Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych

Długie kolejki do specjalistów oraz usługi medyczne świadczone na niskim poziomie, to dwie główne przyczyny, które najczęściej skłaniają pacjentów do skorzystania z oferty prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Jakie rodzaje tego typu ubezpieczeń dostępne są na polskim rynku? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy zdrowotnej?

Podstawowe rodzaje polis zdrowotnych

Jeżeli chodzi o ofertę rynkową ubezpieczeń zdrowotnych, to możemy podzielić ją na polisy gwarantujące leczenie ambulatoryjne oraz zapewniające leczenie szpitalne. Oprócz tego firmy ubezpieczeniowe dysponują również ciekawymi pakietami dla klientów indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi.

--- REKLAMA ---

Leczenie ambulatoryjne

Obecnie jest to jeden z najpowszechniejszych rodzajów pośród wszystkich dostępnych rodzajów ubezpieczeń zdrowotnych. W tym przypadku osoba posiadająca taką polisę ma możliwość skorzystania z usług medycznych danej przychodni bądź kliniki, która związana jest umową z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Zazwyczaj tego rodzaju polisy obejmują:
– specjalistyczne konsultacje lekarskie,
– wizyty domowe,
– badania diagnostyczne,
– szczepienia przeciwko grypie,
– zabiegi lekarskie ambulatoryjne z zakresu np. chirurgii ogólnej, onkologii, ginekologii itp.

Leczenie szpitalne

Wbrew pozorom pobyt w szpitalu nie musi wiązać się z przykrymi doświadczeniami. Osoby, które zdecydują się na zakup polisy zdrowotnej obejmującej leczenie szpitalne, mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki pobytu w szpitalu – otrzymanie pokoju o podwyższonym standardzie (1- lub 2-osobowego), możliwość wyboru lekarza prowadzącego itp. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia na leczenie szpitalne mogą różnić się od siebie zakresem, dlatego też przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem, należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?

Towarzystwo ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA może pochwalić się atrakcyjną ofertą ubezpieczeń zdrowotnych, w której skład wchodzą zarówno pakiety indywidualne, jak i rodzinne. Rozważając możliwość wykupienia polisy zdrowotnej, szczególną uwagę warto zwrócić przede wszystkim na zakres usług, jakie obejmuje dany pakiet. Jaki jest koszt wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego? Cena zależna jest między innymi od rodzaju polisy oraz liczby osób objętych ochroną. Dla przykładu koszt miesięcznej składki za pakiet Pełnia Zdrowia Start+ dla klientów indywidualnych wynosi 99 zł, w przypadku pakietu rodzinnego kwota ta jest równa 346,50 zł.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments