach – który stanowi świetną dekorację w nowoczesnych wnętrzach i jednocześnie doskonale tłumi hałas. Wewnątrz ścianek i przegród mebli akustycznych umieszczane są płyty akustyczne, które stosuje się w studiach nagraniowych. Meble akustyczne wyróżniają się zupełnie inną geometrią kształtu. I jest tak nie bez powodu. Ona również ma wpływ na to, w jaki sposób meble pochłaniają dźwięk i z jakim jego natężeniem będą mieli do czynienia użytkownicy danego pomieszczenia. Przy tworzeniu aranżacji wnętrza meble można dopasować w taki sposób, aby uzyskać najbardziej odpowiednią do naszych potrzeb równowagę akustyczną.

W biurze i w domu

Meble regulujące akustykę wnętrza są dedykowane głównie przestrzeniom biurowym, choć doskonale sprawdzą się również w domu. Ich cechy docenią zwłaszcza mieszkańcy bloków, którzy niekiedy są zmuszeni borykać się ze skutkami niewłaściwej izolacji akustycznej swoich wnętrz. Z pomocą mebli akustycznych mogą oni ograniczyć natężenie dźwięków przenikających do ich otoczenia. Meble akustyczne to rozwiązanie idealne do biur w aranżacji open space. Z ich pomocą możliwe jest wygospodarowanie komfortowej przestrzeni do pracy, bez konieczności ograniczania komunikacji i pogłębia poczucia izolacji.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments