Pomysłowe zastosowania klinkieru we wnętrzach

Klinkier w postaci cegieł jest powszechnie stosowany na zewnątrz, szczególnie na elewacjach budynków i ogrodzeniach posesji. Liczne zalety cegieł klinkierowych sprawiają, że inwestorzy coraz częściej decydują się na wprowadzenie klinkieru również do wnętrz. W pomieszczeniach mieszkalnych cegły klinkierowe tworzą m.in. obudowy kominków, blaty kuchenne lub części szafek.

Cegła klinkierowa we wnętrzach

Cegła klinkierowa to naturalny i ekologiczny surowiec wypalany z gliny. Zaletą przemawiającą na rzecz uniwersalnych zastosowań tego materiału jest jego niezwykły urok. Cegła w naturalnych kolorach ociepla wnętrza, ale może też nadać im surowy, industrialny charakter. Oferta producentów klinkieru jest bardzo bogata. Cegły klinkierowe Terca są dostępne w wielu kolorach ‒ oprócz naturalnych odcieni czerwieni częstym wyborem inwestorów jest biel, szarość, grafit lub czerń. Co więcej, występują w wielu fakturach i rozmiarach, dzięki czemu bardzo łatwo można je dopasować do aranżacji wnętrza.

Cegła klinkierowa pojawia się jako element wykończenia pomieszczeń mieszkalnych również ze względu na swoje walory użytkowe. Klinkier jest bardzo trwałym i wytrzymałym surowcem, a przy tym wykazuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu można go stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Cegła klinkierowa jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie środków chemicznych.

Cegła klinkierowa w salonie

Za zastosowaniem cegły klinkierowej w salonie przemawiają nie tylko jej walory estetyczne, ale również parametry użytkowe. Materiał ten wykazuje się wysoką ognioodpornością, może więc być z powodzeniem wykorzystany do wykonania obudowy kominka. Palenisko obudowane czerwonym chropowatym klinkierem ociepli wnętrze i nada mu sielski rustykalny charakter. Natomiast cegła w ciemnych kolorach wokół kominka świetnie dopełni aranżację w stylu nowoczesnym. Białą obudowę kominka z cegieł klinkierowych można zastosować w salonie urządzonym w stylu skandynawskim lub prowansalskim.

Cegła klinkierowa w łazience

Klinkier ułożony w niektórych miejscach w łazience to świetny sposób na zaakcentowanie stref i podkreślenie elementów dekoracyjnych. Dzięki niskiej nasiąkliwości cegłę klinkierową z powodzeniem można zastosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak właśnie łazienka. Klinkier nie straci swoich walorów użytkowych i estetycznych pod wpływem wilgoci, pary wodnej czy w przypadku awarii (np. zalania wodą). W zależności od naszych upodobań cegłę klinkierową w łazience można wykorzystać do obudowy wanny, zabudowy zestawu podtynkowego lub budowy szafki podumywalkowej. W każdym rozwiązaniu będzie stanowić nietuzinkowy akcent dekoracyjny.

Cegła klinkierowa w kuchni

Podobnie jak w przypadku łazienki, dzięki niskiej nasiąkliwości klinkieru cegła stanowi bardzo dobry materiał wykończeniowy do kuchni. Doskonale sprawdzi się w postaci blatu kuchennego lub obudowy wyspy kuchennej. W kuchni z cegły klinkierowej można nawet wybudować całą dolną zabudowę szafek kuchennych. Stosując klinkier w kuchni, w której będzie narażony na trudne do usunięcia zabrudzenia (np. z tłuszczu), warto go zaimpregnować specjalnym środkiem do cegieł.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments