Platforma online do sprzedaży samochodu

Sprzedaż własnego pojazdu to nie lada wyzwanie. Wymaga od nas całkiem sporego wysiłku i poświęcenia czasu. Niewielu jednak wie, że cały proces można zdecydowanie usprawnić i nie chodzi tutaj o oddanie auta pierwszemu handlarzowi, który przyjedzie i zaoferuje nam ułamek ceny, której oczekujemy od nabywcy. Na szczęście w Internecie coraz popularniejsze są platformy do sprzedaży samochodu – co zyskamy, korzystając z nich?

Oszczędź sobie wysiłku

Wystawianie samochodu na sprzedaż to ciężka praca. 

--- REKLAMA ---

W pierwszej kolejności musisz zrobić zdjęcia, a zanim w ogóle się za to zabierzemy, wypadałoby zabrać samochód na myjnie i odkurzyć go w środku. Kiedy już wykonamy sesję zdjęciową naszego pojazdu, musimy dodać ogłoszenia na kilka różnych portali internetowych, a wszystkie zalety naszego auta dodatkowo opisać – najlepiej w barwny i przyciągający uwagę sprzedającego sposób. 

Wszystko to wymaga czasu, a jeżeli chcemy to zrobić dobrze również dozy talentu artystycznego i smykałki do sprzątania. 

Nie każdy dysponuje jednak takimi zasobami. Oddając sprzedaż samochodu w ręce specjalistów, nie będziemy musieli martwić się niepotrzebnie o żadną z powyższych rzeczy. 

Odbieranie telefonów i umawianie oględzin

Kiedy już samodzielnie uporamy się z wystawieniem ogłoszenia dotyczącego sprzedaży naszego pojazdu, będziemy musieli zająć się odbieraniem telefonu i umawianiem potencjalnych kupujących na oględziny naszego auta.

Musimy przygotować się, że dzwonić będą do nas rozmaici klienci. Niektórzy mniej, a niektórzy bardziej…niepoważni. Niektórzy potencjalni klienci, już podczas rozmowy telefonicznej zszargają nam nerwy. Dodatkowo odezwie się do nas cała rzesza typowych handlarzy, liczących na to, że zadowolimy się ułamkiem kwoty, która widnieje w ogłoszeniu.

Kiedy już uda nam się umówić spotkanie z potencjalnym kupującym zainteresowanym naszym autem, znowu musimy być gotowi na to, że trafimy na różnych klientów. 

Niektórzy będą zdawać się mocno zainteresowani, ale na końcu odjadą i nigdy nie odezwą się do nas ponownie. Inni zaś będą wybrzydzać i kręcić nosem na każdy najmniejszy defekt, tak aby na końcu zaproponować śmiesznie niską kwotę. Znowu, pojawią się też handlarze w przebraniu zwyczajnego klienta. Ogólnie nerwówka i strata czasu. 

A może skorzystać z platformy online do sprzedawania samochodów? 

Na szczęście na rynku znajdziemy wiele platform, dzięki którym możemy oddelegować proces sprzedaży naszego pojazdu, a nawet najzwyczajniej w przeciągu kilkunastu minut zostawić go w zamian za gotówkę, czy jako rozliczenie na poczet kolejnego samochodu. 

Korzystając z takiego rozwiązania, oczywiście będziemy musieli zadowolić się ceną sprzedaży nieco niższą niż rynkowa cena danego pojazdu, jednak znajdą się platformy, gdzie różnica między ceną odkupu pojazdu od nas, a jego rynkową wartością to jedynie kilka procent.

Usługi takiej platformy odciążą nas w znacznym stopniu i znacząco przyśpieszą proces sprzedaży auta. Musimy więc uczciwie zastanowić się, czy nasz czas i nerwy nie są, aby na pewno warte dużo więcej niż te kilka procent marży nałożone na nas przez platformę online do sprzedaży samochodów. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments