Największe parki rozrywki w Szwecji – które z nich warto odwiedzić?

Parki rozrywki to idealne miejsca na spędzenie przyjemnego rodzinnego weekendu. Ich różnorodne atrakcje dostarczają mnóstwa wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jesteś ciekawy, czego możesz spodziewać się, odwiedzając park rozrywki w Szwecji? Przygotowaliśmy ranking największych tego typu miejsc u naszych zamorskich sąsiadów. Ale uwaga – od tych atrakcji w może zakręcić się głowie, zupełnie jak na diabelskim młynie!

--- REKLAMA ---

1. Park rozrywki Liseberg

To największy park rozrywki w całej Skandynawii, który otwarto w 1923 roku, z okazji 300-lecia miasta Göteborg. Oferuje około 40 atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na terenie parku znajdują się zarówno kolejki górskie, dostarczające niezwykłych emocji (w tym nowoczesny, mknący z prędkością ponad 100 km/h Helix oraz drewniany Balder pełen stromych zjazdów), jak i huśtawki i samochodziki dla najmłodszych dzieci. Dla odważnych powstały wieże swobodnego spadania, a miłośnicy sztuki z pewnością ucieszą się z teatru z ogromną sceną. Ponieważ w parku znajdują się również restauracje, sklepy z pamiątkami, a nawet hotel, bez problemu można spędzić tam (niejeden) cały dzień.

2. Park rozrywki Olandia

Ten park rozrywki mieści w sobie duże zoo, wesołe miasteczko oraz aż dwa parki wodne. Wybierając się zatem w to miejsce, obowiązkowo trzeba spakować stroje kąpielowe! W ogrodzie zoologicznym, podziwiać można 50 gatunków zwierząt z całego świata. Wesołe miasteczko kusi wspaniałymi karuzelami i diabelskim młynem, z którego można podziwiać cały park rozrywki. W Aquaparkach, na żądnych przygód odkrywców czeka Wyspa Piratów, kilkanaście zjeżdżalni, z których najdłuższa ma aż 90 metrów i rwąca rzeka. Świat Baśni zaprasza na spotkanie z bohaterami znanych bajek, Kraina Dinozaurów – z ogromnymi prehistorycznymi gadami, Dziki Zachód – na atrakcje dla małych i dużych kowbojów, a to wciąż nie wszystkie punkty programu!

3. Tivoli Grona Lund

Grona Lund został otwarty w 1883 roku, co czyni z niego najstarszy park rozrywki w Szwecji. Wśród 31 znajdujących się tam atrakcji wiele to zmodernizowane urządzenia z XX wieku. Na terenie parku można m.in. skorzystać z jednego z 7 rollercoasterów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Insane – wagoniki umieszczone są w nim obok toru jazdy, a na dodatek obracają się wokół własnej osi! Takich kolejek zbudowano do tej pory na świecie tylko 11. Latem coś dla siebie znajdą tu także fani dobrej muzyki – w parku odbywają się koncerty, a na scenie Tivoli Grona Lund gościła nawet Lady Gaga.

4. Park rozrywki Furuvik

Ten park rozrywki w Szwecji można nazwać połączeniem mniejszej wersji parku Tivoli, z zoo i parkiem wodnym. Ogród zoologiczny, założony w 1900 roku, pozwala z bliska podziwiać ponad 40 gatunków zwierząt z całego świata. O dostarczenie wrażeń zadbano, montując liczne karuzele i kolejki górskie, wśród których swoje ulubione znajdą zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wycieczki do parku rozrywki w Szwecji. Warto odwiedzić także tajemniczy zamek z interaktywną grą dla całej rodziny. Strefa wodna to duży piękny basen, basen dla dzieci, dwie szybkie zjeżdżalnie wodne i wspaniała wieża przygód. Co jakiś czas odbywają się tam też koncerty gwiazd oraz imprezy tematyczne.

5. Świat Astrid Lindgren

Ostatnia propozycja to nieco inny, niż omówione dotychczas, park rozrywki, ale nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Szwecja to ojczyzna pisarki książek dla dzieci Astrid Lindgren, dlatego w jej rodzinnym miasteczku Vimmerby powstał poświęcony autorce park tematyczny. Nie ma tu wprawdzie zapierających dech w piersiach rollercoasterów, ale mimo to atrakcji nie brakuje. Chodząc po parku, odwiedzasz domki bohaterów powieści Astrid (m.in. Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z dachu czy Lotty). Niektóre z nich posiadają dodatkowe atrakcje, takie jak zjeżdżalnie w domu Karlssona. Wizyta w parku to świetna rozrywka dla dzieci i podróż sentymentalna dla rodziców.

Łap prom do Szwecji i zwiedzaj parki rozrywki!

Zastanawiasz się, w jaki sposób najwygodniej dotrzeć z Polski do Szwecji? Polecamy komfortowy rejs promem Stena Line z Gdyni do Karlskrony, skąd szybko dotrzesz w dowolne miejsce na mapie tego kraju. Oferta (z którą można zapoznać się tu: https://www.stenaline.pl/do-szwecji) jest tym bardziej atrakcyjna, że na pokład promu bez problemu zabierzesz własny samochód. Korzystając z auta, do Olandii dojedziesz z Karlskrony w zaledwie 1,5 h! Sam rejs będzie natomiast dla całej rodziny dodatkową atrakcją, ze względu na czekające na pokładzie bary, sklepy czy place zabaw. Marzysz o tym, by odwiedzić choć jeden fantastyczny europejski park rozrywki, Szwecja (znajdująca się przecież tak niedaleko) powinna być Twoim pierwszym wyborem – łap prom!

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments