Lunch box dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

Szkolna wyprawka poza książkami, zeszytami, tornistrem i mnóstwem przyborów do pisania obejmuje dzisiaj również lunch box dla dzieci. To najlepszy, najwygodniejszy i najbardziej higieniczny sposób na zapakowanie smykowi zdrowych, smacznych i pożywnych przekąsek na wiele godzin poza domem. Jeśli wciąż poszukujemy idealnego pojemnika na kanapki i nie tylko, sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze!

Nasze pociechy z reguły spędzają w szkole większą część dnia. Czasami zaraz po obowiązkowych zajęciach pędzą prosto na liczne fakultety. Jeśli pragniemy dostarczyć im w tym czasie niezbędnych sił i energii, musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe posiłki. Takie, po które dzieci same chętnie i ze smakiem sięgną w ciągu dnia! To właśnie dlatego praktyczny lunch box do szkoły stał się obecnie najpopularniejszą i uwielbianą przez rodziców formą transportowania i przechowywania drugiego śniadania.

--- REKLAMA ---

Lunch box dla dzieci do szkoły – wybieramy idealną „śniadaniówkę”

Poszukiwania pudełka śniadaniowego dla dziecka, zwłaszcza przy tak bogatej ofercie, mogą zająć „niewprawionym” rodzicom troszkę czasu. W końcu nierzadko to my sami mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu dla siebie. Chcemy ułatwić Wam to zadanie, dlatego też doradzamy, czym kierować się przy wyborze pojemnika dla dzieci. Z pewnością warto w tym momencie zapoznać się z Monbento lunch box – ofertą funkcjonalnych i designerskich pudełek, inspirowanych kulturą spożywania lunchu w Japonii!

Wykonanie

Lunch boxy dla dzieci są najczęściej wykonywane z tworzywa sztucznego. Musi być to materiał higieniczny, bezpieczny dla zdrowia i przystosowany do kontaktu z żywnością – najlepiej oznaczony jako „BPA free”. Unikajmy kupowania śniadaniówek niesprawdzonych, z kiepskiej lub wątpliwej jakości plastiku. W kwestiach bezpieczeństwa mieści się również trwałość pudełka. Powinno być ono wytrzymałe, odporne na uszkodzenia spowodowane upadkiem.

Wielkość

Jednym z głównych kryteriów wyboru lunch boxa do szkoły są jego wymiary i pojemność. Tutaj wiele zależy od wieku naszego dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Tego, ile przeważnie je i jak dużo czasu spędza poza domem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu balansu – dziecko w swoim tornistrze musi zmieść również wiele innych przedmiotów, w tym picie! Na wodę lub herbatę świetnie nada się Mobento butelka. Zwróćmy także uwagę na to, gdzie nasza pociecha będzie przenosić swoje pudełko. Najczęściej jest to górna komora lub boczna kieszeń. Czasami rodzice wybierają jednak dla dziecka zewnętrzną torbę termiczną.

Waga

Sposób wykonania i wielkość lunch boxa do szkoły przekładają się na jego wagę. Pudełka śniadaniowe dla dzieci nie mogą być oczywiście zbyt ciężkie. Nie powinny być z drugiej strony również zbyt lekkie i cienkie, ponieważ może świadczyć to o ich kiepskiej jakości. Nie jest to jednak regułą.

Wykorzystywane do produkcji lunch boxów tworzywa sztuczne są na szczęście stosunkowo lekkie i poręczne, dlatego większość pojemników nie dołoży smykowi dodatkowych kilogramów.

Forma

Forma to nie tylko sam kształt pudełka, np. prostokątny lub owalny. To również tworzące go przegrody lub ich brak. Nie każdy lunch box dla dzieci jest pojemnikiem jednokomorowym. Obecnie największą popularnością cieszy się właśnie lunch box z przegródkami! Dzięki nim możemy zapakować naszemu smykowi nie jeden, a dwa lub nawet trzy drobne posiłki, bez ryzyka ich zmieszania się ze sobą.

Do podziału pudełek stosuje się różne rozwiązania. Są to np. dodatkowe, niezależne pojemniki mniejszych rozmiarów, ruchome separatory, czy wyodrębnienie dwóch lub więcej poziomów.

Wygląd

Lunch box dla dzieci powinien być nie tylko lekki, bezpieczny i wygodny w użytkowaniu, ale także atrakcyjny wizualnie! Dokładnie taki jak m.in. Monbento Tresor. Pojemnik został wykonany w pięknych, ciepłych kolorach i wzbogacony o radosne obrazki. W zestawie znajduje się również 5 wymiennych ilustracji, którymi możemy spersonalizować wygląd śniadaniówki dla naszego smyka.

Szczelność

Nieszczelne, przeciekające pudełko może wywołać wiele szkód w plecaku lub torbie dziecka! Zabrudzone zeszyty i książki to problem, którego z pewnością chce uniknąć każdy rodzic. Zwracajmy przez to uwagę na rodzaj zastosowanego w pudełku zamknięcia. Szczególnie wtedy, gdy mamy w zwyczaju pakować dziecku posiłki takie jak jogurty, czy sałatki. Świetnie sprawdzają się tu lunch boxy z klipsem, który gwarantuje perfekcyjne przytwierdzenie pokrywki do pojemnika. Nie zapomnijmy jednak wcześniej sami przetestować tego mechanizmu. Jeśli my będziemy mieć problem z jego otwarciem, nasza pociecha tym bardziej!

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments