Psycholog online – nowoczesny model współpracy

Wszyscy słyszymy: biznes przenosi się do internetu, relacje osobiste przenoszą się do internetu, literatura też, tak samo jak bankowość, rozrywka i wiedza. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że już teraz istnieje spora grupa psychologów, specjalizująca się w konsultacjach psychologicznych online.

--- REKLAMA ---

Psycholog online – jak to działa

Otóż działa bardzo dobrze. Tak naprawdę większość spraw, które chcesz przedyskutować z psychologiem, możesz załatwić przez internet. Jest to możliwe, ponieważ dzięki połączeniom wideo nie zostaje zakłócona komunikacja, która jest najważniejszym elementem każdej konsultacji psychologicznej. Istotą jest przeprowadzenie szczerej i bezpośredniej rozmowy z psychologiem. Taką rozmową pokieruje specjalista psycholog, który jest przeszkolony do działania online. Nie ma więc żadnych strat w jakości kontaktu, a gdyby konsultacja psychologiczna online rozwinęła się tak, że psycholog zaproponowałby Tobie spotkanie osobiste, to będzie to tylko dalszy etap znajomości (jeżeli się na to zdecydujesz). Jednym z najlepszych miejsc w Warszawie (i w całej Polsce) do zasięgnięcia konsultacji psychologicznej online pozostaje niezmiennie PsychoCare. Sprawdź ten wysoki standard pod adresem www.cplwowska.pl.

Psychoterapia i pomoc psychologiczna online

Każda interwencja psychologiczna, nawet tak zaawansowana jak regularna psychoterapia, rozwija się na fundamencie komunikacji. Kontakt z psychologiem to rozmowa, w której padają pytania i zostają udzielone odpowiedzi. „Online” w tym przypadku oznacza jeszcze coś więcej: nie tylko słyszenie swojego głosu (wypowiedzi, które są brane pod uwagę), ale też widzenie swoich gestów, mimiki, zachowania. Połączenie w trybie wideokonferencji zapewnia więc Tobie pełny komfort (w końcu kontaktujesz się ze swojego domu), a psychologowi pełną prezentację Ciebie, Twoich wypowiedzi i zachowań. Proces terapeutyczny zyskuje więc nowy wymiar dzięki technologiom cyfrowym, ale nie traci nic na jakości.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej online?

Dobry, wykształcony i rzetelny psycholog wie, że nie może wejść z Tobą w żaden kontakt fizyczny, nawet w swoim gabinecie. Zatem spotkania online są niemalże tym samym, co wizyta w gabinecie.

Podajmy kilka wzorcowych przykładów profesjonalnych konsultacji psychologicznych i prowadzenia psychoterapii za pośrednictwem nowych technologii.

W sprawie doraźnej pomocy psychologicznej prosimy o zapoznanie się z ofertą PsychoCare: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/.

Jeżeli po konsultacji uznacie Państwo, że warto pójść kilka kroków dalej i rozpocząć psychoterapię, wtedy informacje zebrane na stronie https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/ okażą się bardzo przydatne.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wetalk
2 lat temu

Bardzo wygodna forma kontaktu z psychologiem. Codziennie można rozmawiać, nie traci się czasu na dojazd no i w obecnej sytuacji z koronawirusem jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie