Nauka niemieckiego ze słuchu. Czy to może się udać?

Człowiek posługuje się na co dzień wszystkimi zmysłami. Dzięki nim możemy poznawać, smakować i cieszyć się z otaczającego nas świata. Zmysł słuchu jest dla nas szczególnie cenny. To dzięki niemu słyszymy kojący szum morskich fal, śpiew ptaków czy dźwięki ulubionej muzyki. Jednak kiedy przychodzi do nauki języka, często zapominamy, jak bardzo słuchanie może pomóc nam w szybszej nauce. Szczególnie jeśli chodzi o uważany przez wielu za szorstki i nieprzyjemny – język niemiecki.

--- REKLAMA ---

Niemiecki do słuchania. Od czego zacząć?

Naukowcy z Victoria University dawno już odkryli, że jedną z najlepszych metod nauki języka obcego jest osłuchanie się z nim. Stałe słuchanie języka może odegrać u niektórych osób najistotniejszą rolę. Podobno w trakcie słuchania innych języków w mózgu tworzone są struktury niezbędne do nauki nowych słów. Połączenia nerwowe, których potrzebujemy do nauki oraz rozumienia nowych języków rozwijają się wraz ze stopniowym osłuchiwaniem się z nimi. Kluczem do sukcesu jest zatem jak najczęstsze słuchanie języka, którego chcemy się nauczyć. 

Hobby i nauka języka. Czy to może zadziałać?

Najprościej zatem będzie… po prostu słuchać. A słuchać danego języka możemy na wiele sposobów. Po pierwsze mamy do dyspozycji piosenki, filmy, a także liczne seriale. Wyłączenie opcji lektora i oglądanie filmu czy serialu z napisami poza tym, że działa na zmysł słuchu, dodatkowo daje nam impuls wzrokowy. Z czasem nasz mózg zacznie łączyć dane dźwięki z konkretnym znaczeniem słów. Ponadto wykorzystajmy również internet. Mamy do dyspozycji niezliczoną ilość kanałów radiowych, które możemy puszczać sobie w wolnych chwilach, chociażby przy wykonywaniu tak banalnych czynności jak sprzątanie. 

Innym dobrym sposobem nauki niemieckiego ze słuchu mogą być popularne gry komputerowe. Wykorzystanie hobby, które nasz mózg rejestruje jako relaks i przyjemności, może przynieść nam szybsze efekty, niż się tego spodziewamy. Brzmi jak szaleństwo? Ale akurat w tym szaleństwie jest sprawdzona metoda.

Lekcje, które nie nudzą

Mechanizm nauki oparty na niemieckim do słuchania wykorzystali twórcy aplikacji do nauki języków Babbel. 15 minutowe, bardzo efektywne lekcje zostały tak opracowane, aby dać możliwość osłuchania się z najpopularniejszymi zwrotami, z którymi możemy się spotkać na co dzień. W ten sposób na początku nieznane dźwięki z czasem zaczną dzielić się na zdania, a w końcu na pojedyncze słowa, które do tego będziemy rozumieć. Ciekawe konwersacje i praktyczne słówka oraz profesjonalna wymowa to klucz do sukcesu skutecznej nauki języka niemieckiego.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments