Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego to jedna z flagowych instytucji kulturalnych Wrocławia. Jest to także nowoczesny obiekt muzyczny z czterema wielofunkcyjnymi salami koncertowymi. Narodowe Forum Muzyki przyciąga nie tylko melomanów – budynek jest przeznaczony także do zwiedzania ze względu na jego imponującą architekturę oraz przestrzenie wystawiennicze. Dowiedz się jakie imprezy i wydarzenia muzyczne odbędą się w NFM w najbliższej przyszłości!

Nadchodzące wydarzenia w Narodowym Forum Muzyki – prezentujemy najciekawsze festiwale, imprezy, warsztaty i inne muzyczne eventy dla dzieci i dorosłych w czerwcu 2018

O nadchodzących wydarzeniach w Narodowym Forum Muzyki przeczytać można na blogu Hotelu Europejskiego. Mowa przede wszystkim o wspaniałych doznaniach dźwiękowych. Niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju koncerty festiwalowe, występy chóru, ale też warsztaty edukacyjne dla dzieci. Poznajcie najciekawsze wydarzenia, które już niedługo odbędą się w Narodowym Forum Muzyki.

Leo Festival – od 1 do 3 czerwca 2018

W tym roku Leo Festival odbędzie się już po raz dziesiąty. Podstawowym założeniem festiwalu jest łączenie twórców różnych dziedzin sztuki i osób pochodzących z różnych środowisk. Główna atrakcja tegorocznej edycji nawiązuje do wydarzeń z 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała niepodległość. Do międzynarodowej aprobaty tego faktu przyczynił się pianista Ignacy Jan Paderewski i to właśnie jego sonata na orkiestrę smyczkową Suita G-dur znalazła się w programie festiwalu. Będzie można także usłyszeć aranżacje dzieł Fryderyka Chopina, Jerzego Fitelberga i Krzysztofa Pendereckiego. Zapoznanie się z fragmentami pamiętników, relacji i wierszy będzie niebanalną okazją na przeniesienie się w czasie do początków XX wieku. W wyjątkowej aranżacji wymienionych tekstów wezmą udział aktorzy – Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki. Koncert, który także odbywa się w ramach Leo Festiwalu, “Muzyka i magia” spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Ceny biletów na koncerty festiwalowe wahają się od 25 do 200 zł. Część wydarzeń jest darmowa.

Klezmerskie granie – warsztaty gordonowskie – termin: 9 czerwca 2018

Koncerty gordonowskie w wykonaniu energetyzującej grupy NeoKlez to atrakcja Narodowego Forum Muzyki dla dzieci. Zespół zaprezentuje własne spojrzenie na muzykę klezmerską – zarazem nostalgiczną i porywającą do tańca. Kompozycje NeoKlez charakteryzują przesunięcia rytmiczne, nieregularne metrum oraz przede wszystkim łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, na przykład drum’n’bass, jazz, rock i funk. Warsztaty gordonowskie oparte są na teorii uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona. Spodziewanym rezultatem swobodnego spotkania jest kształtowanie języka muzycznego dzieci i wspieranie ich ogólnego rozwoju. Maluchy uczestniczą w warsztatach wraz z rodzicami. Wszyscy razem śpiewają, tańczą i rytmizują zachęcani przez muzyków. Na wydarzenie dzieci mogą przynieść swoje instrumenty. Bilet dla dziecka od 2 do 7 lat kosztuje 10 zł, a dla osoby dorosłej – 35 zł.

Warsztaty edukacyjne i koncerty Chóru Chłopięcego NFM – termin: 11 i 12 czerwca 2018

Bezpłatne koncerty edukacyjne są przeznaczone dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Podczas wydarzenia odbędzie się występ Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki połączony z pokazem multimedialnym prezentującym ich najciekawsze koncerty. Odbędą się także warsztaty muzyczne dla dzieci, które poprowadzi Dyrektor Artystyczny Chóru Chłopięcego NFM – dr Małgorzata Podzielny. Będzie także okazja do sprawdzenia w miłej atmosferze zdolności słuchowych chłopców, którzy chcieliby uczestniczyć w zajęciach grupy przygotowawczej Chóru Chłopięcego NFM. Po przesłuchaniach wszyscy uczniowie będą się mogli udać na spacer z przewodnikiem po budynku Narodowego Forum Muzyki.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments