Jak wybrać tapety ścienne do biura

Gdy urządza się biuro do pracy, dba się o to, by trafiły do niego odpowiednie meble i inne elementy wyposażenia. Warto również zadbać o ciekawe dodatki, które zbudują klimat oraz poprawią warunki do realizacji wszystkich zadań biznesowych. Jednym z ciekawszych, a często bardzo niedocenianych rozwiązań, są tapety ścienne.

Jakie tapety ścienne powinny trafiać do biur? Czym się kierować podczas poszukiwań? Kilka wskazówek przekażemy poniżej.

Tapety do biura – dlaczego warto je wykorzystać?

Tapety ścienne w przestrzeniach biurowych stosuje się nie od dziś. Spełniają w nich zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne.

Do czego mogą się przydać? Przede wszystkim to dodatkowe zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami (zarysowaniami, pęknięciami i zaplamieniem), o które naprawdę nie trudno w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Dodatkowo, właściwie dobrana tapeta tworzy niejednokrotnie dodatkową warstwę termoizolacyjną na ścianie, co pozwala ograniczyć straty ciepła, zwiększyć wydajność urządzeń grzewczych, a w efekcie poprawić warunki termiczne w miejscu pracy. Dobrze dobrane tapety mogą również tworzyć nawet ochronę akustyczną, wyciszając wnętrze i zwiększając komfort działania.

Nie zapominajmy też o względach estetycznych. Tapety występują w wielu wzorach i kolorach. Można choćby znaleźć je na stronie Wallart. Łatwo zatem dopasować je do indywidualnych upodobań projektanta i właściciela biura, a także do identyfikacji wizualnej firmy. W końcu tapeta potrafi bowiem wpisywać się w tożsamość konkretnego przedsiębiorstwa, sprawiając, że przestrzeń, w której przyjmuje się klientów i gości prezentuje się zdecydowanie profesjonalniej.

Tapeta obiektowa a tapeta klasyczna – czym się różnią?

W przestrzeniach publicznych, lokalach użytkowych i biurach często stosuje się tapety ścienne. Zazwyczaj jednak wybierane produkty różnią się od standardowych, tradycyjnych rozwiązań papierowych, przyklejanych w domowych salonach lub sypialniach.

W przestrzeniach, z których na co dzień korzysta wiele osób, gdzie wykonuje się rozmaite czynności, ryzyko uszkodzenia tapety jest naprawdę duże. Dlatego też w takich miejscach stawia się przede wszystkim na tapety obiektowe, czyli modele o podwyższonej odporności na rozdarcia, odbarwienia i pęknięcia. Takie produkty umożliwiają również bezproblemowe czyszczenie, bez szkody dla trwałości oraz estetyki tapety.

Nie tylko trwałość – jakie tapety ścienne wybrać do biura?

Jakie zatem tapety najlepiej sprawdzają się w biurach? Zazwyczaj stosuje się produkty wykonane z najbardziej trwałych materiałów, jakie są dostępne na rynku.

Podstawowym rodzaje wykończenia ścian stają się zatem tapety winylowe – pokryte z zewnątrz trwałą warstwą folii PVC. Modele laminowane nadają się nawet do bezpiecznego użytkowania we wspólnych częściach socjalnych – kuchniach lub łazienkach. Są trwałe, odporne na zniszczenia mechaniczne oraz w pełni zmywalne. Dzięki temu zachowują piękny wygląd i optymalne parametry techniczne przez naprawdę długi czas.

Niekiedy w biurach wykorzystuje się tapety z włókna szklanego. Produkuje się je ze specjalnej, tkanej przędzy szklanej, którą poddaje się procesowi prasowania. Podobnie jak tapety winylowe, materiały z włókna szklanego wykazują się podwyższoną trwałością i wytrzymałością.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Warto też zastanowić się nad walorami estetycznymi tapet ściennych, które mają trafiać do biura. Na szczęście najbardziej trwałe produkty na rynku wyróżniają się zróżnicowanym designem. Bez trudu da się zatem znaleźć rozwiązania nadające się do minimalistycznego biura w nowoczesnym stylu (tapety geometryczne), jak i opcje dla nietuzinkowej siedziby przedstawicieli kreatywnych zawodów (tapety vintage, tapety artystyczne).

Efektowne i praktyczne wykończenie wnętrz biurowych

Nowoczesne tapety wyróżniają się pięknym wyglądem i funkcjonalnością. Są proste w montażu i niejednokrotnie tańsze niż inne metody wykończenia ścian. Takie połączenie cech sprawia, że chętnie stosuje się je we wnętrzach biurowych, by zapewnić komfort pracy, zbudować ciekawą aranżację oraz zadbać o wizerunek firmy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments