Odtrucie alkoholowe Poznań pozwala na skuteczną walkę z kacem

Odtruwanie alkoholowe jest najczęściej wybieraną formą walki z uciążliwym kacem na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie. Procedura ta pozwala w bardzo szybkim tempie przywrócić gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu. Procedura odtrucia pomaga również zwalczać alkoholizm. Jest to najczęściej pierwszy krok w całościowej walce z uzależnieniem.

Leczenie alkoholizmu jest trudne. Choroba ta dość często może zacząć się całkowicie niewinnie. Coraz młodsze osoby sięgają po trunki wysokoprocentowe. Wskaźnik młodych osób uzależnionych (przed 30 rokiem życia) z roku na rok rośnie. Dużo łatwiej jest sobie poradzić z alkoholizmem, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Choroba alkoholowa dotyka nie tylko ciała (sfery fizycznej), ale i psychiki uzależnionego. Osoby uzależnione piją coraz więcej alkoholu ponieważ zwiększa się ich tolerancja na tego rodzaju trunki. Aby osiągnąć pożądany efekt np. rozluźnienia, lepszego nastroju itp., trzeba spożywać więcej trunku (w późniejszych stadiach choroby jest odwrotnie). Alkohol kontroluje także umysł alkoholika, a uwaga staje się skupiona niemalże tylko i wyłącznie na alkoholu, w celu osiągnięcia złudnej poprawy samopoczucia. Osoby uzależnione potrafią przedkładać swoje hobby nad picie alkoholu. Jest to niestety już jedna z ostatnich faz choroby alkoholowej.

--- REKLAMA ---

Rzucenie picia alkoholu dla osoby uzależnionej jest niezwykle trudnym procesem. Nagłe zaprzestanie przyjmowania alkoholu może wywołać nieprzyjemne objawy, nazywane fachowo Zespołem Abstynencyjnym. Co w skrajnych przypadkach może prowadzić do padaczki i majaczenia alkoholowego. W jaki sposób osoba uzależniona może uzyskać pomoc w podjęciu pierwszych kroków w kierunku trzeźwego stylu życia? Jednym z takich sposobów jest zgłoszenie się na odtrucie alkoholowe, które w błyskawiczny sposób oczyści organizm osoby uzależnionej z toksyn.

Odtrucie alkoholowe  ‒ pomoc w łagodzeniu skutków spożycia alkoholu

Odtrucie alkoholowe Poznań należy przeprowadzać tylko pod okiem specjalistów. Mowa tutaj o lekarzach bądź też ratownikach medycznych. Jest to szczególnie istotne ponieważ w razie potrzeby taka osoba oferuje szybką i odpowiednią pomoc. Zapewniamy też szybki dojazd do pacjenta. Odtruwanie nie jest łatwe, wbrew temu, co może się wydawać, dlatego nie należy próbować odtruwać się na własną rękę. W większości przypadków powinno się przeprowadzać odtruwanie ze specjalistycznym wsparciem. Szczególnie wtedy jeżeli jest to pierwszy krok, który stawia osoba uzależniona podczas walki z chorobą alkoholową. Wtedy odtruwanie przeprowadzane w domu jest dodatkową zaletą. Osoba uzależniona może uzyskać konieczne wsparcie podczas wykonywania procedury i motywację do walki z chorobą. W przypadku osób cierpiących na silne zatrucie alkoholowe (kaca) odtrucie z dojazdem do domu jest bardzo wygodne. 

Odtruwanie alkoholowe pomaga nie tylko na kaca

Odtruwanie alkoholowe może być stosowane w wielu sytuacjach. Przede wszystkim procedura ta pomaga osobom uzależnionym uniknąć negatywnych konsekwencji nagłego odstawienia alkoholu. Jest to znana przypadłość określana jako zespół odstawienia alkoholu (Zespół Abstynencyjny). Jest to również świetny sposób na szybkie poradzenie sobie z kacem po imprezie z dużą ilością trunków wysokoprocentowych. Odtruwanie pomaga organizmowi szybko pozbyć się nagromadzonych toksyn. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które są zajęte i nie mają czasu na niwelowanie objawów kaca przez cały następny dzień. Korzystając z odtrucia mają oni pewność, że kac minie w tempie błyskawicznym, a oni będą mogli w świetnej formie wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków, nie zaniedbując np. swojej pracy zawodowej.

Jakie są cele odtrucia alkoholowego?

Osoba uzależniona poprawiając swoje zdrowie fizyczne i pośrednio psychiczne dzięki odtruwaniu, przygotowuje się do kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. Proces odtrucia ma dwa główne cele: zatrzymanie ciągu alkoholowego i zredukowanie skutków ubocznych (psychicznych i fizycznych). Ten proces detoksykacji może trwać nawet kilka godzin i polega na usunięciu z organizmu substancji toksycznych, a także dostarczeniu wymaganych płynów, które zostały utracone w wyniku nadużywania napojów alkoholowych.

Jaki jest skład kroplówek podczas odtruwania alkoholowego?

Mieszanka podawanych substancji podczas odtruwania alkoholowego jest najczęściej ustalana indywidualnie pod pacjenta. Najczęściej w składzie kroplówek można znaleźć:

  • leki o właściwościach uspokajających (często są to leki należące do klasy benzodiazepin), środki nasenne i przeciwbólowe. Podawanie leków nie jest obligatoryjne. Lekarz ocenia stan pacjenta i jeśli faktycznie tego wymaga, podejmuje decyzję o podaniu leków,
  • potas, 
  • magnez,
  • sole mineralne,
  • mikro i makroelementy takie jak np. cynk,
  • witaminy z grupy B oraz witaminę C.

Leki wspomagające są stosowane podczas odtruwania alkoholowego w celu zmniejszenia objawów odstawienia, które mogą wiązać się z nieprzyjemnymi doznaniami. Wszystko po to aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi podczas wykonywania procedury. Odstawienie alkoholu jest ciężkim procesem dla osoby, która długo nadużywała alkoholu ponieważ została zaburzona jej prawidłowa równowaga elektrolitowo-jonowa. Organizm przyzwyczajony do codziennego spożywania trunków wysokoprocentowych może różne reagować, podczas raptownego odstawienia napojów alkoholowych. Takie wsparcie farmakologiczne wtedy jest kluczowe w detoksykacji, ponieważ pozwala na znaczne zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego nagłym odstawieniem trunków wysokoprocentowych.

Dlaczego warto zdecydować się na odtruwanie alkoholowe w domu?

Jeżeli jesteś osobą, która jednorazowo przedawkowała napoje alkoholowe – odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu będzie dla ciebie niewątpliwie najwygodniejsza i najszybszą opcją na pozbycie się kaca. Nie musisz wychodzić z domu ponieważ medyk dojedzie do ciebie po otrzymaniu zgłoszenia już najczęściej po ok. 30 minutach. 

Jeżeli natomiast jesteś osobą, która zgłasza się na odtruwanie ponieważ chciałaby rozpocząć walkę z nałogiem alkoholowym, również dobrze trafiłeś. Cieszymy się nieposzlakowaną opinią, przede wszystkim dlatego, że każdego pacjenta traktujemy z należytym mu szacunkiem. Zgłaszając się do nas na odtruwanie możesz być pewien, że dojdziesz do siebie u komfortowych warunkach, pod profesjonalną opieką. Będziemy z Tobą tak długo, ile będziesz tego potrzebował. Wszystko z zachowaniem 100% dyskrecji podczas wykonywania całej procedury. 

Procedurę odtruwania można powtórzyć, ponieważ jest to bardzo bezpieczna procedura, która nie wymaga przeprowadzenia badań przed jej wykonywaniem. Nie należy jednak traktować odtrucia jako jednej z form leczenia alkoholizmu. Jest to jedynie usunięcie pozostałości szkodliwych toksyn z organizmu osoby, która przedawkowała alkohol (jednorazowo) lub też jeżeli pije długotrwale. 

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments