Kredyt dla rolników – szybka pomoc dla Twojego gospodarstwa

Prowadzenie gospodarstwa wymaga od rolnika mnóstwa zaangażowania. Aby uprawa roślin lub hodowla zwierząt była opłacalna, wciąż trzeba poszukiwać nowych rozwiązań, by usprawniać swoją działalność, czyniąc ją konkurencyjną. Oprócz kreatywności i dobrej znajomości rynku, prowadzący gospodarstwo powinni również dysponować niemałymi nakładami finansowymi, by ich inwestycja w jak najkrótszym czasie mogła przynieść oczekiwane wyniki. Niestety nie każdy rolnik posiada odpowiedni kapitał, dzięki któremu mógłby usprawnić i unowocześnić swoje gospodarstwo. Z myślą o tych, którzy borykają się z problemem braku gotówki, placówki bankowe przygotowały specjalne kredyty dla rolników. Czy warto z nich skorzystać? Jak wybrać ten najlepszy?

---REKLAMA ---

Kredyt dla rolników od A do Z

Kredyt dla rolników to pomoc finansowa przygotowana przez niektóre placówki bankowe z myślą o wszystkich, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem gospodarstwa. Jej podstawowym zadaniem jest szybkie wsparcie finansowe rolników, którzy potrzebują gotówki na cele związane z podejmowaną działalnością. W związku z tym, że kredyt dla rolników jest skierowany do konkretnej grupy, doskonale odzwierciedla jej potrzeby, stąd też przedłużony okres kredytowania, wysoka suma kredytu (uzależniona od powierzchni gospodarstwa) oraz korzystne oprocentowanie wyróżniające ten rodzaj zobowiązania.

Oczywiście warunki te mogą ulegać zmianom zgodnie z ofertą proponowaną przez konkretną palcówkę, jednak zasadniczo tego typu kredyty są znacznie korzystniejsze dla klienta niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kredytów udzielanych bez zaświadczeń o prowadzonej działalności rolniczej. W zależności od rodzaju wybranej placówki wartość kredytu może dochodzić nawet do 70% wartości gruntów rolnych pozostających własnością lub współwłasnością rolnika. Trzeba przyznać, że tak wysoka suma kredytu, która może zostać udzielona pod warunkiem spełnienia warunków określonych przez dany bank, jest dużym finansowym wsparciem.

Jak wybrać?

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu bankowego, poziom korzyści związany z kredytem dla rolników jest uzależniony od rodzaju oferty, na którą się zdecydujemy. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z propozycjami różnych placówek bankowych – w poszczególnych bankach różnice pomiędzy warunkami kredytu mogą sięgać nawet kilku procent. Oczywiście najlepiej rozpocząć od banku, z usług którego aktualnie korzystamy, bowiem każda placówka swoim stałym klientom zapewnia nieco lepsze warunki zobowiązań, jak również przedstawia do dyspozycji bardziej rozbudowaną ofertę usług dodatkowych, z których czasami warto skorzystać.

Pamiętajmy jednak, by nie ograniczać swojej wiedzy wyłącznie do jednej propozycji konkretnego banku. Im nasz wybór jest bardziej rozbudowany, tym większa szansa na to, że rzeczywiście uda nam się znaleźć najbardziej korzystną ofertę. W swoich wyborach uwzględnijmy wartość kredytu, wysokość jego oprocentowania, ilość i częstotliwość rat oraz okres kredytowania. Te czynniki powinny być ściśle związane z sytuacją finansową, w której znajduje się nasze gospodarstwo. Pamiętajmy, że nie zawsze warto skorzystać z propozycji bardzo wysokiej wartości kredytu – jego suma powinna pokrywać nasze wydatki i inwestycje, a jednocześnie nie zaburzać płynności finansowej naszej działalności.

Dostosujmy kwotę naszego zobowiązania do realnych potrzeb, aby jego spłata nie wiązała się z dużymi utrudnieniami. Jak w przypadku każdej pożyczki, liczy się zdrowy rozsądek, który pozwala uniknąć finansowych kłopotów. Analizując propozycję kredytu, uwzględnijmy również okres kredytowania i dopasujmy go do własnych potrzeb w tym zakresie. Warto wybierać te oferty, w których istnieje możliwość wydłużenia czasu kredytowania. W przypadku problemów ze spłatą kredytu można w każdej chwili skorzystać z takiej opcji, zapewniając sobie tym samym płynność finansową.

 

REKLAMA