Jak łatwo zorganizować rozrywkę dla siebie i swoich dzieci?

Długie jesienne i zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu z najbliższymi. Aby jednak się nie nudzić, warto pomyśleć o ciekawym i rozwijającym zadaniu, które pozwoli wam zasiąść przy wspólnym stole i oddać się pasji. Jeśli nie wiesz, jakie zajęcie może spodobać się twoim najbliższym, to mamy dla ciebie rozwiązanie! Malowanie po numerach to doskonała forma spędzania wolnego czasu, zarówno dla najmłodszych, jak i rodziców, a nawet dziadków!

---REKLAMA ---

Malowanie po numerach – co to jest?

Malowanie po numerach to kreatywny zestaw, który pozwoli zarówno tobie, jak i twojej rodzinie stworzyć swój własny obraz. Zajęcie to jest więc doskonałą rozrywką, dzięki której możecie na ścianie w salonie powiesić swoją własną galerię obrazów. Gwarantujemy, że jest to wspaniała zabawa rozwijająca kreatywność oraz doskonała forma relaksu. Jak to jednak wygląda w praktyce?

Malowanie po numerach to zestaw, w którym znajduje się płótno malarskie ze specjalnie przygotowanym szkicem. Poszczególne elementy zostały tutaj oznaczone numerami, które odpowiadają kolorom farb. Wystarczy więc nanosić konkretne odcienie na płótno, aż krok po kroku powstanie wspaniały, własnoręcznie wykonany obraz.

Aby malować po numerach, wcale nie trzeb znać się na malarstwie, dobieraniu odcieni farb, czy technikach ich nakładania. Wystarczy odrobina zapału oraz stosowanie się do bardzo krótkiej instrukcji. Najważniejsze, aby obraz zacząć malować od najjaśniejszych i najmniejszych elementów, przechodząc stopniowo do tych większych i ciemniejszych. Dodatkowo wielkość pędzli powinna być dopasowana do rozmiaru malowanego fragmentu. To cały sekret tworzenia swojego obrazu, z którym poradzą sobie doskonale nawet dzieci.

Z czego składa się zestaw do malowania po numerach?

Gotowy zestaw do malowania po numerach został skomponowany w taki sposób, abyście nie musieli szukać i dokupywać dodatkowych elementów. Wystarczy, że każdy z was przygotuje sobie kubek lub słoik z czystą wodą, która będzie potrzebna do maczania pędzla.

Kompletny zestaw do malowania po numerach składa się z:

  • płótna malarskiego ze szkicem obrazu i z numerami,
  • odpowiednich odcieni farb akrylowych,
  • pędzi o różnej grubości pozwalających na dokładne malowanie poszczególnych pól,
  • praktycznej instrukcji obsługi oraz wzornika kontrolnego.

Dodatkowo podczas zakupu zestawów dla swojej rodziny możesz od razu zdecydować się na zamówienie ramy, która nie tylko ułatwi malowanie, ale również pozwoli powiesić gotowy już obraz na ścianie.

Co więcej, nie musisz martwić się, że podczas malowania zabraknie ci farb dołączonych do zestawu, ponieważ są one zawsze przesyłane w nadmiarze. Dzięki temu możesz swój obraz pokrywać nawet 3 warstwami emalii dla jeszcze lepszego efektu i większego nasycenia barw.

Zestawy do malowania po numerach dla dzieci i dorosłych

Istnieje wiele wzorów zestawów do malowania po numerach, dzięki czemu każdy członek rodziny z pewnością wybierze coś dla siebie. U dzieci doskonale sprawdzają się kolorowanki z numerkami, które są dostosowane do umiejętności maluchów. W praktyce pola do zamalowania nie są tak bardzo szczegółowe, dzięki czemu dzieci doskonale radzą sobie podczas tworzenia swojego pierwszego obrazu. Bajkowe postaci oraz ukochane zwierzęta będę świetną dekoracją pokoju dziecięcego.

Dorośli natomiast poziom trudności zestawu mogą dostosować do swoich upodobań oraz zasobów czasowych. Jeśli możesz poświęcić więcej godzin na tworzenie, doskonałym wyborem będzie obraz zawierający wiele szczegółów, które będą wymagały dokładnego kolorowania. Nie musisz się też martwić wyborem, ponieważ w sprzedaży dostępne są wzory z wielu różnych kategorii, np.

  • fauna i flora,
  • krajobrazy,
  • portrety,
  • abstrakcje,
  • znane dzieła wielkich malarzy,
  • architektura.

Wybierz zestaw dopasowany do swoich upodobań i rozpocznij swoją wielką przygodę z malarstwem, która z pewnością nie skończy się na jednym obrazie!

Źródło zdjęcia: Wymalujtosam.pl

REKLAMA