Nowoczesne zestawy garnków — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zestaw garnków to niewątpliwie niezbędny element w kuchni. Pozwala na przygotowanie pysznych potraw i co najważniejsze – urozmaiconych i na ciepło. Wykonywane z żeliwa czy stali nierdzewnej, wykończone emalią czy z powłoką nieprzywierającą, komplety garnków zdobywają popularność. Jednak nie tylko ze względu na materiał, z którego są zrobione, warto zwrócić na nie uwagę. Co jeszcze jest ważne przy wyborze garnków?

Jednym z częstych wspomnień z dzieciństwa jest garnek pysznej potrawy u babci na kuchence czy na piecu. W dzisiejszych czasach kładziemy garnek najczęściej na płycie indukcyjnejlub kuchence gazowej. Niemniej jednak ciepły posiłek od zawsze wywołuje pozytywne emocje. Jednym ze sposobów żeby, uprzyjemnić sobie gotowanie, są oczywiście odpowiednie narzędzia. Im więcej kryteriów spełnia zestaw garnków, tym lepiej. A jakich?

Cechy nowoczesnego zestawu garnków, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli stoisz przed wyborem kompletu garnków, na pewno zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę. Jest wiele ważnych cech, a do tych najważniejszych należą:

  • litraż,
  • design,
  • materiał wykonania,
  • ilość garnków w zestawie,
  • powłoka wewnętrzna,
  • dopasowanie do różnego rodzaju kuchenek,
  • możliwość używania w piekarnika,
  • możliwość dokupienia garnków z serii.

Wszystkie kryteria są bardzo istotne i mimo dużej liczby, mogą je spełniać pojedyncze naczynia. Jeśli jednak więcej gotujemy potrzebne będą chociażby garnki o różnej pojemności, np. garnki Ambition.

Jaki litraż garnka wybrać?

Decydując się na garnek, warto wybrać go o takiej pojemności, z której będziemy najczęściej korzystać. Najbardziej uniwersalną wielkością jest 3,5 l, jak na przykład wyżej wspomniany garnek Ambition. Ugotujesz w nim zupę, ale przygotujesz też bigos dla całej rodziny. Używając odpowiedniego garnka, oszczędzasz również energię. Warto więc mieć w swojej kuchni mniejsze i większe pojemności. Dopasujesz je wtedy z łatwością do rodzaju i ilości przyrządzanego jedzenia.

Zestaw garnków — dlaczego warto się na niego zdecydować?

Wybór zestawów garnków jest naprawdę duży. Wśród plusów jest fakt, że będą wtedy w jednym designie. Dodatkowo gotując, będziesz mieć pod ręką zawsze różne pojemności i z łatwością je dopasujesz do potrawy. Garnek Tescoma występuje w kilku seriach o nowoczesnym wyglądzie. Ponadto jest to fantastyczny pomysł na prezent dla nowożeńców czy na nową kuchnię. Wykonane z materiałów świetnej jakości, lekkiego aluminium czy wytrzymałej stali nierdzewnej, będą służyły przez wiele lat.

Z jakiego tworzywa kupić nowoczesne garnki?

Przewodnimi garnkami na rynku niezależnie od marki są te wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. Garnki Tescoma występuje w tych dwóch wariantach. Oba tworzywa charakteryzują się dużą trwałością i warto mieć je w swojej kuchni, zwłaszcza w połączeniu z podwójnym, czy nawet potrójnym dnem. Szybko i równomiernie się nagrzewają i dość długo utrzymują ciepło. Ceny kompletów garnków z takich materiałów są bardzo zbliżone, ale najważniejsze, na co powinieneś zwrócić uwagę, to powłoka nieprzywierająca. Garnki szybko się nagrzewają, przez co brak takiej powłoki skutkowałby przypalaniem jedzenia. To cecha ułatwiająca gotowanie, którą mają również garnki Zwieger.

Nowoczesny zestaw garnków jako ozdoba kuchni

Piękne garnki, które cieszą oko, spokojnie możesz wyeksponować na szafce, czy w przeszklonej witrynie. Jeśli lubisz takie, które są kolorowe, to zwróć uwagę na garnki emaliowane. Ze względu na użycie nowoczesnych materiałów są przystosowane do różnego rodzaju kuchenek, a nawet mycia w zmywarce. Zwracaj więc szczególną uwagę na opisy producenta i używaj garnka zgodnie z jego przeznaczeniem. Emalia jednak nie tylko cieszy oko. Jest uznawana za bardzo higieniczną, można ją bowiem łatwo utrzymać w czystości. Ponadto garnki emaliowane mają właściwości antyalergiczne i nie zmieniają smaku ani zapachu jedzenia.

Jaki jest najlepszy zestaw garnków?

Zestawy garnków są naprawdę różnorodne. W zależności od serii będą wyróżniały się nie tylko wyglądem, ale i pojemnością czy liczbą elementów. Wybierz więc takie, które będą spełniać Twoje oczekiwania i dostosowane pod kuchenkę. Wiele marek oferuje możliwość skompletowania własnego, indywidualnego zestawu. Dostępne są pojedyncze garnki, z których stworzysz swój wymarzony komplet. Garnek Zwieger występuje w wielu opcjach, zarówno w formie zestawu, jak i pojedynczych egzemplarzy. Z łatwością swój komplet garnków poszerzysz o rondle czy patelnie.

Wybór nowoczesnego zestawu garnków na lata

Właściwe użytkowanie to również odpowiednie akcesoria. Pamiętaj, aby do garnków z powłoką nieprzywierającą używać silikonowych łopatek. Mogą być też drewniane, które nie będą rysowały powierzchni. W zależności od potrzeb zdecyduj się na takie, które oprócz tradycyjnej kuchenki umieścisz w piekarniku. W przypadku płyty grzewczej wybierz oczywiście specjalnykompletgarnków na indukcję. Jeśli będziesz użytkować je tak, jak zaleca producent, to będą służyły Ci bardzo długo. Korzystaj więc z nich z radością.

5 2 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments