Podstawowe narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym domu

Podstawowy zestaw narzędzi w każdym domu to wręcz konieczność. Komplet powinien składać się z uniwersalnych i praktycznych rozwiązań, które przedstawimy poniżej.

Nawet jeżeli naszym hobby nie jest majsterkowanie, to czasami w domu lub garażu zachodzi konieczność wykonania drobnej naprawy. Nierzadko mogą zdarzyć się różnego rodzaju awarie, podczas których należy zazwyczaj działać szybko, aby zminimalizować ryzyko strat. W tym celu warto mieć pod ręką podstawowe narzędzia. W celu ich zakupu warto znaleźć odpowiedni sklep dla majsterkowiczów z dużym wyborem asortymentu, jak https://www.betonsklep.pl/.

---REKLAMA ---

Młotek – podstawowe narzędzie każdego majsterkowicza i nie tylko

Bez wątpienia młotek jest podstawowym narzędziem, bez którego niemożliwe jest wykonanie nawet prostej czynności. Powinien być on pierwszym elementem naszej domowej skrzynki z narzędziami.

Na rynku do wyboru mamy mnóstwo produktów tego typu. Jaki będzie najlepszy? Otóż dla przeciętnego majsterkowicza, który od czasu do czasu chce poświęcić się swojemu hobby, lub naprawić coś w domu bądź wbić gwóźdź w ścianę celem zawieszenia obrazu najlepszym wariantem będzie model ślusarski.

Najlepiej, aby składał się z jednego odlanego kawałka. Taki młotek posłuży dłuższy czas i nie ma obawy o to, że dwie części mogą się rozpaść, tak jak jest to w przypadku młotka z drewnianym uchwytem i metalowym obuchem.

Klucze w domowej skrzynce z narzędziami

Niemal każda, nawet najdrobniejsza naprawa, wiąże się zazwyczaj z potrzebą użycia odpowiedniego klucza. Jeżeli nie chcemy wzywać fachowców i płacić nieraz sporą sumę za czynność, którą spokojnie moglibyśmy wykonać sami to z pewnością odpowiedni klucz, powinien znaleźć się w naszej skrzynce z narzędziami.

Doskonałym rozwiązaniem są klucze płasko-oczkowe typu 2 w 1. Za ich pomocą spokojnie wykonamy sporo drobnych napraw. Kupując taki produkt najlepiej wyposażyć się w zestaw, który będzie zawierał klucze w kilku rozmiarach, np. od 8 do 20 mm.

Dobre narzędzia to takie, które pomagają nam w awariach każdego typu. Jednym z takich przedmiotów jest klucz nastawny, który może okazać się niezastąpiony podczas napraw hydraulicznych w kuchni czy łazience. Za pomocą klucza francuskiego z powodzeniem naprawimy cieknący kran czy zamontujemy nową baterię przy wannie.

Kombinerki do domowego warsztatu

Kombinerki zwane również szczypcami są z zaliczane do grupy dobrych narzędzi, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Za ich pomocą usuniemy gwoździe, przytniemy kabel czy zagniemy wystający drut.

Akcesoria przydatne w domowym warsztacie

Domowe wyposażenie warsztatu powinno zawierać również kilka przydatnych elementów, które nie są narzędziami, jednak są bardzo pomocne, jest to:

  • Latarka,
  • Pistolet do klejenia na gorąco,
  • Taśma klejąca,
  • Preparat WD-40.
REKLAMA