Probiotyki dla dorosłych – kiedy je stosować?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach warto przyjmować probiotyki? Jak to robić? Poznaj preparat Multilac i dowiedz się, kiedy może okazać się pomocny.

Czym są probiotyki?

Probiotyki są znane od dość dawna, na przestrzeni lat ich definicja ulegała jednak pewnym zmianom, co było konsekwencją badań prowadzonych nad drobnoustrojami. Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że probiotyki pełnią ważną funkcję w organizmie każdego z nas. Dość zaskakującym dowodem na to może być fakt, że samo określenie pochodzi z greki od „pro bios” i oznacza „dla życia”.

--- REKLAMA ---

Zgodnie z definicją sygnowaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) probiotyki to mikroorganizmy, które – pobierane we właściwych ilościach – usprawniają pracę układu trawiennego. Wśród najlepiej jak dotąd poznanych probiotyków wymienia się takie szczepy bakterii jak Lactobacillus, Bifidobacterium, Lactococcus lactis i Streptococcus thermophilus. Aby jednak dany szczep mógł zostać uznany za probiotyk, musi spełniać szereg określonych warunków, jak np.:

  • pochodzić z mikrobiomu człowieka
  • z łatwością kolonizować jelita
  • być w pełni bezpiecznym dla człowieka
  • być odpornym na pH soku żołądkowego oraz działanie enzymów trzustkowych i żółci

Probiotyki – kiedy je przyjmować?

Jak już wspomniano, probiotyki mają dość szeroki zakres działania, z tego też powodu ich przyjmowanie jest zalecane w rozmaitych sytuacjach. Wśród kluczowych możliwości stosowania synbiotyków takich jak Multilac, wymienia się:

  • aktywna lub zakończona terapia antybiotykowa
  • okres jesienno-zimowy
  • w sytuacji zmian fizjologicznych mikroflory
  • w czasie podróży
  • przy niezbilansowanej diecie

Multilac probiotyk – dlaczego warto stosować?

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele probiotyków, jednym z nich jest  Multilac. Właściwie nie jest to probiotyk, a synbiotyk, czyli połączenie żywych kultur bakterii z prebiotykiem, czyli składnikiem odżywczym koniecznym do wzrostu „dobrych” bakterii. Multilac synbiotyk dla dorosłych ma w swoim składzie aż 9 szczepów bakterii.

Multilac probiotyk ma również inną zaletę – środek ten jest niebywale łatwy w stosowaniu. Wystarczy przyjmować go raz na dobę, aby wesprzeć mikroflorę jelitową. Multilac jest w pełni bezpieczny, po otwarciu opakowania nie musisz przechowywać go w lodówce, mogą go stosować nawet alergicy, gdyż nie zawiera konserwantów, kazeiny ani laktozy. Multilac synbiotyk może okazać się pomocny w wielu sytuacjach wymagających wsparciamikroflory bakteryjnej jelit.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments