Trend na jednorożce: wszystko, co musisz wiedzieć, aby mu ulec

Moda na jednorożce kwitnie już od kilku lat. Przebrania, makijaż, dekoracje wnętrz, motywy przewodnie przyjęć, jedzenie… Lista sposobów, w jakie trend jednorożca i jego żywe kolory w szybkim tempie wkraczają do naszego codziennego życia, dodając mu magicznego i radosnego charakteru, jest nieskończona. Jeśli więc szukasz inspiracji, by rozjaśnić zwykłe życie, z okazji lub bez okazji, zapraszamy Cię dziś do wspólnej podróży do świata cudów, w której przyjrzymy się bliżej trendowi jednorożca i wszystkiemu, co ma on do zaoferowania.

Trend na jednorożce i dlaczego jednorożce są w modzie ?

Potrzeba magicznego dotyku w życiu codziennym

Od dzieciństwa jesteśmy zanurzeni w magicznym świecie bajek i fakt ten jest uzasadniony, biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie bajki przynoszą w rozwoju dzieci. Ucieczka od rzeczywistości w świat wyobraźni nie jest jednak zajęciem zarezerwowanym wyłącznie dla maluchów. Wręcz przeciwnie, może to być świetny sposób na dodanie do swojego życia powiewu cudowności, niezależnie od wieku. W tym celu często odwołujemy się do legendarnych stworzeń, wśród których gwiazdą jest jednorożec! Ale co takiego jest w tym wspaniałym zwierzęciu, że jest tak popularne?

--- REKLAMA ---

Jednorożec i jego symbolika

Przede wszystkim jednorożec jest tajemniczym stworzeniem, najczęściej kojarzonym z magią i cudem. Z rogiem na głowie fascynuje zarówno małych, jak i dużych widzów swoim bajkowym wyglądem i tęczowymi kolorami. Jednorożce, cenione nie tylko za swoje urzekające piękno, ale także za zdolność spełniania marzeń osób o czystym sercu, stały się symbolem czystości, cudów i wyobraźni. W obliczu rosnącego zainteresowania mistycznymi stworzeniami i fantastyką trudno się dziwić, że jednorożce znalazły się na szczycie listy trendów.

Jak się zakochać w modzie na jednorożce ?

Wróżkowy stwór w dziecięcym świecie w postaci inspirującej dekoracji sypialni

Jeśli chodzi o cud i wyobraźnię, dzieci są prawdopodobnie największymi jej fanami. Ponieważ jednorożce pojawiają się w życiu dzieci pod wieloma postaciami (bajki, seriale animowane, pluszaki i wszelkiego rodzaju przedmioty dekoracyjne), łatwo jest zakochać się w tych wróżkowych stworzeniach. Jeśli więc chcesz zrobić niespodziankę swojemu maluchowi, nie ma nic lepszego niż dekoracja sypialni w kształcie jednorożca. Ściany pomalowane na biało i bladoróżowo, chmurka wisząca nad łóżkiem, poduszka w tęczowe wzory – to podstawowe elementy wyposażenia tego pomieszczenia. Następnie wystarczy wkomponować wizerunek ukochanego jednorożca w różnych formach (pluszaki, naklejki ścienne, dywaniki lub pościel z jednorożcem oferowana na stronie krolestwo-jednorozca.pl), aby stworzyć bajkową i inspirującą atmosferę.

Zorganizuj niezapomniane przyjęcie z motywem jednorożca i tęczy

Wybór motywu przewodniego to gwarancja niezapomnianego przyjęcia. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka było niesamowite, czy też chcesz zorganizować zabawny i niezwykły babski wieczór, przyjęcie dekoracji z jednorożcem to pewny sposób na sukces. Aby stworzyć magiczną atmosferę, można ozdobić przestrzeń kolorowymi i błyszczącymi akcentami. Następnie na kartach zaproszeń możesz określić dress code, co zmotywuje Twoich gości do eksperymentowania z fryzurą, makijażem, a nawet imponującym kostiumem jednorożca. Tematem mogą być również desery i koktajle. Świetnym pomysłem na dopełnienie wesołej i bajkowej atmosfery jest wybór babeczek lub tortu z jednorożcem.

Wykaż się kreatywnością i stwórz wzór jednorożca

Masz sprawne ręce i szukasz nowych kreatywnych projektów, które zapewnią Ci rozrywkę w wolnym czasie? W takim razie powinieneś wiedzieć, że pomysły na majsterkowanie związane z jednorożcem są niemal nieograniczone. Niektóre z najpopularniejszych opcji to:

  • Personalizowanie przyborów szkolnych za pomocą naklejek z jednorożcami
  • Wykonanie modnego dodatku, np. korony jednorożca, tiary lub maski do spania
  • Wykonanie poduszki lub torby z wróżkami
  • Zabawy z rysowaniem lub kolorowaniem tematycznym i wiele innych…