Przykłady wykorzystania druku 3D

Prezentujemy przykłady wykorzystania druku 3D w różnych technologiach i z zastosowaniem różnych materiałów, wykonanych w Laboratorium Druku 3D w Gliwicach, świadczącego usługi w profesjonalnej jakości dla klientów indywidualnych i firm na terenie całej Polski. Drukarnia dysponuje ponad 20 wysokiej klasy urządzeniami, wykwalifikowaną kadrą i własnym centrum szkoleniowym z zakresu druku 3D i obsługi drukarek 3D. Wszystkie zainteresowane osoby drukiem 3D zapraszamy do kontaktu + 48 502 550 990

Gadżety reklamowe

Coraz częściej zalety druku 3D wykorzystują agencje reklamowe do stworzenia oryginalnych gadżetów reklamowych związanych z branżami swoich klientów. Wydruki zazwyczaj wykonywane są w technologii FDM (FFF) z materiału PLA, w różnej kolorystyce. Odpowiednio zaprojektowane gadżety nawiązują do działalności klienta a umieszczanie na nich czytelnych napisów nie stanowi żadnego problemu. Druk 3D części zamiennych

Serwisy urządzeń biurowych i sprzętu AGD bardzo często wykorzystują druk 3D do szybkiego uzupełnienia brakujących zębatek, połamanych elementów czy części zamiennych. Zastosowanie wydruków skraca czas naprawy a dodatkowo zapewnia serwis starszych urządzeń, do których zamówienie uszkodzonych elementów od producenta jest niemożliwe.

Rozwiązania dla architektów, projektantów wnętrz i deweloperów

Dla klientów zajmujących się budową, wykończeniem i projektowaniem mieszkań wydrukowaliśmy kilkadziesiąt modułowych makiet architektonicznych mieszkań, budynków, elementów wyposażenia, mebli. Do druku wykorzystaliśmy technologię FDM/LPD oraz materiał HIPS-X w kolorze białym, z matowym wykończeniem. Wykorzystanie makiet w kontakcie z klientem znacznie ułatwiło decyzje zakupowe i było dużym wsparciem dla osób słabowidzących, którzy podejmowali decyzje w oparciu o dotyk.

Druk 3D dla branży automotive

Dla klienta branży automotive wydrukowaliśmy indywidualnie zaprojektowane pozycjonery do reflektorów do prototypu nowo zaprojektowanego pojazdu. Wydruki w technologii FDM zostały wykonane na drukarce 3D Zortrax M200Plus i Staratasys Vantage SE, która umożliwia wykonanie dużych wydruków 3D o rozmiarach 406 x 355 x 406 mm. Połączenie drukarki desktopowej i profesjonalnej drukarki klasy przemysłowej, dla klienta oznaczało obniżenie kosztów i trwałe wydruki w bardzo dobrej jakości zrealizowane w krótkim okresie czasu.  Koszt druku 3D był wielokrotnie niższy niż wykonanie elementów frezowanych z aluminium. Kolejna realizacja dotyczyła zaprojektowania i druku 3D obudowy liczników do pojazdów elektrycznych. Druk z wytrzymałego materiału ABS w technologii FDM (LPD) umożliwiającej malowanie elementów spełnił oczekiwania zamawiającego zarówno pod kątem wysokiej jakości jak i ceny.

TB Technology Sp z o.o.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments